Ceļojuma stāsts "Nedēļas nogale igauņu lielākajā salā"

Kāds mistisks spēks vai vienkārši interese par salām, latviešus, lietuviešus, somus, vāciešus, arī pašus igauņus un ceļotājus no citām valstīm ved uz Igaunijai piederošām salām, arī uz lielāko igauņiem piederošo salu Sāremā. Kāli meteorīta krāteris, vējdzirnavas, unikāla daba, Serves rags un citi objekti piesaista ceļotāju pūļus no malu malām. Vieniem tā ir spēku atgūšana no ikdienas darbiem, otriem – aktīvās atpūtas iespējas, jo sala piedāvā lieliskas aktīvās atpūtas iespējas, trešiem – atpūta spa viesnīcās, kam salā jau ir ap 170 gadu senas tradīcijas.

Ceļš uz Sāremā sākas cauri Pērnavai, pēc tam ceļš ved uz Virtsu, kur nepieciešams izmantot prāmju satiksmi uz Muhu salu. Jāņem vērā, ka biļetes gan automašīnai, gan pasažieriem vēlams iegādāties jau laicīgi internetā, to var izdarīt interneta vietnē www.tuulelaevad.ee. Biļete vienā virzienā vieglajai automašīnai izmaksās 7,40 eiro, bet vienam pasažierim – 2,60 eiro. Pēc biļešu iegādes, tās, pēc izvēles, var izprintēt un piestātnē biļetes svītru kodu nolasīt pie iebraukšanas vai iegādāties mobilo biļeti, norādot savu telefona numuru, pēc tam piestātnē piebraucot pie iebraukšanas, piezvani pa norādīto telefona numuru no telefona numura, ko norādīji internetā – pēc dažām sekundēm atvērsies paceļamā barjera. Pēc pieredzes – ērtāka ir mobilā versija, kaut gan sākumā radās šaubas.

Pirms došanās uz Sāremā, apciemo arī Muhu

Muhu sala bieži vien tiek nepelnīti aizmirsta ceļotāju vidū. Parasti ceļotāji, pārceļoties ar prāmi no Virtsu uz Kuivastu, Muhu salā iztraucas cauri, nepiestājot un pat neiedomājoties, ko sala sniedz. Citi vien iegriežas salas lielveikalā Liivas ciemā. Muhu sala lepojas ar Sv. Katrīnas baznīcu, kas ir viena novecākajām Igaunijā, Tihuse zirgaudzētavu, tur var doties arī izbraucienos ar zirgiem pa tuvākās apkārtnes svētvietām. Vienu stundu ilgs izbrauciens maksās 10 eiro.

Brauciens pa Baltijā garāko dambi

Ja Muhu salai vien brauciet cauri, nepiestājot nevienā no vietām, drīz vien sasniegsiet Baltijā garāko dambi, kas savieno Muhu un Sāremā un ir trīs kilometrus garš. Ceļš ved pa jūru, abās pusēs ūdens, aizmugurē Muhu, bet priekšā jau Sāremā.

Iespaidīgais Kāli meteorīta krāteris

Aptuveni pirms 7500–7600 gadiem, nokrītot meteorītam, izveidojies Kāli meteorīta krāteris. Meteorīta nokrišana jau apdzīvotajā Sāremā izraisīja lielus postījumus, kas tiek salīdzināti ar mazas atombumbas sprādzienu. 5 līdz 10 kilometru augstumā meteorīts sadalījās un nokrita uz zemes gabalos, no kuriem radās lielākais 22 metru dziļais krāteris 110 metru diametrā un astoņi mazāki krāteri. Pasaulē lielāko krāteru vidū Kāli krāteris ieņem astoto vietu. Kāli meteorīta krāteru lauks Sāremā ir Igaunijas unikālākais dabas piemineklis, vienlaikus tas ir Eirāzijas iespaidīgākais krāteru lauks. Kāli ir tieši pa ceļam, braucot uz Kuresāri, atliek vien mazliet nogriezties pa labi (ir uzstādīta norāde).

Kuresāres bīskapa cietoksnis

Kuresāre ir salas lielākā pilsēta, atrodas tās dienvidos un lepojas ar Kuresāres bīskapa cietoksni, kas ir galvenā pilsētas apskates vieta. Ja nekur nesteidzieties, droši atvēliet salas apskatei pusi dienas. Pils iespaidīga, kā jau īstu cietoksni, to no visām pusēm apjož ūdens, uz pili ved  tilti. Skaists un varens tas Kuresāres bīskapa cietoksnis. Cietokšņa iekšienē atrodas Sāremā salas un Kuresāres muzejs. Ieeja tajā pieaugušajiem izmaksās 5 eiro, bet studentiem un skolēniem – 2,5 eiro. Noteikti vērts samaksāt šos dažus eiro, jo muzejs ir patiesi interesants. Varēsiet uzkāpt arī uz cietokšņa jumta, no kura paveras bezgala skaists skats.

Serves rags un bāka

Serves rags noteikti ir gandrīz katra salas apceļotāja sarakstā. Skaidrā laikā no raga var saskatīt Latvijas krastu, proti, Kolkas ragu. Šajā vietā atrodas arī Sēres bāka, kas krāsota balti melnās krāsās. Esot Serves ragā, sapratīsiet, ka tur nevalda cilvēki, bet gan vējš un jūra. Tur raisās labās domas, sliktās vējš aizdzen prom, jūras viļņi glāsta kājas, bet vējš jauc matus... Miers un jūras sacelts troksnis vienlaicīgi.

Vējdzirnavas, Pangas klintis

Sāremā salas apmeklējums parasti nav iedomājams bez bildēšanās pie vējdzirnavām un Pangas klints. Šajā ceļojumā tās palika neredzētas, atstājot iemeslu atgriezties vēl.

Nakšņošanas iespējas

Pēdējā laikā ceļotāji izmanto iespēju nakšņot un atpūsties Sāremā salas spa viesnīcās. Ja dažādu apstākļu dēļ, vēlaties nakšņot cita tipa naktsmītnē, varu ieteikt četrvietīgu kotedžu Mandjala Puhketalu Mandjala ciemā netālu no Kuresāres. Tur piedāvājumā vairākas četrvietīgas kotedžas ar vannasistabu, grilu un vietu automašīnas novietošanai. Jāievēro, ka noteikti jāņem vērā norādītais ierašanās laiks, kas ir no pulksten 14.00 līdz 17.00. Pretējā gadījumā, aizbraucot nesatiksiet nevienu, jo administrācija būs devusies mājās, bet citi viesi – jau iekārtojušies un devušies salas apceļošanā. Šādā gadījumā nepieciešams zvanīt pa rezervācijā norādīto telefona numuru. Naktsmītnes plusi – katrai kotedžai ir sava nelielā teritorija, iespēja uz grila cept gaļu, savs galds un krēsli pie mājas, iespēja novietot auto, mīnusi – lai gan attālums līdz jūrai ir vien 500 metri, ejot uz jūru, nepieciešams šķērsot šoseju un cita kempinga teritoriju, kā arī tīrība mājiņā nav tik perfekta kā viesnīcās ierasts.

Igaunija noteikti ir tā valsts, ko var saukt par latviešu tūristiem draudzīgu. Tur nav sajūtas, ka igauņi mēģina "izsūkt" no tūristiem pēdējo centu vai eiro. Tur valda kārtība, miers un viesmīlība. Tāda, lūk, īsumā ir Sāremā.


KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2021 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2021 1st-studio.com

 
Total Timed::0.41205597sec.