Kā mēs apskatījām dzīvokļus Batumi - Gruzijas Dubaijā

Iepriekšējie raksti par Gruziju ir pieejami - šeit.

Man atbrauc no Latvijas ciemos draudzene un saka, ka grib redzēt Gruziju, bet tikai, lūdzu, neko no tā nerimstošā juceklīguma, kas valda manos Gruzijas pastāstos. Jo tomēr pienācis ilgi gaidītais atvaļinājums, nervi darbā jau tāpat pārmocīti, un tagad tos jāatpūtina. Šādu solījumu dot ir vairāk nekā viegli, jo tomēr brauksim uz Batumi - Gruzijas Dubaiju. Tur viss būs moderni, tur viss būs savādāk.

Esmu iebraukšanu Batumi iecerējusi tā, ka maršrutnieks mūs lepni ievedīs pa galveno ielu, un visapkārt saulē vizēs debesskrāpju torņi, zaļos palmas un mums mās rāmi, labi paēduši atpūtnieki. Viss notiek tomēr ne gluži tā, jo tieši sāk līt, un mikriņš pirms pašas iebraukšanas Batumi strauji cērt pa kreisi (stāvi, uz kurieni?!!) un ieved un izlaiž mūs tādā rajonā, kurš izskatās kā kad uz pēdējās sabrukšanas robežas nonācis geto. Visi taurē, pa bedrainām ielām traucas cits citam virsū, gar ielu malām kioskos tirgojas papirosi, baterijas un plāceņi un uz balkoniem izkārtas daudzkrāsainas milzu apakšbikses. Nekas, mierinu šausmu pārņemto draudzeni, Dubaija tūlīt tūlīt būs, šis te viss nekas nav. Iekāpjam taksī un dodamies uz viesnīcu.

Līdz nekādiem vizuļojošiem torņiem netiekam, jo pēc pāris stundām man norunāta tikšanās ar vietējās tūrisma firmas vadītāju. Jo tomēr labāk dzīvokļus, kuros vasarā izmitināšu savus viesus, apskatīties šodien - lietainā dienā, jo rīt droši vien būs saule un sauļosimies. Tā kā visu iecerēts paveikt pa pusstundiņu (nu šāds te naivums pēc gada nodzīvošanas Gruzijā!), līdzi paņemu arī draudzeni.

Princips ir vienkāršs. Gruzīniem Batumi ir dzīvokļi, kurus tie glīti izremontējuši un vasarās izīrē, paši pārvācoties uz ciematiem kalnos. Vispirms dodamies inspekcijā pie ļaudīm, kas manam kompanjonam esot ļoti tuvi un teju kā ģimene. Tikko pavērušās durvis, top skaidrs, ka tagad šī ģimene ir arī mūsējā, jo virsū milzīgā sajūsmā par tālu viesu ierašanos metas visa saime - vecaistēvs, vecāmāte, viņu bērni, bērnu laulātie draugi un neidentificējams skaits spiedzošu bērneļu. Mums top nogriezta izeja, vectēvs jož pēc čačas, mātes zibenīgi klāj galdu, uz tā parādās kafija, saldumi, augļi, persiku kompots, un pavisam drīz jau sēžam, ēdam un ceļam tostus par uzvaru, jo ir 9.maijs.

Šis dzīvoklis skaitās apskatīts, priekšā vēl kādi seši septiņi. Dodamies tālāk, un mums līdzi jau kā vecākā radiniece nāk vecāmāte. Starp citu, gājienam pa dzīvokļiem turpinoties, mūsu kļūst arvien vairāk, jo katra ģimene līksmi un labprāt deleģē savu pārstāvi apskatīties, kas notiek citos dzīvokļos. Pie katras tikšanās tie visi skaujas, bučojas un kādu brītiņu veltī, lai emocionāli apmainītos ar pēdējiem jaunumiem. Brīžam gadās, ka iekļūstam kādā dzīvotavā, kur saimnieki visu lepni izrāda līdz pat skapim un klavierēm (spēlēt uz tām gan neviens nemāk, bet nācās nopirkt, jo jau bija kaimiņam!) un pēc pamatīgākas ekskursijas atzīstas, ka dzīvokli vispār neizīrē, bet vienkārši gribēja parādīt, ka arī viņiem tāds ir.

Kādā kāpņu laukumiņā izrādās nožogots palielāks Kaukāza aitu suns. Izrādās, saimnieki negribot turēt to dzīvoklī, jo suns tomēr ir liels, un ja kādam vajag kur nokļūt, var sunim apbraukt apkārt ar liftu. Nu un ja lifts tai dienā nedarbojas, var arī pārkāpt pāri nožogojumam un iet cauri suņa mājvietai, jo vispār suns esot ļoti labsirdīgs un nemaz nekož.

Dzīvniekus mīl arī citos dzīvokļos. Kādā no tiem mūs sagaida kautrīgs tēvocis, kurš atzīstas, ka visās četrās labiekārtotajās istabās dzīvojot kopā viens pats ar putnu. Putns izrādās mazs, negants papagailītis, bet īrniekiem to neredzēt kā savas ausis, jo vasarā kopā ar saimnieku abi divi laidīs uz kalniem.

Tā nemanot ir aizlidojušas stundiņas divas, trīs, četras, dzīvokļi ir apskatīti pietiekami, mūs beidzot atlaiž, galva vēl kādu brīdi turpina griezties, skaļu džinkstu pilna, draudzenes virzienā labāk cenšos neskatīties, līdz torņiem joprojām netiekam, pirmā atpūtas pilnā diena Gruzijas Dubaijā beigusies.

Sarmīte

Georgia Travel RSP

Travel RSP rakstus par Gruziju variet lasīt arī - šeit.


KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2021 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2021 1st-studio.com

 
Total Timed::1.37725616sec.