Sagaidi valsts svētkus karoga dzimtenē Cēsīs

Latvijas karoga šūpulis Cēsis gaidāmajos Valsts svētkos cēsniekiem un pilsētas viesiem piedāvās tradicionāli bagātīgu pasākumu programmu.

Šogad aprit 100 gadi, kopš pēc Cēsu apriņķa Veselavā dzimušā un Cēsu Millera reālskolā skolotā pedagoga un žurnālista Jāņa Lapiņa meta izgatavots vecākais zināmais sarkanbaltsarkanais Latvijas karogs. Tas glabājas Cēsu muzeja krājumā, tāpēc saprotams, ka plašās valsts svētku norises Cēsu novadā caurvij karoga simtgades tēma.

Ņemot vērā cēsnieku lielo interesi, 17.novembrī, plks.19.00, koncertzāles "Cēsis" Lielajā zālē gaidāms filmas "Melānijas hronika" ipašais Valsts svētku seanss. Pirms filmas notiks saruna ar filmas režisoru Viesturu Kairišu un Melānijas Vanagas muzeja vadītāju Ingrīdu Lāci.

Režisora Viestura Kairiša mākslas filma "Melānijas hronika" ir stāsts par rakstnieces Melānijas Vanagas (1905–1997) izsūtījuma ceļu Sibīrijā. Filma tapusi pēc Melānijas Vanagas atmiņu romāna "Veļupes krastā" motīviem. 1941.gada 14.jūnijā padomju vara uz Sibīriju deportēja Latvijas eliti, tai skaitā 7168 sievietes un vairāk nekā divus tūkstošus bērnu. Arī Melānija Vanaga, viņas vīrs un dēls kā sociāli bīstami noziedznieki tika izsūtīti uz Sibīriju. Melānijas Vanagas autobiogrāfija "Veļupes krastā" ir viens no spilgtākajiem šī laika notikumu aprakstiem latviešu literatūrā.

Biļetes nopērkamas koncertzāles un "Biļešu paradīzes" kasēs, kā arī internetā www.bilesuparadize.lv.

Politiski represētām personām, uzrādot apliecību, ieejas maksa 1 EUR, pensionāriem 30% atlaide.

Latvijas Republikas proklamēšanas dienā, 18. novembrī, Vidzemes koncertzāles “Cēsis” Ērģeļu zālē būs skatāma izstāde “Sarkanbaltsarkanā karoga stāsti”. Izstādes apmeklētāji varēs noklausīties vēsturnieka Dr.hist. Tāļa Pumpuriņa stāstījumu par izstādi un vecāko zināmo Latvijas karogu, kas glabājas Cēsu muzeja krājumā. Bērniem būs iespēja izgatavot savu svētku karodziņu, kā arī nobaudīt gardu svētku pārsteigumu. Pēc valsts svētkiem ceļojošā izstāde dosies uz Alūksni, Madonu un citām Latvijas pilsētām.


Godinot neatkarības cīnītājus, ikviens cēsnieks un viesis plkst.16.30 aicināts nolikt ziedus Vienības laukumā pie Uzvaras pieminekļa.


Valsts svētku svinīgais pasākums Vidzemes koncertzālē “Cēsis” sāksies plkst. 17.00. Jēkaba Jančevska oratoriju “No letu zemes” atskaņos Vidzemes kamerorķestris (diriģents Andris Veismanis) un Pils koris (diriģente Evita Konuša). Ieeja pasākumā bez maksas, taču iepriekš Biļešu Paradīzes kasē jāizņem ieejas kartes, jo vietu skaits būs ierobežots. Ieejas kartes pieejamas no 4. novembra. Svētku koncerta laikā bērniem līdz 7 gadu vecumam koncertzāles kamerzālē tiks piedāvāts noskatīties latviešu animācijas filmu programmu.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Uzņēmumi


Vidzemes Tūrisma asociācija
,

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2020 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2020 1st-studio.com

 
Total Timed::0.11595607sec.