Intervija ar Lolitu Kozlovsku: Daugavpils un Daugava gaida viesos [1]

Tūrisma ziņu portāls Travelnews.lv aicināja Daugavpils Tūrisma informācijas centra vadītāju Lolitu Kozlovsku uz elektronisku interviju par aktuālajiem notikumiem Daugavpilī – piedāvājumiem tūristiem, gaidāmajiem pasākumiem un jaunumiem, ko Daugavpils piedāvās latviešu un ārzemju viesiem.

 

Travelnews.lv: Pastāstiet par Daugavpils apmeklētākajiem tūrisma objektiem un to, kāpēc cilvēki dodas uz Daugavpili! Kas cilvēkiem vislabāk patīk Daugavpilī?

Lolita Kozlovska: Austrumlatvijas kontekstā Daugavpils saglabā līderpozīcijas pilsētas tūrisma ziņā, jo, ierodoties reģionā, ceļotājiem te ir vislielākā iespēja izmantot dažādus daudzveidīgus pakalpojumus: bankas, bankomātu tīklus, bezmaksas internetu, iepirkšanos lielos tirdzniecības centros un hiperkmārketos, kvalitatīvus naktsmītņu un ēdināšanas piedāvājumus. Savukārt Baltijas kontekstā Daugavpils ir nozīmīgs pieturas punkts tiem ārvalstu ceļotājiem, kas veic visu triju Baltijas valstu apceļošanu, nereti dodoties arī uz Krieviju vai Baltkrieviju. Un visbeidzot – pilsēta ir vieta, kurā koncentrējas nozīmīgi kultūras tūrisma produkti. Tā ir vienīgā pilsēta Latvijā, kurā aplūkojami seši vecticībnieku lūgšanu nami, kā arī piemiņas zīme vietā, kur pirms 350 gadiem tika uzcelts Baltijā pirmais vecticībnieku lūgšanu nams.

Ievērības cienīgs ir Baznīckalns, pilsētas augstākā vietā, kurā koncentrējas četru konfesiju dievnami. Pērn veikta pilsētas galvenās promenādes – gājēju ielas – Rīgas ielas rekonstrukcija, kas ir veiksmīgs kultūrvēsturiskā mantojuma un modernās arhitektūras elementu sintēzes piemērs. Ceļotāji sajūsminās par pilsētas sakoptību, atzīstot, ka pilsēta gadu no gada mainās un kļūst arvien pievilcīgāka. Iecienīti apskates objekti ir pilsētas parki un skvēri, kuros pie ūdens strūklakām šās vasaras karstajās dienās rodama patīkama veldze. Zīmīgi, ka šobrīd vēl arvien turpinās vēsturiskā centra rekonstrukcija, tāpēc nevar nepieminēt Vienības namu, kas atrodas pašā pilsētas centrā. Šovasar ERAF programmas projekta „Daugavpils vēsturiskā centra dominantes – Vienības nama atjaunošana” ietvaros pilnā sparā norisinās šīs iespaidīgās celtnes fasādes rekonstrukcija un apkārtējās teritorijas labiekārtošana.

Protams, nevar nepieminēt Daugavpils spožāko pērli – Daugavpils cietoksni, kur arī kūsāt kūsā darbi, jo projekta ietvaros te tiek mainītas apakšzemes komunikācijas un ielu segums, kā arī sakārtota infrastruktūra un atsevišķas ēkas. Tiesa gan šie vērienīgie darbi mazinājuši cietokšņa apmeklēšanas iespējas, proti, drošības apsvērumu dēļ individuālajiem ceļotājiem patlaban ieeja cietoksnī liegta, taču, ja Daugavpils novada TIC tiek pieteikts vietējais gids, ikvienam ir dota iespēja doties aizraujošā ceļojumā uz šo mazo „pilsētiņu”. 


 

 

Travelnews.lv: Pastāstiet par tūrisma sezonu Daugavpilī! Vai karstā vasara un fakts, ka cilvēki vairāk ceļo pa Latviju, nevis uz ārzemēm, jūtams arī Daugavpilī?

