Dzintaru pludmalē atklāts jauns vides objekts «Mare Balticum»

Dzintaru pludmalē, pie izejas uz jūru Turaidas ielā, 2025. gada 3. jūlijā atklāts jauns vides mākslas objekts “Mare Balticum”, kas vēsta par Baltijas jūras reģiona vienotību un vides ilgtspējas nozīmi.

Mākslas darbs – spoguļkarte Baltijas jūras kontūras formā – ir izgatavots no pulēta nerūsējošā tērauda, tā virsma atstaro jūru, debesis un apkārtējo vidi, radot vizuālu līdzību ar ūdens virsmas mirdzumu. Vides objekts ir  simbolisks mākslas veltījums vienotībai starp Baltijas jūras reģiona valstīm un dabas aizsardzībai.

Vides objekts tapis starptautiskas sadarbības rezultātā, kurā apvienojusies biedrība “MB D79” (Francija), Francijas institūts Latvijā, Jūrmalas pašvaldība un Jūrmalas Kultūrtelpas un vides dizaina centrs.

Mākslas darba autors ir Francijas mākslinieks Žans Denāns (Jean Denant). Mākslinieks darbojas glezniecības, skulptūras, arhitektūras un dizaina jomā. Viņa māksla risina tēmas, kas saistītas ar identitāti, dabu un teritoriju un tajā dominē industriāli materiāli, īpaši pulēts metāls.

Atklāšanas pasākumā piedalījās Francijas vēstnieks Latvijā Manuels Lafons Rapnuijs (Manuel Lafont Rapnouil), Institut français de Lettonie / Francijas institūts Latvijā direktors Matjē Leporini (Mathieu Leporini), mākslas kurators Martēns Bēzs (Martin Bez), Jūrmalas domes priekšsēdētājs Gatis Truksnis un citi.

Objekta “Mare Balticum” kopējās izmaksas ir 23 000 eiro. No tiem 11 000 eiro sedz Biedrība MB D79, bet 12 000 eiro – Jūrmalas valstspilsētas pašvaldība. Šis objekts kalpo kā piemērs tam, kā laikmetīgā māksla var palīdzēt aktualizēt vides problēmas un veicināt starptautisku sadarbību.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 21.11.2025 - 20.12.2025 Adventes laika radošās darbnīcas Tukuma TIC
Adventes vainags vai dekors ir sirsnīga svētku gaidīšanas tradīcija, kas palīdz radīt svētku noskaņu un ienes mieru mājās, gaidot Ziemassvētkus. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 11.12.2025 - 18.12.2025 KUUP KAFIJA +citas lietas veikalā "KABATA" Rēzeknes pilsētas TIC
"KABATA" ir vieta, kur vietējie mākslinieki un dizaineri rada unikālus šedevrus, piedāvājot autentiskus produktus ar vēstījumu + KUUP kafija un | Skatīt vairāk
Brīnumainais mežs uz VIZIUM terases Ventspils TIC
Arī šogad svētkos Ventspils zinātnes centra VIZIUM terase pārtaps par Brīnumaino mežu, radot īpašu noskaņu, kur ikviens varēs rast Ziemassvētku | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::1.13647008sec.