Viedoklis: kas notiek gadījumā, ja cilvēks īsi pirms ceļojuma pēkšņi saslimst un ceļā nevar doties?

Rudens un ziema ir gadalaiki, kad imunitāte pieviļ biežāk un risks saslimt kļūst aizvien lielāks. Ja esat ieplānojuši doties ceļojumā, bet veselība pieviļ un fiziski nevarat ceļot, jautājām tūrisma nozares pārstāvjiem, kas jāievēro, lai, atsakoties no ceļojuma, nerastos materiāli zaudējumi?


Direktors Uldis Alksnis, tūroperators "Jēkaba aģentūra"

Akūta veselības pasliktināšanās, pēkšņa saslimšana vai nelaimes gadījums bieži vien ir būtisks iemesls, lai pārtrauktu ceļojumu, tādēļ vienmēr iesakām apsvērt ceļojuma atcelšanas apdrošināšanas iegādi, kas garantē iespēju nezaudēt ieguldītos līdzekļus paredzētajam ceļojumam. Ja šāda apdrošināšana nav iegādāta, darbojas līgumā atrunātie punkti, kas ir daudz un dažādi, katram konkrētam ceļojumam pielāgoti, kurā ir minēti termiņi, kas nosaka, cik dienas pirms ceļojuma no tā drīkst atteikties, lai atgūtu daļēju ieguldīto līdzekļu atmaksu. Šie ir punkti, kas mūsu klientiem ir pieejami gan konkrētā ceļojuma programmā, ar ko nodrošinām savus ceļotājus, gan līgumā, kas pirms ceļojuma tiek sagatavots.

Direktore Elīna Jegorova, ceļojumu aģentūra "Eltur"

Esam saskārušies ar situācijām, kad ceļotājs ir saslimis vai noticis kāds cits nelaimes gadījums pirms ieplānotā ceļojuma. Šādā situācijā esam cilvēcīgi un kopā ar ceļotāju un ceļojuma organizatoru cenšamies meklēt risinājumu. Tomēr, lai būtu drošība par ceļojumā ieguldīto līdzekļu  pilnīgu vai daļēju atgūšanu šādās situācijās, iesakām izvērtēt iespējas iegādāties ceļojuma atcelšanas apdrošināšanu. Šobrīd novērojama tendence par šīm lietām domāt aizvien vairāk, jo cilvēki, kas ceļo, apzinās, ka šis ir abpusēji labs ieguldījums, ne vien kārtējais triks, kā apdrošinātājiem piesaistīt aizvien vairāk naudu savam biznesam. Dzīvē gan biežāk mācāmies no savām kļūdām un par apdrošināšanu aizdomājamies vien tad, kad ir jau nedaudz par vēlu. Tādēļ, lai papildus ceļojuma līgumā atrunātajiem punktiem būtu opcijas materiāli neradīt sev zaudējumus, aicinu rūpīgi izpētīt apdrošināšanas iespējas, lai visas puses būtu apmierinātas pie izveidotās sadarbības.

Pārdošanas un mārketinga vadītaja Dace Ūdriņa, tūroperators "Go Adventure"

Ceļojuma anulēšana pamatā notiek saskaņā ar līguma noteikumiem. Taču katra situācija tiek skatīta individuāli un, ja ir iespējas, tad piedāvājam klientiem arī alternatīvas. Ja pēkšņa saslimšana notiek 1-2 nedēļas pirms ceļojuma sākuma, tad šeit, attiecīgi, darbosies iepriekš iegādāta ceļojuma apdrošināšanas polise, kurā ir iekļauts "ceļojuma anulēšanas risks". Tādēļ ir vērts apsvērt šādas polises iegādi, kas ir drošības spilvens gadījumam, ja esat nonākuši situācijā, kuras dēļ nākas atteikties no ieplānotā ceļojuma.


KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Uzņēmumi


Seesam
,

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2020 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2020 1st-studio.com

 
Total Timed::0.23327184sec.