Valdība nosaka darbalaikus veikaliem, restorāniem un citiem pakalpojumu sniedzējiem

Ar mērķi novērst cilvēku drūzmēšanos un lai sekmētu apmeklētāju lielāku izkliedi saimniecisko pakalpojumu sniegšanas vietās, valdība š.g. 7. decembrī apstiprināja grozījumus Ministru kabineta 2021. gada 9. oktobra rīkojumā Nr. 720 "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu"(turpmāk – Rīkojums), lemjot par atsevišķām izmaiņām pakalpojumu sniegšanas, tostarp, ēdināšanas pakalpojumu sniegšanas jomā.

Rūpīgi izvērtējot epidemioloģisko situāciju un drošības pasākumus, kā arī lai ļautu ģimenēm ar vairākiem bērniem ieturēt maltīti sabiedriskās ēdināšanas vietās kopā, turpmāk pie viena galdiņa varēs atrasties ne vairāk kā četras pilngadīgas personas kopā ar nepilngadīgiem bērniem, taču ne vairāk kā 10 personas kopā.

Savukārt, pakalpojuma sniegšanas vai pasākumu norises vietās, kur ir iespējams nodrošināt 2 metru distances ievērošanu un sejas masku lietošanu, piemēram, sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumu sniegšanas, tirdzniecības vietās, tirdzniecības izstādēs, pasākumos ar fiksētām sēdvietām u.c., vairs nav jānodala apmeklētāju plūsmas, kas ir kopā ar bērniem, laikā vai telpā. Tādējādi prasība saglabājas to saimniecisko pakalpojumu sniegšanai, kuros nav iespējams nodrošināt distances ievērošanu un masku lietošanu, tostarp, rekreācijas baseinos, kur saglabājas prasība apmeklētāju plūsmas nodalīšanai.

Vienlaikus valdība lēma pagarināt saimniecisko pakalpojumu (t.sk. tirdzniecības) sniegšanas un pasākumu norises laiku no plkst.21.00 līdz plkst.23.00. Līdz ar to saimniecisko pakalpojumu sniegšanas vietas darbu klātienē uzsāk ne agrāk kā plkst.6.00 un beidz ne vēlāk kā plkst. 23.00.

Minētie darba laika ierobežojumi tāpat kā iepriekš nav attiecināmi uz ēdināšanas pakalpojumu sniegšanu līdzņemšanai vai ar piegādi, valsts akciju sabiedrības "Starptautiskā lidosta "Rīga" lidostas termināļos sniegtajiem pakalpojumiem, transporta pakalpojumiem, būtiskajiem pakalpojumiem, kas ir noteikti Rīkojuma 5.13. apakšpunktā, kā arī 5.16.1., 5.16.2. un 5.16.3. apakšpunktos noteiktās tirdzniecības vietas. Arī sporta komandām to uzturēšanās vietā ēdināšanas pakalpojumus arī turpmāk varēs sniegt ārpus norādītā darba laika.

Atgādinām, ka saņemt un sniegt saimnieciskos pakalpojumus (tai skaitā sabiedriskās ēdināšanas, kultūras pakalpojumus vai atrakcijas ārtelpās), organizēt un apmeklēt pasākumus, kā arī apmeklēt sporta sacensības var tikai epidemioloģiski drošā vidē jeb “zaļajā režīmā”, kā arī epidemioloģiski drošā vidē ar bērniem (bērni līdz 12 gadu vecumam – bez sertifikāta un bērni no 12 gadu vecuma – ar negatīvu laboratoriski vai izglītības iestādē veiktu testu, kas nav vecāks par 72 stundām. Abos gadījumos bērnu pavadošai pilngadīgai personai ir jāspēj uzrādīt vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts.).

Tāpat, pakalpojumu sniegšanai joprojām ir paredzēti stingri epidemioloģiskās drošības pasākumi, tai skaitā sejas masku lietošana, distances ievērošana, darba laika ierobežojumi, platības nosacījumi uz vienu personu un kopējā personu skaita ierobežojumi. Ierobežojumi ir attiecināmi gan uz pakalpojumiem, kas tiek sniegti epidemioloģiski drošā vidē, gan arī uz pakalpojumiem, kas tiek sniegti epidemioloģiski nedrošā vidē.

Detalizēti ar grozījumiem Ministru kabineta 2021. gada 9. oktobra rīkojumā Nr. 720 "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu" var iepazīties Vienotajā tiesību aktu projektu portālā.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Viesu māja "Bajāri" TAKA
Apmeklētāju ērtībām viesu nama otrajā stāvā tiek piedāvātas divas papildu istabas ar divguļamo gultu katrā istabā un skaists skats uz nakts | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas komplekss "Lielbornes muiža" TAKA
Iedomājoties par muižu, prātā uzzīmējam kungu māju jeb pili, apkārt skaistu parku, upi vai dīķi, noteikti kādu krogu. Kāda izcila muižnieku | Skatīt vairāk
Brīvdienu mājas "Beibuki" TAKA
Brīvdienu mājas “Beibuki” atrodas Daugavas krastā, Daugavas loku teritorijā, 14 km attālumā no Daugavpils, Krāslavas virzienā. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 24.11.2022 - 01.12.2022 Jelgavas Tornī lekcija “Dāvanu etiķete” Jelgavas reģionālais tūrisma centrs
1.decembrī pulksten 18 interesenti aicināti uz Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas torni, kur norisināsies lekcija “Dāvanu etiķete”. Pieteikšanās | Skatīt vairāk
3 EUR

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2022 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2022 1st-studio.com

 
Total Timed::0.704988sec.