Lolita Kozlovska: Jāatzīst gan, ka vasaras karstajās dienās cilvēki, plānojot ceļojumu, maksimāli samazina laiku, kas tiek tērēts dažādu kultūrvēsturisko objektu apskatei pilsētas vidē, bet vairāk izmanto dabas tūrisma piedāvājumus un, protams, atpūtu pie ūdeņiem. Arī šāda iespēja Daugavpilī ir, jo pilsētas teritorijā ir Lielais Stropu ezers, kurā ierīkotas divas pludmales, t.sk., atpūtas zona „Vilnis”, kurām piešķirts Zilais karogs. Savukārt paši daugavpilieši vairāk sākuši interesēties par atpūtas iespējām Latgales – Lietuvas tūrisma reģionā – Baltijas ezeru zemē. Šī gada divi vispieprasītākie apskates objekti – Daugavpils cietoksnis un dabas parks „Daugavas loki”, kas atrodas vien 19 km braucienā no pilsētas.

Travelnews.lv: Kādus interesantus piedāvājumus Daugavpils piedāvā apmeklētājiem šobrīd? Sabiedrībā valda uzskats, ka ceļošana ir dārga – vai Daugavpils piedāvājumi ir izdevīgi? 

Lolita Kozlovska: Šajā sezonā ceļotājiem ir iespēja iepazīties ar ebreju tautas tradīcijām. Proti, iepriekš piesakoties, ir iespēja apmeklēt Daugavpils sinagogu – Kadiša lūgšanu namu (1850), kas Austrumlatvijā ir vienīgā sinagoga, kas darbojas. Savukārt dievnama otrajā stāvā ierīkots muzejs „Ebreji Daugavpilī un Latgalē” (arīdzan apskatāms pēc pieteikuma), kuru veidojis novadpētnieks Josifs Ročko. Te vienkopus savākti dažādi interesanti eksponāti, bet J. Ročko stāstījums uzšķir kolorītas un mazpazīstamas vēstures liecību lappuses. Man pašai šķiet ļoti interesants fakts, ka Latvijas brīvvalsts laikā Dagdas ebreju amatieru teātra dalībnieki savā dzimtajā valodā bija iztulkojuši un iestudējuši vecās labās Blaumaņa „Skroderdienas Silmačos”. Vien skumdina fakts, ka novadpētnieka cerības uziet šā scenārija manuskriptu nav vainagojušās ar panākumiem.

Savukārt diskutējot par ceļošanas izmaksām, jāatzīmē, ka Daugavpils tūrisma piedāvājumu cenas nav augstas. Viss, protams, ir atkarīgs no ceļotāja vēlmēm un prasībām. Tādejādi plānojot ceļojumu individuāli vai lūdzot padomu Daugavpils novada TIC speciālistiem, ceļotājiem ir iespēja saplānot optimālu ceļojuma budžetu.

 

 


 

Travelnews.lv: Kādi būs atlikušās vasaras sezonas svarīgākie pasākumi Daugavpilī? Ko Jūs ceļotājiem ieteiktu apmeklēt?

Lolita Kozlovska: Šogad Daugavpilī aizsākta jauna tradīcija: katru sestdienu pašā pilsētas centrā – Vienības laukumā – notiek Zemnieku tirdziņi, kuros ir iespēja iegādāties pašmāju lauku labumus. Tirdziņus paredzēts rīkot līdz 25. septembrim. Savukārt septembrī tradicionāli norisināsies Starptautiskais plenērs „Marks Rotko”, kurā piedalās Latvijas, Francijas, Vācijas, Polijas, Austrijas, Baltkrievijas, Krievijas, Lietuvas, Ukrainas u.c. valstu mākslinieki. Katru gadu 25. septembrī – mākslinieka Marka Rotko dzimšanas dienā, Daugavpils novadpētniecības un mākslas muzeja izstāžu zālē tiek atklāta plenēra laikā tapušo mākslas darbu izstāde. 

Travelnews.lv: Ko Daugavpils piedāvā aktīvā tūrisma jomā? Vai Daugavpilī un novadā ir velomaršruti, pārgājienu maršruti, ūdens tūrisma iespējas, telšu vietas?

Lolita Kozlovska: Daugavpils novadā ir 17 aktīvās atpūtas piedāvājumi un 15 telšu vietas. Ceļotājiem tiek piedāvāti vairāki velomaršruti un pārgājiena maršruti, kā arī ūdens tūrisma iespējas. Daugavpilī ir iespējams izmantot aktīvā tūrisma produktus, ko piedāvā atpūtas vieta „Vilnis”. Vairāk informācijas par visiem šiem piedāvājumiem iespējams atrast Daugavpils novada TIC interneta vietnē www.visitdaugavpils.lv.

