Svinēsim Valmieras 739. dzimšanas dienu kopā ar Valmieras muzeju!

Valmieras 739. dzimšanas dienas laikā, 22.–24. jūlijā, aicinām apmeklēt ārtelpas izstādi un spēli “Atslēdz Valmieras senāko vēsturi”, Valmieras muzeja Izstāžu namā – Klāva Lora izstādi “Sabotāža II”, kā arī uzzināt sen aizmirsto lietu stāstu, savukārt Garšaugu dārzā aicinām tikties ar zāļzini Zeltīti Kavieri, kā arī apskatīt vides un augu instalāciju izstādi “K.O.P.Ā”.

Valmieras muzejā mākslinieks Klāvs Loris izstādē “Sabotāža II” turpinās jau iesākto personisko refleksiju par lomu sabiedrībā un sabiedrību sev apkārt. Iekšējie stāvokļi viņa gleznās risināti ar metaforu un filozofisku konceptu palīdzību. Gleznotājs nemitīgi eksperimentē ar tehnikām, apvienojot klasisko eļļas glezniecību ar modernākiem medijiem un materiāliem. Šo eksperimentu laikā viņš attīstījis savu autortehniku, kurā tiek apvienota fotogrāfija, digitālā druka un klasiskā glezniecība. Izstādes atklāšana un tikšanās ar mākslinieku būs 22. jūlijā plkst.16.00.

Baroka tipa ārstniecisko augu un garšaugu dārzs jubilejas viesus aicina uz tikšanos, lai izbaudītu nesteidzīgus mirkļus svētku laikā. Dārza dabisko vidi no 22. līdz 25. jūlijam papildinās vides un augu instalāciju izstāde “K.O.P.Ā”. Zaļo oāzi pašā pilsētas centrā, uz mirkli saplūstot ar neskarto dabu un klusumu, aicina izbaudīt arī Valterkalniņš un dižais ozols muzeja iekšpagalmā.

Cilvēkam nepieciešama saikne ar dabu, vai iegrimstam milzu mežā, ziedu pļavā, vai rodam saskaņu ar dabu savā piemājas dārzā. Dabas klātesamība ir tikpat nepieciešama kā gaiss. Arvien aktuālāki kļūst balkonu un terašu dārzi, kas dod iespēju izbaudīt to, kas pilsētā nav rokas stiepiena attālumā. Piektdien plkst.17.00 Valmieras muzeja ārstniecisko augu un garšaugu dārzā būs otrā saruna no cikla “Viens malks veselības” ar zāļzini Zeltīti Kavieri, turpinot aizsāktos stāstus par augiem ap mums.

No 23. jūlija Izstāžu nama cokolstāvā durvis ver pastāvīgā ekspozīcija, atklātais krājums “Mājā un sētā”, ļaujot apmeklētājiem ielūkoties muzeja krājumā – vietā, kur ikdienā to nav iespējams izdarīt. Eksponātu atlases pamatā ir Valmieras novadam un Ziemeļvidzemei raksturīgais etnogrāfiskais materiāls. Sen aizmirsto lietu stāsts aizvedīs ceļojumā no 18. gadsimta vidus līdz 20. gadsimta sākumam, parādot vairāk nekā 500 krājuma vienību, darba rīku un sadzīves priekšmetu.  Ekspozīciju papildina platforma interneta vidē, kurā interesenti var iepazīties ar atklātā krājuma saturu, tostarp katru izstādē izvietoto priekšmetu, kā arī veikt vairākus dažādu grūtības pakāpju uzdevumus.

Tos, kuri vēlas izbaudīt kustību pilsētvidē, aicinām apmeklēt ārtelpas izstādi un spēli “Atslēdz Valmieras senāko vēsturi”, kas sūta sveicienu no topošā Valmieras pils kultūrvides centra un tā ekspozīcijas “de Woldemer”. Spēles maršruta lapas var saņemt Valmieras muzejā un Valmieras Tūrisma informācijas centrā.

Valmieras muzeja apmeklējums svētku laikā, 22.–24. jūlijā, ir bez maksas.

Svētku programmu skati valmierasvin.lv.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 21.03.2023 - 30.03.2023 Aijas Vītoliņas un Aivara Hermaņa koncerts Liepupes muiža
Šarmantās dziedātājas Aijas Vītoliņas un leģendārā ģitārista Aivara Hermaņa koncerts 1.04.2023. Biļetes var rezervēt pa tālr: 27802801. | Skatīt vairāk
Latvija 30 EUR
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 10.03.2023 - 28.03.2023 Spēle "Seno skolu noslēpumi" Gulbenes novada TIC
Piedaloties spēlē, izzini seno skolu noslēpumus Gulbenes novadā un laimē vērtīgas balvas! | Skatīt vairāk
Marata Dzjubenko gleznu izstāde “Pretī pav Jelgavas reģionālais tūrisma centrs
Līdz 30.aprīlim Jelgavas Vecpilsētas mājā skatāma jaunā mākslinieka Marata Dzjubenko gleznu izstāde “Pretī pavasarim”. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 01.03.2023 - 31.03.2023 Ir iespēja TIKT PIE LEONĪDA ĀRIŅA zīmējuma Tukuma TIC
Tukuma Mākslas muzejs piedāvā iegādāties Leonīda Āriņa zīmējumu albūmu ar 50 zīmējumiem (eur 27,30) vai kādu atsevišķu zīmējumu (eur 4,10) | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2023 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2023 1st-studio.com

 
Total Timed::0.36406684sec.