Ceļojumu aģentūra «Airtour» iesaka: 7 lietas un vietas, kas jāizbauda Bali

Eksotiskā un spožā Bali sala ir īsts dārgakmens, kas mirdz Indonēzijas salu arhipelāga kronī. Bali, kas ir viena no Indonēzijas 33 provincēm, ceļotājus vilina ar neskartu un pirmatnēju dabu, tropiskajiem mežiem, dzidru ūdeni un baltām smiltīm, kas ceļotājiem liek noticēt - tā patiesi ir paradīze zemes virsū!

Bali sala ir viena no lieliskās filmas un grāmatas (autore Elizabete Gilberte) "Eat Pray Love" pieturvietām, kurā galvenās lomas atveidotāja Džūlija Robertsa rod savu sirdsmieru pārpasaulīgās meditācijās un satiek savu liktenīgo mīlestību.

Bali tiek dēvēta par "Dievu salu", jo salā atrodas neskaitāmi tempļi, kā arī teju katrā mājā ir sava lūgšanu vieta. Bali salā ir labi attīstīta tūrisma infrastruktūra. Salā ir daudz krāšņu pludmaļu, labi restorāni, kur nobaudīt gardas maltītes, deju klubi un bāri, kur paviesoties nakts stundās, labas viesnīcas un greznas villas. Ceļotājiem, kas iecerējuši doties uz Bali, ir unikāla iespēja saņemt "AIR TOUR" atlaidi viesnīcai vai ceļojumam. Vairāk par īpašo piedāvājumu var lasīt šeit.

Sadarbībā ar ceļojumu aģentūru "AIR TOUR" esam sagatavojuši Bali un Denpasaras ceļvedi ar septiņām interesantām vietām un lietām, kas palīdzēs labāk iepazīt šo unikālo valsti.

1. Majestātiskais Bali Mātes templis

Pasakainās Bali salas apmeklētāji ceļojumos sajūsminās ne vien par skaisto un paradīzei pielīdzināmo dabu, bet arī par vismaz 10 000 unikālām svētvietām - tempļiem. Pat vairāk - Bali dēvē par Tūkstoš tempļu salu. Mātes templis jeb Pura Besakih ir viens no lielākajiem un svarīgākajiem salas tempļiem. Tā ansambli veido daudz un dažādas svētnīcas. Kopumā kompleksā ir 23 tempļi, kas atrodas paralēlās vulkāna Gunung Agung nogāzes grēdās sešos līmeņos. Precīza šī tempļu kompleksa izcelsme nav zināma, bet tiek lēsts, ka šai mītiskajai vietai pavisam noteikti ir 2000 gadus sena vēsture. Piecpadsmitajā gadsimtā Bali ieradās Javas iekarotāji un apmetās te uz dzīvi. Par tempļa vadoni iecēla Besakihu, kam par godu dots vārds tempļu kompleksam. Ne visās svētnīcās ļauts iekļūt ceļotājiem, tomēr apskatei pieejamajās tempļa vietās bieži tiek rīkotas ceremonijas ar vietējiem rituāliem. Parasti šie priekšnesumi tiek rādīti visai šauram apmeklētāju lokam, tādēļ ir vērts jau laicīgi tiem pieteikties.

2. Rīsu terases Ubudā

Bali stāvajās nogāzēs Ubudas ziemeļos iekopti fantastiskie Tegellalangas rīsu lauki, kas izskatās pasakaini gleznaini - gluži kā pastkartītēs. Rīsu lauki tiek apūdeņoti no vulkāniem un visa ūdens sistēma ir ļoti gara. Šo sistēmu vietējie dēvē par "subaku" un tā tika ieviesta astotajā gadsimtā. Rīsu lauku apstrādē pēdējo gadsimtu laikā nekas īpaši nav mainījies un zemnieki joprojām laukus apstrādā ar rokām un tiem palīdz mājlopi, kas iejūgti īpaši veidotos arklos. Ceļotāji pēc tveices tropiskajā Bali salas zemienē, rīsu laukos bauda atveldzēšanos, jo stāvajās terasēs ir vēsāki un vējaināki apstākļi. Zemnieki laipni sagaida ceļotājus un tos mēdz pacienāt ar kokosriekstu dzērienu, kā arī piedāvā iegādāties īpašas cepures, kas pagatavotas no kokosriekstu lapām. Šīs ainaviskās rīsu terases īpaši iecienījuši arī gleznotāji un vienkārši dabas mīļotāji. Pie terasēm atrodas daudzi mākslinieku veikali, kuros var iegādāties mākslas darbus. Tie radīti, iedvesmojoties no Ubudas dabas. Ne velti Ubudu dēvē par mākslas karaļvalsti, kultūras centru un salas radošo cietoksni.

