Ceļojot uz Kanāriju salām novembrī

Es, Raimonds Rozenfelds, šim braucienam gatavojos no brīža, kad sapratu, ka ir vēlme kādreiz apmeklēt Kanāriju salas (Spānija). Laiku, kad tas precīzi notiks, protams, nezināju. Pirms brauciena jau vairākus gadus pēc kārtas Rīgā notiekošajās ikgadējās tūrisma izstādēs ''Balttour'' biju iedvesmojies par šo vietu, kā arī pats vācu informāciju par šīm salām.

Pagājušā gada augustā sapratu, ka šim braucienam būtu jānotiek līdz 2014. gada beigām. Aviobiļetes rezervēju pats un lētākais variants turp un atpakaļ lidojumam sanāca caur Lielbritānijas galvaspilsētu Londonu. Biļetes tika iegādātas vienlaicīgi turp un atpakaļceļam, ceļojuma datumi no 15.11.2014. – 22.11.2014.

Biļetes tika nopirktas uz šadiem laikiem turpceļā:

Izlidošana no Rīgas lidostas (RIX) 15.11.2014. 22:15 ierašanās Londonas Stanstedas lidostā 23:05, aviokompānija ''Rynair''.

Gaidīšana uz nākamo reisu 7,10 stundas, tā kā naktī plānoju izgulēties lidostā uz līdzi paņemtā paklājiņa.

Izlidošana no Londonas Stanstedas lidostas 06:15 ierašanās Tenerifes Sur Reina Sofia lidostā 10:45 pēc vietējā laika, aviokompānija ''Rynair''.

Biļetes atpakaļ ceļam tika nopirktas uz šados datumos un laikos:

Izlidošana no Tenerifes Sur Reina Sofia lidostas 22.11.2014. 18:40 pēc vietējā laika, ierašanās Londonas Lutonas lidostā 22:50, aviokompānija ''Monarch''.

Gaidīšana uz nākamo reisu 8,50 stundas, tā kā naktī plānoju izgulēties lidostā uz līdzi paņemtā paklājiņa.

Izlidošana no Londonas Lutonas lidostas 07:40 ierašanās Rīgas lidostā 12:20 pēc vietējā laika, aviokompānija ''Wizz Air''.

Rīgas lidostā ierados biļetē norādītajā datumā un laicīgi, lai reģistrētos un izņemtu iekāpšanas karti (Bording pass), kā arī izietu lidostas drošības pārbaudes. Bagāžas reģistrēšana man nebija nepieciešama, jo parasti cenšos ceļot bez tās, lai netērētu laiku tās saņemšanai un izvairītos no tās pazaudēšanas vai sabojāšanas riskiem. Visas drošības pārbaudes izgāju bez problēmām, lidmašīnā arī nokļuvu sekmīgi, un lidojums varēja sākties.

Lidojums no Rīgas uz Londonu notika ar aviokompānijas ''Rynair'' lidmašīnu ''Boeing 737'' un apkalpošana bija tik laba, cik vien ''Rynair'' reisos iespējama. Tā kā gaidīšana Londonā uz nākamo reisu bija 7,10 stundas, tad nakti pavadīju izguļoties lidostā uz līdzi paņemtā paklājiņa.

Lidojums no Londonas uz Tenerifi notika atkal ar aviokompānijas ''Rynair'' lidmašīnu ''Boeing 737'' un apkalpošana bija laba.

Kanāriju salu arhipelāga lielākās salas Tenerifes dienvidu daļas lidostā ''Sur Reina Sofia'' nolaidāmies biļetē norādītajā laikā. Tenerifes salā ir 2 lidostas, viena atrodas salas dienvidu daļā, bet otra salas ziemeļu daļā. Pirms nosēšanās šajā lidostā pa lidmašīnas logu varēja skatīt Kanāriju salu lielākā vulkāna Teide ar sniegu klāto majestātisko virsotni, kas sasniedz 3718 metru augstumu. Izkāpjot no lidmašīnas laiks bija silts un saulains. Vēl atrodoties lidostā apmeklēju vietējo Tūrisma informācijas centu (TIC), lai noskaidrotu ar uzturēšanos Tenerifē saistītos jautājumus.

