Pa Turciju ar stopiem, meklējot piedzīvojumus

"Ceļš sauc, prom no burzmas un visa pierasta. Ir nepieciešama brīvības un piedzīvojumu garša. Nost ar nosacījumiem un bailēm no nezināma. Lai dzīvo ceļš, jauni cilvēki un paralēlās pasaules ar interesantiem dzīves stāstiem. Lai atkal varētu atplēst savus spārnus."

Ar šādu moto trīs draudzenes - Jūlija, Katrīna un Alīna – pagājušā vasarā devās ceļojumā pa, tik katram pazīstamās, bet tomēr tik ļoti noslēpumainās, Turcijas ceļiem. Divu nedēļu garumā meitenes ceļoja pa Turcijas dienvidrietumiem, pārvietojoties ar "stopiem" un nakšņojot CouchSurfing piedāvātajās naktsmītnēs.

Meitenes izlēma doties tieši uz Turciju divu iemeslu dēļ: "Pirmkārt, tā ir ļoti skaista zeme ar daudzu gadsimtu vēsturi. Otrkārt, mums ir daudz stereotipu, ka Turcijā ir bīstami. Mēs gribējām salauzt šo stereotipu un parādīt Turciju kā viesmīlīgu un drošu valsti."

"Mēs esam pieraduši pie noteikumiem un komforta. Bet dažreiz ir vajadzīgs brīvības un piedzīvojumu malks, lai uz visu noskatīties ar svaigu skatienu," par izvēli ceļot ar stopiem stāsta Jūlija. "Stopēšana skaitās bīstamais tūrisma veids, bet tieši tas var pārveidot ekstrēmu par dzīvi."

Viens no iemesliem, kāpēc meitenes izlēma, dzīvot pie vietējiem, izmantojot CouchSurfing, protams, ir ierobežotie budžeta līdzekļi, taču tas nebūt nav vienīgais iemesls.

"Mēs gribējām apkopot vairākus unikālus vietējo iedzīvotāju stāstus, uzskatus un padomus. Dzīvojot ar vietējiem, var vairāk izjust un iepazīt lokālo kultūru," stāsta Jūlija. "Bez tam, mēs arī gribējām pierādīt gan sev, gan citiem, ka ir arī citas, krietni lētākas, opcijas, kā ceļot, ne tikai, izmantojot ierastos aviopakalpojumus un viesnīcu piedāvājumus."

15 naktis no 16 ceļotājas pavadīja pie vietējiem, kurus bija sameklējušas vēl Rīgā ar CouchSurfing starpniecību, tāpēc par naktsmītnēm ceļojuma laikā nebija jāmaksā ne cik. Lai gan ar namatēviem meitenēm kopumā ļoti paveicās, tomēr bija viens mazāk patīkams atgadījums pirmajā naktī Turcijas pilsētā Antālijā. Namatēvs un viņa apartamenti šķituši aizdomīgi jau no paša sākuma, taču vakara gaitā tas saaicinājis vēl vairākus vīriešus un teicis, ka vēlas sarīkot "private party". Meitenēm šī ideja nepavisam nepatika un ātri vien viņas atrada citas naktsmītnes.

"Gribu pieminēt, ka pa visām mūsu ceļojuma 16 dienām, visi satiktie vīrieši, ja neskaita Antālijas pirmo namatēvu, pret mums izturējās jauki un ar cieņu un nebija nekādu neķītru piedāvājumu," stāsta Jūlija.

No Rīgas uz Turciju meitenes aizlidoja ar lidmašīnu, taču pašā Turcijā no pilsētas uz pilsētu pārvietojās tikai ar stopiem. Kopā tika nobraukāti apmēram 2135 kilometri. Meitenēm izdevās apskatīt tādas pilsētas kā Konja, Pamukkale, Izmira, Ankara, Stambula, Antālija un citas.

Meitenes viennozīmīgi uzsver, ka, ja būtu iespēja, noteikti vēlreiz dotos šādā ceļojumā. "Tādi ceļojumi maina domāšanu un dod iespēju iepazīt valsti un cilvēkus no iekšienes, tas ir, no vietējo iedzīvotāju skata punkta, nevis no tūrista redzējuma," norāda Jūlija.

Visas trīs atzīst, ka ieteiktu šādu piedzīvoju izbaudīt ar citiem, taču piebilst, ka jādodas kompānijā ar draugiem, jo tā ir drošāk. Bez tam, noderīgi būtu arī pirms tam palasīt attiecīgu informāciju un pakonsultēties ar cilvēkiem, kas tā jau ir ceļojuši.


KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Uzņēmumi


Novatours
,

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2021 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2021 1st-studio.com

 
Total Timed::0.30069304sec.