3.  Bali pērtiķu mežs (Monkey Forest)

Tiem, kurus īpaši sajūsmina dzīvnieku pasaule, šis apskates objekts būs kā ķirsis uz kūkas - mežā savu mājvietu raduši vairāki simti lielāku un mazāku pērtiķu, kas īpaši draudzīgi izturas pret ikvienu ceļotāju. Daudzi pērtiķus mēdz pacienāt ar gardumiem, bet, ja nekas nav paķēries līdzi, mazie rakari neļaunojas. Protams, kā jau ierasts - dzīvnieki nav prognozējami un zināma piesardzība jāievēro vienmēr. Pērtiķi ir tik apķērīgi un zibenīgi, ka no ceļotājiem bieži vien mēdz nočiept ūdens pudeles. Daudzi šo mežu uzskata par īstu svētnīcu, ko izdevies saglabāt, pateicoties īpašai atbalsta programmai. Pērtiķi regulāri tiek novēroti un pētīti, tiek izvērtēta to veselība un apkārtējās vides izmaiņas. Mežs atrodas salīdzinoši netālu no Ubudas pilsētas centra, kā arī ceļotāju iecienītiem viesu namiem un kūrortiem. Mežā pa vesturiskiem bruģu ceļiem var baudīt pastaigu un apbrīnot varenos muskatriekstu kokus. Mežā atrodas arī vairāki senatnīgi tempļi un tos majestātiski apsargā sūnām klātas statujas. Mežā darbojas atsaucīgs personāls un zinoši gidi, kuri vienmēr ir gatavi palīdzēt ceļotājiem uzzināt pēc iespējas vairāk. Mežs apmeklētājiem atvērts no pirmdienas līdz sestdienai, sākot no plkst. 8:00 līdz 18:00.

4. Ubudas mākslas tirgus

Jau minējām, cik lielu nozīmi mākslas pasaulē Bali provincē spēlē Ubuda, tādēļ lieki piebilst - tirgus ir īstā vieta, kur apskatīt un sajūsmināties par tradicionālo amatnieku roku darbiem. Tirgus ir atvērts katru dienu no plkst. 08:00 līdz 18:00. "Pasar Seni Ubud" jeb Ubudas mākslas tirgus ir īsts dārgakmens un tajā var atrast visdažādākās lietas - smalkas zīda šalles, vieglus kreklus, austus svārkus, maisiņus un somas, grozus un cepures, statujas, pūķus, rotas un vēl neiedomājami daudzas  lietas. Šajā tirgū pulcējas ne vien Ubudas amatnieki, bet arī pārējie Bali salas zelta roku īpašnieki, kas rada fantastiskus darbus. Tirgus ir sadalīts divās daļās - rietumu kvartāls ir mākslas tirgus, bet austrumu kvartāls - tradicionālais tirgus, kurā iespējams iegūt arī augļus un pārtiku. Tirgus atrodas tieši pretī karaliskajai pilij, kas ir Ubudas centrālais punkts un padara šo vietu par stratēģiski izdevīgu jebkuram ceļotājam, lai tiktu pie iekārotā suvenīra. Cenas mērāmas visdažādākajās kategorijās. Augstākā līmeņa mākslas darbi, protams, būs salīdzinoši dārgāki, bet tradicionālie suvenīri iegādājami par diezgan demokrātiskām cenām. Protams, kā jau ikkatrā tirgū, arī šeit cieņā ir kaulēšanās, kas bieži vien izraisa jautrību, ja to dara pieklājīgi un ar smaidu uz lūpām. Vietējie pēc savas cenas nosaukšanas smaida un aicina uz "Bali bargain", kas nozīmē "kaulēšanās var sākties!"  Šis tirgus atainots arī iepriekš minētajā filmā "Ēd, lūdzies, mīli".

