Nosaka darba drošības un veselības aizsardzības prasības uz kuģiem

Valdība 2022. gada 18. janvārī atbalstīja Satiksmes ministrijas pilnveidotos “Noteikumus par darba drošības un veselības aizsardzības prasībām un medicīnisko aprūpi uz kuģiem”. Noteikumi nosaka minimālās darba drošības un veselības aizsardzības prasības medicīniskās   palīdzības sniegšanai uz kuģa, un darba aizsardzības prasības attiecībā uz medicīnisko aprūpi uz kuģiem, kas kuģo ar Latvijas karogu.

Projekts paredz, ka kuģi, kas kuģo ar Latvijas karogu tiek iedalīti trīs kategorijās:

•    A kategorija  –  jūras   kuģi   un  tāljūras   zvejas kuģi, kuriem nav kuģošanas rajona vai ilguma ierobežojumu;

•    B kategorija – jūras kuģi un jūras zvejas kuģi, kuru kuģošanas rajons ir līdz 150 jūras jūdzēm no patvēruma ostas. Šajā kategorijā ietilpst arī velkoņi,  kravas   kuģi,   zvejas   kuģi,   kuriem   ir noteikts   konkrēts   kuģošanas   rajons   Baltijas jūra;

•    C kategorija – ostas kuģi, iekšējo ūdeņu kravas un   pasažieru   kuģi,   zvejas   kuģi,   kuri   kuģo iekšējos ūdeņos vai arī jūrā ne vairāk kā 20 jūras jūdzes no krasta, kā arī kuģošanai jūrā paredzētie   atpūtas   kuģi,   kas   iesaistīti komercdarbībā.

Noteikumi, ņemot vērā arī ES Direktīvu prasības, paredz, ka uz katra kuģa ir tā kategorijai atbilstošs medicīniskais aprīkojums (medikamenti, medicīnas ierīces un pretlīdzekļi). Medicīniskā aprīkojuma daudzums ir atkarīgs no reisa veida, apmeklējamajām ostām, ceļa mērķa, reisa ilguma, reisa laikā veicamā darba un darbu veida, kravas veida un apkalpes locekļu skaita.

Par medicīniskā aprīkojuma nodrošināšanu atbildīgs ir kuģa īpašnieks vai kuģošanas sabiedrība, kura pārvalda kuģi saskaņā ar Starptautiskā drošas kuģu ekspluatācijas un piesārņojuma novēršanas vadības kodeksa prasībām, kas arī nodrošina, lai uz kuģa esošajām medicīniskajam aprīkojumam būtu pievienota lietošanas instrukcija. Savukārt par medicīniskā aprīkojuma pārraudzību atbildīgs kuģa kapteinis, kurš var arī deleģēt pienākumu rūpēties par medicīniskā aprīkojuma atbilstošu izmantošanu un uzturēšanu vienam vai vairākiem kuģa virsniekiem.

Noteikumi paredz, ka VSIA “Latvijas Jūras administrācija” Kuģošanas drošības inspekcijas kuģu kontroles inspektors katru gadu veic pārbaudi, lai pārliecinātos par to, vai uz Latvijas kuģiem tiek ievērotas noteikumos paredzētās prasības.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 07.02.2023 - 15.02.2023 Romantiskas vakariņas no putna lidojuma Park Hotel Latgola
Ja Jūs vēlaties Valentīndienu aizvadīt īpaši un neaizmirstami, tad uzaiciniet savu otro pusīti uz visromantiskāko vietu pilsētā - restorānu PLAZA, | Skatīt vairāk
Latvija
VĪRS, VĀRDĀ OTO Splendid Palace
Tiekamies kinoteātrī "Splendid Palace"! | Skatīt vairāk
Zemgales nozīmīgāko pasākumu plāns 2023 Zemgales Tūrisma asociācija
Ieskaties, Zemgales tūrisma asociācija apkopojusi tradicionālo un nozīmīgāko 2023.gada pasākumu plānu Zemgalē! | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2023 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2023 1st-studio.com

 
Total Timed::0.30788803sec.