 


 

Travelnews.lv: Daugavpilij ir lieliska interneta vietne www.visitdaugavpils.lv komunikācijai ar ceļotājiem. Kādu īpašu informāciju potenciālais Daugavpils apmeklētājs var uzzināt Jūsu interneta vietnē? Kā ir ar aktuālo informāciju, īpašiem piedāvājumiem, naktsmītnēm, tūrisma objektu aprakstiem?

Lolita Kozlovska: Interneta vietne www.visitdaugavpils.lv veidota pēc principa, ka tajā ir ievietota interaktīvā karte ar visiem Daugavpils novada pagastiem un Daugavpils pilsētu. Tādejādi aplūkojot kādu konkrētu teritoriju, ir iespējams uzzināt pilnīgi visu informāciju par tūrisma piedāvājumiem tajā. Katram apskates objektam, naktsmītnei u.c. tūrisma piedāvājumiem pievienots apraksts, kontaktinformācija un fotogrāfijas. Informāciju par interesējošu tēmu var atrast, meklējot to tematiski vai vienkārši izmantojot meklēšanas funkciju. Šobrīd strādājam pie mājas lapas pilnveidošanas un plānojam izveidot sadaļu ar informāciju tūrisma profesionāļiem, kā arī maršrutu sadaļu.

Travelnews.lv: Pastāstiet par savu pēdējā laika interesantāko ceļojumu!

Lolita Kozlovska: Jāatzīst, ka pēdējā laikā nav bijusi izdevība doties ceļojumā ar mērķi atpūsties. Taču pēdējais brauciens pirms pāris nedēļām bija uz Baltkrievijas pilsētu Polocku, kur Latgales plānošanas padomes, Latgales reģiona attīstības aģentūras un Latgales pašvaldību tūrisma informācijas centri parakstīja sadarbības deklarāciju ar Vitebskas apgabala pašvaldībām par sadarbību tūrisma jomā, veidojot jaunu ceļojuma galamērķi Bella Dvina (Latgale un Vitebskas apgabals).

Travelnews.lv: Papildiniet teikumus!

Lolita Kozlovska:

· Mans pēdējais atvaļinājums tika pavadīts... jau vairākus gadus neesmu bijusi atvaļinājumā...

· Mans mīļākais aktīvā tūrisma veids ir makšķerēšana.

· Pašlaik privāti cenšos taupīt naudu uz preses izdevumu abonēšanu.

· Visinteresantākais tūrisma objekts Latvijā ir dabas parks „Daugavas loki”.

· Pieci svarīgākie interneta portāli, ko ikdienā izmantoju, ir www.delfi.lv, www.apollo.lv, www.tvnet.lv, www.travelnews.lv, www.daugavpils.lv.

· Par saviem hobijiem varu teikt, ka tie man palīdz atpūsties pēc darba nedēļas.

· Pēdējā grāmata, ko esmu lasījusi, ir klasiķu Ilfa un Petrova „12 krēsli”.

· Mans novēlējums ceļotājiem ir apceļojiet dzimto zemi, atklājot jaunas un fantastiskas lietas!

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

1 Gita 08/04/2010 16:45 Nesaprotu ,kā TIC vadītāja var nosaukt Daugavpils cietoksni par pērli.Noko tik izpostītu, pieķēzītu,sagandētu un aizlaistu no vēstures pieminekļiem pat remonta laikā nav nācies nekur citur redzēt.
P.S. Biju tur pāgājušo nedēļu, jo nekur internetā neredzēju info ,ka remonts.Un izlūdzāmies strādniekiem mazliet pastaigāt.

SADAļU ATBALSTA:

 
Uzņēmumi


Astra Tūre / AvioKases.lv
,


Park Hotel Latgola
,


Rēzeknes pilsētas TIC
,


Līvānu TIC
,

Tez Tour
NEDĒĻAS LASĪTĀKAIS
Populārakie piedāvājumi
APMEKLĒTĀKIE UZŅĒMUMI
Baltijas tūrisma objekti

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2020 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2020 1st-studio.com

 
Total Timed::0.74315619sec.