Jūrmalas TIC atskatās uz aizvadīto 2022. gadu un prognozē 2023. gadu tūrismā

Rasma Valdmane, Jūrmalas valstspilsētas administrācijas Tūrisma un uzņēmējdarbības attīstības nodaļas vecākā eksperte sniedz savu skatījumu uz aizvadīto 2022. gadu un pozitīvi raugās arī uz 2023. gadu tūrismā.

2022.gadu vērtējam pozitīvi un saskaņā ar jaunākajiem Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) datiem, par 48,4% ir pieaudzis tūristu skaits (98 159 tūristi) Jūrmalā 2022. gada 3. ceturksnī (no jūlija līdz septembrim), salīdzinot ar tādu pašu periodu pērn. Šogad periodā no jūlija līdz septembrim ir bijis par 3,1% vairāk tūristu nekā pirms Covid-19 pandēmijas 2019. gadā, kas bija veiksmīgākā tūrisma sezona pilsētā. Jūrmala no visām Latvijas pilsētām aizvien bijusi otrs iecienītākais galamērķis vietējo un ārvalstu tūristu vidū uzreiz aiz galvaspilsētas. Šajā ceturksnī ir saglabājies vietējo tūristu īpatsvars valsts mērogā (aptuveni 8,2%) un par 1,0% pieaudzis ārvalstu tūristu skaita īpatsvars valsts mērogā (13,7%).

Analizējot pilsētas viesu sadalījumu pa valstīm ceturkšņa griezumā, lielākais tūristu skaits joprojām ir saglabājies no Baltijas valstīm – Latvijas (-1,4%), Lietuvas (+73,5%) un Igaunijas (+124,1). Ir pieaudzis tūristu skaits no lielākajām tūristu ģenerējošajām valstīm, izņemot vietējo tūristu skaitu, salīdzinot ar šādu pašu periodu pērn. Covid-19 pandēmijas laikā tika piedzīvots neierasti augts vietējo tūristu skaits, kad pandēmijas radīto ierobežojumu dēļ galvenokārt iedzīvotāji ceļoja pa Latviju. Šobrīd pandēmijas radītā situācija pasaulē ir stabilizējusies un cilvēki arvien drošāk atsākuši doties ceļojumos ārpus valsts robežām, tas izskaidro vietējo tūristu skaita samazinājumu. Tomēr jāpiebilst, ka, salīdzinot ar 2019. gada 3. ceturksni, vietējo tūristu skaits ir dubultojies. Tāpat, salīdzinot ar 2019. gada 3. ceturksni, ievērojami ir pieaudzis tūristu skaits no Lietuvas, Igaunijas un Lielbritānijas.

Komunicējot ar tūrisma un viesmīlības nozares uzņēmējiem, uz 2023. gadu arī raugāmies pozitīvi. Šobrīd saglabājās Baltijas valstu tūristu īpatsvars, aktīvi strādājam pie komunikācijas Baltijas valstīs, kā arī citos mērķa tirgos. 2023. gada pirmajā pusē piedalīsimies tūrisma nozares izstādēs Nīderlandē, Somijā, Igaunijā un Vācijā, lai informētu potenciālos tūristus par jaunumiem un iespējām Jūrmalā.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Kādas izstādes Tukuma pusē skatāmas MARTĀ? Tukuma TIC
Nereti izstādes apmeklējums rada iedvesmu arī savu hobija attīstīšanai, tāpēc nāc uz izstādēm MARTĀ un iedvesmojies! | Skatīt vairāk
Latvija
PIEDALIES Māju kafejnīcu dienās 2023!  Tukuma TIC
Piesakies dalībai “Mājas kafejnīcas Kurzemes pievārtē 2023 – Izgaršo rudeni Tukuma pusē”, kas būs 16.-17.septembrī, koordinators - Tukuma | Skatīt vairāk
Bauskas novads brīvdienās - SPA un labjūte Bauskas TIC
Ieskaties Bauskas novada SPA un labjūtes piedāvājumā - pirtis un pirts rituāli, kubli, džakuzi, un vēl! | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2023 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2023 1st-studio.com

 
Total Timed::0.36891794sec.