Autors: Jānis Pēteris Bērziņš
Avots: Baltictravelnews.com/web.de
26. maijā Gruzija atzīmē savas neatkarības dzimšanas dienu, kas, līdzīgi kā Latvija, savu neatkarību ieguva 1918. gadā pēc 1. Pasaules kara un revolūcijas Krievijā.
Gruzija ir prezidentāla republika, kurā izpildvara pieder prezidentam un ministru kabinetam. Prezidentu ievēl uz pieciem gadiem ne vairāk kā uz diviem termiņiem. Likumdevēja vara pieder vienpalātas parlamentam ar 235 locekļiem. Vēlēšanas notiek reizi piecos gados un balsstiesības iegūst 18 gadu vecumā.
Mūsdienu Gruzijas teritorija ir bijusi pastāvīgi apdzīvota kopš agrīnā Akmens laikmeta. Jau kopš mūsu ēras sākuma tā atradās Krievijas ietekmes sfērā, taču līdz 19. gadsimtam Gruzija atradās mongoļu, otomāņu un persiešu impēriju sastāvos. Pēc tam tā ar varu tika iekļauta Krievijas impērijas, no kuras neatkarību ieguva 1918. gada 26. maijā pēc Pirmā Pasaules kara un revolūcijas pašā Krievijā. Taču šī neatkarība nebija uz ilgu - 1921. gadā valstī iebruka Padomju Krievijas karaspēks un 1922.gadā, kopā ar Armēniju un Azerbaidžānu, tā tika iekļauta Padomju Savienībā. Neatkarību no Padomju Savienības Gruzija atguva 1991. gadā. 2003. gadā valstī notika miermīlīga revolūcija jeb Samta revolūcija, kuras rezultātā pie varas nāca jauna uz rietumiem orientēta reformatoru valdība, kas tiecās pievienoties NATO. Šobrīd Gruzija piedalās Austrumu partnerības programmā ar Eiropas Savienības valstīm.
Par rakstu pārpublicēšanas noteikumiem lūdzam kontaktēties ar Travelnews.lv redakciju.