Ceļotāja: «Piezīmes no vilciena. Sv. Jēkaba ceļš ir sākums»

Raksta Rita Bringa

Piezīmes no vilciena. Sv. Jēkaba ceļš ir sākums.

Esmu vilcienā. Caur vilciena logu vērojami vīnogulāji, ziedoši koki, pa kādai baltai baznīciņai un oranžiem privātmāju jumtiem. Esmu Portugāles Ziemeļos. Mans galamērķis ir Valença. Izkāpjot no vilciena mēs šķērsosim robežu uz Spāniju. Ar kājām. Pazudīsim ceļā uz 5 dienām. Taču tas nav tikai ceļš, tas ir Sv. Jēkaba ceļš.

Šis stāsts un mans Sv. Jēkaba ceļš datējams vairāk kā pirms gada. Pavisam nejauši atradu divu latviešu blogu par piedzīvojumiem Sv. Jēkaba ceļā, mērojot aptuveni 600 km ar kājām. Interesentiem iesaku izlasīt viņu izveidoto grāmatiņu, kas pieejama elektroniski, apmaiņā pret informācijas nodošanu sociālajā tīklā- twitter (www.santjagocels.lv/?p=782). Nekad iepriekš nebiju dzirdējusi par šādu Sv. Jēkaba ceļu. Likās pilnīgi traki. Laikam tāpēc ideja par došanos šajā ceļā aizrāva arvien vairāk. Kurš to būtu domājis, ka pati jau esmu vilcienā, lai uzsāktu savu ceļu. Domas pārtop vārdos un vārdi - darbībās.

Interesējos arvien vairāk par šo maršrutu un to kādēļ cilvēki izvēlas doties šajā ceļā. Un izrādās, ka Sv. Jēkaba ceļš ir viens no populārākajiem svētceļotāju maršrutiem pasaulē. Šo ceļu cilvēki veikuši jau kopš viduslaikiem. Tiek pat uzskatīts, ka 13. un 14. gadsimta laikā Sv. Jēkaba ceļš esot bijis līdzvērtīgs svētceļojumiem uz Romu vai Jeruzalemi. Mūsdienās ik gadu tūkstošiem svētceļotāju dodas ceļā, lai sasniegtu Santjago de Kompostela, pilsētu Ziemeļrietumu Spānijā. Svētceļotāju galamērķis ir Santjago de Kompostelas katedrāle, kurā esot apglabāts pats Svētais Jēkabs. Jēkabs miris mocekļa nāvē Jeruzalemē, taču tiek vēstīts, ka viņa mācekļi nogādājuši viņa mirstīgās atliekas atpakaļ Spānijā, kur Jēkbas esot bijis viens no pirmajiem misionāriem Ibērijas pussalā. Tiek vēstīts, ka 9.gs. vietā, kur apglabāts Jēkabs, esot parādījusies spoža zvaigzne. Šo skatu novērojis kāds tuvumā dzīvojošais vientuļnieks, kurš esot atradis Sv. Jēkaba (spāņu val. Santiago) mirstīgās atliekas un par to ziņojis vietējam bīskapam. Jau drīz svētceļotāji sākuši ierasties Sv. Jēkaba zvaigžņu laukā (spāņu val. Santiago de Compostela). Vārds Compostela tiek tulkots no latīņu valodas (Campus Stellae), kas nozīmē zvaigžņu lauks. Attiecīgi šajā vietā no šī brīža tikusi celta baznīca. Tie var būt ir tikai nostāsti, taču nenoliedzami Santjago piesaista tūkstošiem svētceļotāju katru dienu. Arī mūs.

Esam divas latvietes - Rita un Ieva. Savu ceļu sākām Porto (kur šobrīd abas studējam), kad saņēmām savas svētceļotāju pases. Mūsu plānā ietilpst 118 km mērojot tos Portugāļu ceļā (Camino Portuguese), kas mums ļautu saņemt svētceļotāju sertifikātu par veikto ceļu. Jāpiemin, ka šāds sertifikāts tiek izsniegts tiem, kas nogājuši vismaz pēdējos 100 km kājām. Pēc divām dienām jau esam ceļā. Vilcienā.

Turpinājums sekos

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Uzņēmumi


Siguldas novada TIC
,


Kolonāde. Mūsu stāsti
,

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2021 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2021 1st-studio.com

 
Total Timed::0.62679911sec.