Lietuva gatavojas mūzikas festivālam «Devilstone»

Mūzikas festivālā „Devilstone“, kas no 12. līdz 15. jūlijam norisināsies Lietuvā, publika varēs baudīt ne vien metāla vai roka mūziku, bet arī kino mākslu. Festivāla izklaidi, kas startēja jau pagājušajā gadā – kino zem atklātām debesīm- festivāla organizatori turpinās arī šogad, piedāvājot šausmu kino repertuāru, kā arī dokumentālās filmas par mūziku, kas radīta un spēlēta no slavenajiem Woodstock laikiem līdz pat mūsdienām.

Šausmu filmas ar smago mūziku

1988. gada „Black Roses“, 1986. gada „Trick or Treat“, kā arī citas festivāla kino programmai izvēlētas senas, maza budžeta filmas, visbiežāk tiek ierindotas labāko un tai pat laikā sliktāko šausmu filmu, kas balstītas uz smago mūziku, kategorijā. Tās tiek vērtētas pēc to skaņu celiņiem, kuru autori un izpildītāji ir lieliski pazīstami „old-school“ metāla mūzikas faniem. Tāpat uz šīm filmām raugās gana ironiski un ar humoru. To sižeti ir tik absurdi, reizēm viegli paredzami vai pat tik truli, ka nespēj palikt vienaldzīgs – vai nu tev patīk to ārprātīgums, vai nevari to ciest, taču abos gadījumos paliec piekalts pie ekrāna. Vampīri, vilkači, zombiji, seksuāli maniaki, nacisti, prātā jukuši roka fani un nerimstoši muzikanti – šajās filmās darbojas dažāda ranga „briesmoņi“. To cīņas un citus sižeta lokus lieliski ilustrē un iespaidu vēl vairāk pastiprina sens, labs roks un tradicionālas metāla mūzikas skaņas. Festivālam rūpīgi atlasītas tikai tās šausmu filmas, kurās dominē roka un/vai metāla mūzika.

Dokumentālās filmas par mūziku

Pērn festivālā tika rādīta ilgi gaidīta un augsti novērtēta lietuviešu filma „Trys dienos” („Trīs dienas”) par leģendāro Lietuvas metāla grupu „Dissimulation”. Šogad skatītājiem tiks piedāvātas plašāks dokumentālo filmu klāsts un no ekrāniem ierunāsies daudz vairāk mūziķu no tālākiem krastiem, kas runās par vienādām tēmām, tomēr atšķirīgi – par mūziku, mākslu, radošo darbību, tās nozīmi un misiju, kā arī par izpildītāju ikdienu un izaicinājumiem. Trīs stundu ilgā filma „Woodstock” aizvedīs uz festivālu, kas 1969. gadā norisinājās Amerikā un par kura fenomenu runas nerimstas līdz pat šai dienai. Filmā detalizēti un atklāti tiek parādītas festivāla aizkulises, tiek stāstīts par mūziķiem un tūkstošiem lielo skatītāju masu. Citas trīs filmas - „Anvil: the Story of Anvil“, „When You‘re Strange“ un „Fuzzomentary“ ļaus labāk iepazīties ar dažādu laikmetu atšķirīgas mūzikas radītājiem. „Anvil” – kanādieši ar itin savādu vēsturi, kas paši nekad nesasniedza metāla mūzikas zenītu tā, kā tie, kuri no viņiem iedvesmojās. Otras filmas varoņi – viena no labākajām visu laiku grupām „The Doors”. Savukārt trešā, visai nesen izlaistā dokumentālā filma, stāsta par mūsdienu roka zvaigznēm - „Truckfighters“, izpildītājiem, kas ieņem cienījamāko pozīciju uz „Devilstone” roka skatuves. Iespējams, ka savu neprātīgi līksmo un uzkurinošo filmu viņi paši arī stādīs priekšā.

Festivāla „Devilstone” nakts kino programmā kopumā tiks izrādītas 10 filmas. Beidzoties koncertiem, publika varēs iekārtoties jaukajā festivāla kino teātrī zem atklātām debesīm un skatīt filmas uz liela, āra apstākļiem piemērota ekrāna.

Festivāls „Devilstone” risināsies no 12. līdz 15. jūlijam Lietuvas kultūras galvaspilsētā Anikščos. Bez koncertiem festivāla programmā paredzētas nakts rokotēkas, unikālas „MC Growl” cīņas, datorspēļu salons, futbols un volejbols, tēju degustācijas, kā arī pirmo reizi Lietuvā tiks rīkots gaisa ģitāru konkurss. Festivālā uzstāsies vairāk nekā 30 grupas no ārvalstīm, Lietuvas un Latvijas.

Informācija par festivālu latviešu valodā: http://lv.devilstone.net/

Šausmu kino (video):

http://youtu.be/v7IZp2jF3_Q

http://youtu.be/2n5qVJEg3qA

Dokumentālās filmas (video):

http://youtu.be/FF4H8lB2Y_o

http://youtu.be/XR-qzSYsJ9k

http://youtu.be/3ZyvY-ithBc

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2021 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2021 1st-studio.com

 
Total Timed::0.28780317sec.