5. Denpasara, Bali galvaspilsēta

Lai arī sākotnēji šķiet, ka Bali galvaspilsēta Denpasara ceļotājiem var nešķist īpaši saistoša uz pārējās salas fona, šis Bali centrs ir bagāts ar vairākiem vēsturiskiem, daudzu kultūru atspoguļojošiem, tradicionāliem un reliģijai nozīmīgiem "dārgakmeņiem". Holandes kolonijas ietekmē radītā arhitektūra, kas mijas ar senatnīgo un mūsdienīgo, spēj pārsteigt ne vienu vien. Ik gadu galvaspilsētā norisinās Bali mākslas festivāls, ko iecienījuši arī ceļotāji. Lai arī intensīvā satiksme, jo īpaši Denpasaras centrā, rada diezgan rosīgu sajūtu, pilsētā atrodamas arī mierpilnas vietas, kā piemēram, Jagatnatha templis, kas atrodas līdzās Bali Provinces publiskajam muzejam. Denpasaras dienvidu daļā atrodas mangrovju mežs, bet ziemeļaustrumos - Kertalangu kultūras ciems.

6. Vietējo iedzīvotāju miers un pateicība

Ja ir vēl kāds iemesls, kura dēļ būtu vērts doties uz Bali salu, tie noteikti ir cilvēki, kas, neskatoties uz to, ka ceļotāji ne vienmēr izturas ar cieņu pret vietējām tradīcijām, spēj saglabāt mieru un pacietību. Ne tikai Bali, bet arī citās Indonēzijas provincēs ceļotājus mēdz uzņemt kā visaugstāk godāto viesi. Ja gribat tuvāk iepazīties ar vietējo dzīvi, ir vērts braukt uz autentiskajiem ciematiem, kuros var iepazīties ar to vadoņiem, sarunāt uzturēties ciematā, atrast naktsmītnes, izbaudīt vietējo ēdināšanu un ļauties apbrīnai. Ir vērts atcerēties, ka Indonēzijā nedrīkst norādīt uz cilvēkiem ar pirkstu, kā arī pieskarties vietējo iedzīvotāju galvai. Tāpat ieteicams izvairīties no mīlestības apliecinājumiem publiskās vietās. Jāciena vietējās tradīcijas un, apmeklējot tempļus, jāatceras, ka to aizliegts darīt īsbiksēs, bet sievietes nekādā gadījumā nedrīkst būt pārāk atkailinātas. Tempļos jādodas tikai basām kājām un apavi jāatstāj pie ieejas. Ceremoniju laikā aizliegts skaļi runāt. Ja šie vietējo nerakstītie likumi tiek ievēroti, tad konflikta situācijas no salas iedzīvotāju puses ir praktiski izslēgtas.

7. Bali un Indonēzijas virtuve

Pamatprodukts Indonēzijas virtuvē ir rīsi. Vietejie iedzīvotāji uzturā daudz lieto zivis un jūras produktus, piemēram, vēžus, austeres, garneles, kalmārus, krabjus u.c. No jūras produktiem visgardākie ir Bali omāri. Ļoti iecienīti Bali salā ir kokosriekstu produkti. Piemēram, kokosrieksta pienu lieto ļoti daudzu ēdienu pagatavošanai. Esot tropiskajā Bali, ir grēks nenobaudīt svaigos un sulīgos augļus - ananāsus, mango, papaiju un banānus, kas svaigi plūkti no kokiem, priecēs jebkuru vēderu. Ēdieniem visai bieži tiek pievienotas garšvielas. Īpaši iecienīti ir asie čili pipari, kas tiek lietoti gandrīz visu ēdienu pagatavošanā. Tā kā reģionā ir daudz tējas un kafijas plantācijas, tiek piedāvāts nobaudīt arī tās. Bali tiek ražots arī slavenais "brem" jeb rīsu vīns.

