Lībija piesaista ceļotājus ar seno romiešu mantojumu

Leptis Magna kādreiz bija trešā lielākā Romas impērijas pilsēta aiz Romas un Kartāgas, bet gadsimtiem ilgi šī Lībijas piekrastes pilsēta bija aprakta zem smiltīm. Tikai 1920. gadā itāļu arheologi to atraka. Leptis Magna, kas atrodas aptuveni 130 kilometru attālumā no Lībijas galvaspilsētas Tripoles, savos ziedu laikos 2. gadsimtā piederēja pie romiešu svarīgākajām metropolēm, kur tolaik mita 100 000 iedzīvotāju.

Leptis Magna iedzīvotājiem bija pieejamas visas tā laika lietas, kas sadzīvi darīja patīkamu - greznas dzīvojamās mājas, pirtis un vairāki tempļi. Pilsētā atradās triumfa arka un kolonnu aleja, kas šodien liecina par Leptis Magna kādreizējo varenību.

Pilsētas centrālais tirgus laukums bija nozīmīgs darījumu centrs un tolaik tur pirka un pārdeva dažādas preces, to skaitā ziloņus un lauvas, ko Romas impērijā izmantoja cirka spēlēm. Pilsētnieku izklaidei netālu no pilsētas robežas atradās amfiteātris un cirks. Mūsdienās labi saglabājušies ir ne tikai uzraksti uz mūriem un skatītāju vietas, bet pat lauvu krātiņi, ko Leptis Magna apmeklētāji var aplūkot. Vairākstāvu tiesas ēkā norisinājās politiskas sanāksmes un tiesa, bet vēlāk iedzīvotāju ēku sāka izmantot kā baznīcu.

Trešajā gadsimtā klejotāju iebrukumu dēļ sākās pilsētas noriets, 455. gadā to iekaroja vandāļi, bet kopš septītā gadsimta Leptis Magna piederēja arābiem. Kad pašreizējā galvaspilsēta Tripole kļuva aizvien nozīmīgāka, Leptis Magna nozīmi zaudēja un iedzīvotāji to pakāpeniski pameta. Pēcāk tuksneša smiltis apklāja greznās romiešu ēkas, kolonnas un arkas.

Lieliskā Leptis Magna pilsēta līdz mūsdienām saglabājusies gandrīz neskarta un kopš 1982. gada tā ietilpst Unesco pasaules mantojuma sarakstā. Libānā nav tāda masu tūrisma kā, piemēram, itāļu Pompejos, jo iebraukšanai valstī nepieciešama vīza, bet viesnīcu un tūrisma infrastruktūra tur vēl nav tik labi attīstīta. Tie, ko tas nebiedē, var doties netraucētā pastaigā par Leptis Magna senajām ielām un iegūt patiešām autentiskus iespaidus par seno romiešu dzīvi.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Uzņēmumi


1st-studio.com
,


Želesa
,


Hotel Bergs
,


Rehabilitācijas centrs Jaunķemeri
,

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2020 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2020 1st-studio.com

 
Total Timed::0.62270904sec.