Pēc TIC saņemtās informācijas devos ar autobusu viesnīcas virzienā. Vispirms ar autobusu Nr.111 devos uz Tenerifes dienvidu daļas galveno apdzīvoto vietu Los Cristianos, kur autoostā pārsēdos autobusā Nr.472, kas mani aizveda uz viesnīcu ''Callao Garden'', kas atrodas apdzīvotā vietā Callo Savalje. Viesnīca atrodas apmēram 20 kilometru attālumā no Tenerifes salas dienvidu Sur Reina Sofia lidostas. Šajā viesnīcā arī pavadīju visas naktis kamēr atrados Tenerifē un no šejienes devos arī ekskursijās par papildus samaksu.

Viesnīcā bija pieejamas arī tādas cenā iekļeutas aktivitātes kā pneimatiskā šaušana, vingrošana atrodoties baseina ūdenī, minigolfs, karaoke, 2 kafejnīcas un 1 bārs.

Atrodoties uz Tenerifē devos šādās papildus ekskursijās:

1. Loro parks, kas atrodas Tenerifes salas ziemeļu daļā, apdzīvotā vietā Puerto De La Cruz. Tūrisma piedāvājumos tiek nodrošināti autobusu čarteri uz šo vietu. Parkā apskatāmi dažādi dzīvnieki, augi, pulni, rāpuļi un dabas veidojumi no dažādām zemeslodes vietām un klimatiskajām zonām. Regulāri notiek vaļhaizivju (orku), jūras lauvu, papagaiļu un delfīnu šovi. Parks veic arī projektus savvaļas dabas saglabāšanai dažādās zemeslodes vietās, par ko tiek rādīts filmā parka teritorijā esošajā filmu demonstrēšanas zālē.

2. Siāmas parks. Atrodas Costa Adeje, netālu no apdzīvotās vietas Los Cristianos autoostas un koncertzāles. Tiek nodrošināti 3 bezmaksas čartera autobusu maršruti uz tuvākajām apdzīvotajām vietām (Adeje, Los Cristianos, Playa de las Americas). Taizemes ainavas un dabas skatu stilā veidots parks, lai tā apmeklētāji justos kā nonākuši Taizemē. Pieejamas 15 dažāda lieluma Taizemes stila ūdens atrakcijas (tramplīni, džungļu upe, drakons, dzugļu čūska, utt.) kā arī 5 dažādas kafejnīcas, kur uzturoties parkā var ieturēt maltīti. Nopērkot ieejas biļeti parkā, tajā var uzturēties visu dienu līdz tā darba laika beigām un slēgšanai. Parka teritorijā atsevišķos laikos notiek arī dažādi kultūras pasākumi.

3. Niriens 1 stundas garumā ar 60 vietīgu komerciālo zemūdeni. Atrakcija atrodas Marina San Miguel ostā netālu no dienvidu Sur Reina Sofia lidostas, tiek nodrošināts čarteru autobuss uz un no viesnīcām. Zemūdene būvēta Somijā, tās maksimālais niršanas dziļums ir līdz 100 metriem, bet parasti tā nirst 30 metru dziļumā, jo nesagatavotiem pasažieriem dziļāk nirstot var rasties dažādas veselības problēmas. Ārpus zemūdenes esošo zemūdens valstību var vērot pa 60 cm diametra logiem zemūdenes sānos. Zivis ārpus zemūdenes šajā laikā baro ūdenslīdējs, lai būtu interesantāki skati. Zemūdenes vadības pultis atrodas tās priekšā. Katram pasažierim ir paredzēta glābšanas veste un avārijas glābšanas maska ar skābekli, kas atļauj uznirt virs ūdens no zemūdens stāvokļa.

