Kāpēc cilvēki ķer savu bagāžu pat tad, kad lidmašīna veic piespiedu nosēšanos?

"Leciet! Leciet! Leciet! Atstājiet somas un glābieties!". Varēja dzirdēt trauksmi stjuartu balsīs, mēģinot nomierināt pasažierus, kad Emirates Airline Boeing 777-300 2018. gada aprīlī veica piespiedu nolaišanos Dubaijas Internacionālajā lidostā. Stjuarte saprata, ka pasažieriem vēl joprojām draud nāves briesmas, bet pasažieri iznieko laiku, mēģinot dabūt savas mantas no bagāžas nodalījuma virs sēdvietām.

Nav grūti saprast, kāpēc cilvēki tā dara. Bez brīdinājuma piespiedu nolaišanās kļūst par īstas dzīves drāmu. Lidmašīna sasveras, pazūd līdzsvars… Ir neiespējami saprast, kas īsti notiek! Ārkārtas gadījumā mums visiem iestājas instinkts ķert savu maku, pasi, telefonu, mājas atslēgas. Neviens īsti nevar paredzēt, kā rīkotos tik saspringtos apstākļos.

Emirates Airline lidmašīnas komanda sekoja visām norādēm un kliedza cilvēkiem, lai tie atstāj savas mantas.

90 sekunžu likums

Lidmašīnu vadītājiem ir jāparāda, ka viņi ir spējīgi, atbrīvot lidmašīnu 90 sekundēs, izmantojot tikai pusi no izejām.

"Pētījums rāda, ka lidmašīnas salonu uguns pārņem aptuveni 90 sekundēs!" paziņojis aviācijas eksperts Ešlijs Nuns. "Evakuācijas testos nav ierēķināts laiks, kurā cilvēki mēģina saglābt savas personiskās mantas.".

Efektivitāte, ar kādu lidmašīnas apkalpes komanda lika pasažieriem pamest lidmašīnu, izgālaba daudzu cilvēku dzīvības.

"Mēs esam ievērojuši, ka, lidmašīnai avarējot, cilvēki steidzas pakaļ savai bagāžai," norāda Ešlijs Nuns.

Pagājušā gada septembrī British Airways lidmašīna aizdegās uz skrejceļa Lasvegasā. Steigā pametot lidmašīnu, tāpat varēja novērot, ka daudzi cilvēki vispirms steidzas paņemt savu bagāžu.

2013. gada jūlijā lidmašīna no Āzijas avarēja Sanfrancisko. Arī šajā avārijā varēja novērot to, ka cilvēki nevis uzreiz glābjas paši, bet glābj savu bagāžu.

"Veiksmes atslēga, lai izglābtos, ir ātrums! Cilvēki, kamēr meklē savas mantas, procesu palēnina," uzsver Ešlijs Nuns. "Avāriju gadījumi ir ļoti stresaini un visiem ir sakāpinātas emocijas. Cilvēki baidās par savu dzīvību un mēģina izkļūt no lidmašīnas, bet dažreiz tas nav iespējams, jo kāds cits pasažieris meklē savu bagāžu. Šādās situācijās var rasties konflikti. Kā arī, piemēram, portatīvā datora stūris var pārplēst piepūšamo slidkalniņu, kas paredzēts, lai avārijas gadījumā cilvēki izglābtos."

Kāpēc cilvēki to dara?

"Psihologiem ir dažādas versijas par šo ieradumu, bet nav nekāda pētījuma. Nav iespējams laboritorijā izveidot pētijumu, kurā cilvēki tiek nostādīti dzīvības vai nāves situācijā," paskaidro Ešlijs Nuns. "Cilvēki vienkārši ir pieraduši paņemt savu bagāžu, kad lidmašīna piezemējas, neatkarīgi no tā, kādos apstākļos tas notiek. Vienādi rīkojas ļoti daudz cilvēki gan no Āzijas, gan Lielbritānijas."

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 13.03.2024 - 31.03.2024 Lieldienu prieki lieliem un maziem Baltic Beach Hotel & SPA
Lieldienu svētdienā, 31. martā, aicinām apmeklēt ģimenes branču un nobaudīt plašo svētku gardumu klāstu. Mazos Lieldienu svinētājus gaida | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 28.03.2024 - 01.04.2024 💚✈️ MELNKALNE no 365 EUR/pers.! Latvia Tours
Fantastiskais Kotoras līcis, Skadaras ezers, kuru paši melnkalnieši sauc par savas valsts sirdi un dvēseli, burvīgas pludmales un dzidrs Adrijas jūras | Skatīt vairāk
no 365 EUR
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 16.03.2024 - 30.03.2024 Ottes Lieldienas Alūksnes TIC
30. martā, 11:00 aicināti uz OTTES LIELDIENAS, – Viktora Ķirpa muzejā “Vidzemes lauku sēta”. Olas nodrošina Alūksnes Putnu fabrika | Skatīt vairāk
Ostrava. Hokeja čempionāts Estravel Latvia
Aviobiļetes un viesnīca. // Nenokavējiet aviobiļešu iegādi uz Otavu - Hokeja Pasaules čempionāts jau drīz! Vietu skaits ierobežots | Skatīt vairāk
no 545 EUR

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.36591506sec.