Sagaidām Mārtiņdienu!

Salaspils kultūras namā „Rīgava”, kas ir tik bagāta un lepojas ar visu paaudžu tautiskajiem deju kolektīviem, latvisko tradīciju kopšana ir goda lieta. Mārtiņdiena gadskārtas tecējumā atrodas pretējā punktā Ūsiņdienai, kas arīdzan pie mums ir svinama diena. Robežpunktā starp rudeni un ziemu jau vairākus gadus pēc kārtas satiekamies svētkos lieliem un maziem „Sagaidām Mārtiņdienu”.

Mārtiņš kā jau izdaudzināts bagāts vīrs, protams, sagaidāms ar tirgu. Jau no plkst.10.00 tirgus placī pie kultūras nama sāksies andelēšanās ar Latvijas labumiem, bet kultūras nama mazajā zālē būs amatnieku un rokdarbnieču meistarstiķu izstāde – pārdošana – rokassprādzes, pītas rotas, adījumi, atklātnītes, zīda šalles, melnā keramika, grāmatas, vīni un saldumi. Plkst. 11.00 dziesmu un rotaļu rītā „Kur tu teci, Mārtiņgaili” bērnu folkloras grupa „Tarkšķi” no Iecavas kopā ar mazajiem Mārtiņbērniem muzicēs un aicinās iesaistīties latviskajās rotaļās un dančos. Savukārt pus vienos dienā tirgus placī programmā „Atbrauca Mārtiņš, atrībināja” folkloras kopa „Laukam pāri” no Ceraukstes kopā ar „Rīgavas” lielajiem Mārtiņbērniem metīsies iekšā un mudinās arī klātesošos rībināt uz nebēdu lustīgos dančos un dziedāšanā. Kā atzīst folkloras kopas vadītāja Elīna Kūle-Braže, kopai „Laukam pāri” Mārtiņdiena ir viena no mīļākajām svinamajām dienām.

Pēc tādas ierībināšanas svaigā gaisā pašā reizē būs mielošanās ar smeķīgo zupu, ar ko gadu no gada  Mārtiņbērnus cienā veikals „Zeltene”. Paldies par to sakām veikala vadītājai Karīnai!

Kad beidzas rudens, tad jāsvin Mārtiņdiena un jāsveic arī paši Mārtiņi viņu vārda dienā. To darām arī mēs, un sveicam mūsu jauniešu deju kolektīvu „Austriņš” un „Ūsiņš” vadītāju Mārtiņu Pēdāju, kuru kopā ar „Ūsiņu” gaidīsim atgriežoties no Meksikas. Sagaidām Mārtiņdienu 5. novembrī Salaspilī!


KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Uzņēmumi


Vidzemes Augstskolas semināru telpas
,

Par mums | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Vakances | Prakse studentiem | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2020 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2020 1st-studio.com

 
Total Timed::0.42669392sec.