4. La Gomeras salas apmeklējums. Šī sala atrodas blakus, redzamības attālumā no Tenerifes salas. Prāmis vienā virzienā brauc apmēram 1 stundu no Los Cristianos ostas un parasti ierodas San Sebastian ostā. Tālāk ar autobusu notika ekskursija gandrīz visas dienas garumā cauri salai, apmeklējot dažādas apdzīvotas vietas pa ceļam, botānisko dārzu un Garajanay nacionālo parku ar īpatnēju senu augu valsti, kas līdzinās mitriem tropiskiem mežiem. Notika arī cenā iekļauta pusdienu pauze vietējā restorānā, kur notika arī vietējās kalnu iedzīvotāju valodas, kas ļauj sazināties lielos attālumos ar svilpieniem demonstrējumi. Ekskursijas noslēgumā atgriezāmies San Sebastian ostas pilsētā, kur apmeklējām vecāko kanāriju salu nocietinājumu El Conde torni, kā arī baznīcu, kur pirms došanās atklāt Ameriku bija piestājis un Dievu lūdzis Kristofors Kolumbs un citas pilsētas vietas. Ekskursijas beigās ar to pašu prāmi atgriezāmies Tenerifes salā, Los Cristianos ostā, kur čartera autobuss ceļotājus izvadāja pa viesnīcām.

5. Teides dabas parka apmeklējums. Atrodas 47 kilometru attālumā no Los Cristianos. Ekskursijas sakās, kad autobuss savāca tās dalībniekus no viesnīcām un aizveda uz Teides dabas parku, kas atrodas 2356 metru augstumā. Tur varēja vērot unikālus dabas veidojumus. Sarunāju, ka man tiek dotas vairākas stundas laika uzkāpt un nokāpt pa trekinga takām līdz Teides kalna spicei 3718 metru augstumā, kas arī sekmīgi izdevās, kāpienu sākot no Teides dabas parka teritorijas. Teides vulkāns ir 3 augstākais vulkāns pasaulē. Netālu no spices, 3270 metru augstumā izveidota arī apmešanās vieta. Vakarā atgriezos viesnīcā.

Ceļojot ar autobusu uz un no ekskursiju vietām pa ceļam bija lieliska iespēja apskatīt Tenerifes salas kalnaino ainavu. Vairākas stundas veltīju arī Los Cristianos pilsētas apskatei, apskatot pilsētas apskates objektus un ostu. Vairākus vakarus vakariņoju kādā no restorāniem baudot Kanāriju salu un Indijas nacionālo virtuvi, pārējās dienas gatavoju veikalā nopirkto pārtiku viesnīcas numurā. Pirms izlidošanas iedvesmoju vietējo publiku ar stāstu par to, ka Jēzus viņus mīl.

Atpakaļ ceļā no viesnīcas ''Callao Garden'', kas atrodas apdzīvotā vietā ''Callo Savalje'' devos ar autobusu Nr.472 līdz Los Cristianos apdzīvotās vietas autoostai, kur pārsēdos autobusā Nr.111, kas mani aizveda uz Tenerifes dienvidu daļas Sur Reina Sofia lidostu.

Reiss no Tenerifes uz Londonu ar aviokompānijas ''Monarch'' lidmašīnu notika līdzīgi kā turpceļā. Reiss ar ''Wizz Air'' aviokompāniju atpakaļ no Londonas uz Rīgu notika ar Eiropas kompānijas ''Airbus A 321'' markas lidmašīnu un pagāja burvīgi. Sekmīgi ielidojām Rīgā un lidmašīna mīksti nolaidās RIX biļetē norādītajā laikā.

Ceļojumā kopā pavadīju 7 pilnas dienas, apmeklējot divas no septiņām Kanāriju salām- Tenerifi un La Gomeru. Katrā salā apskatīju tās nozīmīgākās vietas, kā arī katru dienu peldējos Atlantijas okeānā. Vēroju arī ainavas un objektus pa autotransporta logu. Klimats bija burvīgs – dienā līdz +28 grādi C, bet naktī ap 20 grādi Celsija. Ceļojuma izmaksas bija 250 EUR par avio biļetēm turp un atpakaļ, kā arī vietējās uzturēšanās izmaksas 200 Euro apmērā.

Esmu priecīgs un pateicīgs Dievam par brīnišķīgo ceļojumu un labprāt došos līdzīgos ceļojumos arī nākotnē.


KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2021 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2021 1st-studio.com

 
Total Timed::0.46963096sec.