Savos Bali ceļojuma iespaidos dalās Kitija Gailiša, kas ar ģimeni uz Bali ceļoja 2016. gadā

2016. gada decembrī, tieši pirms Ziemassvētkiem, bijām ar ģimeni ceļojumā uz Bali - viņiem decembrī ir rudens un ārā bija +27 grādi! Apmetāmies nomaļā pilsētiņā Candidasa, 300 metrus no Indijas okeāna. Cilvēki tur ir viesmīlīgi, vienmēr smaidīgi un atsaucīgi! Pirmajā dienā gājām apskatīt pašu Candidasas pilsētu, kur uz katriem 50 metriem bija kāds taksists, kurš piedāvāja savus pakalpojumus - taksisti sarunājās gan angļu valodā, gan krievu valodā. Atpakaļceļā ejot uz mūsu Bungalo tipa mājiņu, mūs uzrunāja kāds taksists, un viņam izdevās mūs pārliecināt, lai jau nākamajā dienā brauktu ar viņu uz ieteiktajiem apskates objektiem. Brauciens bija super! Tāpat mēs pabijām pērtiķu parkā, kur tie staigā brīvā vaļā. Nākamajā dienā bijām izjādē ar ziloņiem un mums bija iespēja šos milzu dzīvniekus pabarot. Vēlāk braucām uz safari parku, kur starp savvaļas zvēriem braucām ar džipiem. Parkā varējām skatīties uzvedumus par ziloņiem un tīģeriem! Mūsu jaukais taksists mūs aizveda uz kādu ciemu, kur mēs bijām pirmie latvieši viņu vēsturē - vai nu vismaz mums tā apgalvoja... Turpat blakus bijām kafijas plantācijā, kur mūs izveda ekskursijā, kā arī bija iespēja pagaršot dažādas kafijas un arī tējas. Man īpaši iegaršojās kafija "Luwak" kuru pārstrādā dzīvnieciņš - taču jūs noteikti negribat zināt kā viņš to dara!  Bijām arī gleznu galerijā, kokapstrādes izstādē, un rotaslietu darbnīcā, kur sievietes ar rokām taisa ķēdītes. Interesanti bija uzzināt to, ka vienu sudraba ķēdīti var taisīt līdz pat 60 dienām! Vēl mēs braucām uz ezeru, kas atradās starp diviem vulkāniem - no kuriem viens bija aktīvs! Aplūkojām arī fantastisku ūdenskritumu starp klintīm! Ar pašu ceļojumu bijām ļoti apmierināti, it īpaši bērni. Bali noteikti ir vieta, kur es vēlētos atgriezties - tā teikt - paradīze zemes virsū! Kad devāmies atpakaļ uz Latviju, mūsu taksists pat apraudājās, atvadoties no mūsu trīsgadīgās meitiņas!

Ja esi iecerējis ceļot uz Bali, izmanto "AIR TOUR" pakalpojumus mājaslapā www.biletes.lv, kas tiek organizēti sadarbībā ar aviokompāniju "Aeroflot", un izmanto iespēju saņemt atlaides viesnīcas izmaksām!

Par AIR TOUR

AIR TOUR ir reģistrēta tirdzniecības zīme, kas ir sertificēta Starptautiskajā gaisa transporta asociācijā (IATA). Ceļojumu aģentūra AIR TOUR piedāvā savus pakalpojumus kā individuāliem ceļotājiem, tā arī grupām. AIR TOUR ceļojumu aģentūra saviem klientiem piedāvā sekojošus pakalpojumus: aviobiļešu rezervēšana, viesnīcu rezervēšana, automašīnu noma, cilvēku grupu aviopārlidojumu organizēšana, dažādi ceļojumi, vīzu noformēšana saviem klientiem, "karstie piedāvājumi" un avio čarterreisu organizēšana. Atbilstoši klientu vajadzībām, AIR TOUR sniedz arī citus ar tūrismu saistītus pakalpojumus.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2020 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2020 1st-studio.com

 
Total Timed::0.73503208sec.