Kā palīdzēt skolēnam efektīvi mācīties no mājām?

Laikā, kad daudziem skolēniem mācības uz laiku noris attālināti, tehnoloģijas ieņem arvien nozīmīgāku lomu mācīšanās procesā. Gudri izmantojot digitālās iespējas, arī tālmācības process var būt efektīvs. Samsung ir apkopojis praktiskus ieteikumus ģimenēm efektīvākam darbam un mācībām no mājām.

“Ne vienmēr mācībām attālināti nepieciešams dators ar tastatūru un peli, īpaši jaunāko klašu skolēniem, kuriem datorprasmes vēl nav tik attīstītas kā vecāko klašu skolēniem. Tā, piemēram, planšetdatori nodrošina datoram pielīdzināmas funkcijas, turklāt tie ir ērtāk lietojami un vieglāk pārnēsājami – var mācīties no jebkuras vietas mājās. Skolēniem ir nepieciešamas tādas ierīces, kas tajos rada vēlmi mācīties, ļauj dabiski mijiedarboties ar dažādām lietotnēm un radoši izpausties,” stāsta Samsung Electronics Baltics produktu treneris Aleksandrs Smirnovs.

#1 Pomodoro metode

Pomodoro ir viena no efektīvākajām un vienkāršākajām laika plānošanas tehnikām, kas palīdz fokusēties veicamajam darbam. Tās pamatā ir taimera izmantošana – 25 minūtes tiek veltītas tikai un vienīgi darbam, 5 minūtes - atpūtai. Ik pēc 3-4 intervāliem tiek paņemta garāka pauze. Attālinātā darba un mācību laikā pomodoro metode var palīdzēt vecākiem motivēt bērnus un iemācīt tiem koncentrēties. Īpaši noderīga tā var būt ģimenēm, kurās ir mazāko klašu skolēni, kuriem biežāk ir nepieciešama vecāku iesaiste, vienojoties, ka 25 minūtes tiek veltītas darbam un mācībām, un pēc tam 5 minūtes kopīgai atpūtai. Google Play vietne piedāvā vairākus tiešsaistes taimerus, piemēram, pomodoro vai tomato taimeri, kas strādā gan caur lietotni, gan tiešsaistē.  , kā arī

#2 Google Drive iespējas

Google Drive jeb latviski Google disks ir viens no noderīgākajiem rīkiem, ko ērti izmantot mācību procesa organizēšanai. Lai uzsāktu darbu, nepieciešamas vien pamata datorprasmes un Google konts. Katram lietotājam tiek piešķirta 15 GB bezmaksas krātuve, kurā glabāt failus, e-pasta pielikumus, kā arī fotogrāfijas un video. Google disks piedāvā vairākas priekšrocības, piemēram, darbojoties tiešsaistē, skolēna darbi tiek automātiski saglabāti un nepazudīs, ja pēkšņi izslēgsies ierīce, tāpat dokumentus var kopīgot un skatīt reizē ar citiem – klases biedriem, skolotājiem vai vecākiem. Skolēniem noderēs iespēja veidot aptaujas un apkopot rezultātus, gatavot prezentācijas un radoši strādāt ar tekstiem un cipariem, formulām.  

#3 Canva vizuālajam noformējumam

Skolēniem, kuriem jāveido vizuālie materiāli, noderēs platforma Canva, ko var lejupielādēt gan kā lietotni, gan izmantot tiešsaistē. Ar šo rīku iespējams veidot dažādus grafikus, plakātus, afišas, infografikas, prezentācijas un pat veidot pievilcīgus stundu sarakstus un darbu plānus. Canva piedāvā gan radoši izpausties pašam, gan izmantot kādu no gatavajiem dizainiem, tādējādi skolēnam nav nepieciešama pieredze vizuālo materiālu sagatavošanā. Turklāt jauno Galaxy Tab S7 un S7+ lietotājiem ir iespēja bez maksas piekļūt 200 ekskluzīvām veidnēm un 30 dienas bez maksas izmēģināt Canva Pro . Radošo procesu īpaši aizraujošu padarīs digitālās pildspalvas jeb S Pen irbuļa izmantošana.

Noderīgi resursi latviešu valodā

#1 Digitālais mācību līdzeklis www.uzdevumi.lv būs palīgs kā skolēniem, tā vecākiem – tajā iespējams patstāvīgi apgūt dažādas mācību tēmas, sagatavoties kontroldarbiem un valsts pārbaudes darbiem. Savukārt vecāki var sekot līdzi bērna zināšanām, sasniegumiem un mācību progresam.

#2 Digitālajā platformā skolēniem un pedagogiem www.soma.lv var atrast mācību grāmatas e-formātā, drukājamas un interaktīvas darba lapas, izzinošus video un jautājumus, kā arī uzdevumus pašpārbaudei. Materiāli pieejami visu klašu skolēniem, un platforma būs īpaši ērti pārskatāma planšetdatora lietotājiem.   

#3 Skolēniem, kuriem interesē eksaktās zinātnes vai tieši pretēji – šo priekšmetu apgūšana ir izaicinoša, labs palīgs ikdienā būs mācību platformas www.steamup.lv un www.fixmiz.lv. STEaM UP vietnē iespējams interaktīvā veidā apgūt tādus priekšmetus kā ķīmija, fizika, matemātika, bioloģija, dabaszinātnes un informātika, savukārt portāls FIZMIX fokusējas konkrēti uz fizikas apgūšanu. Pamācoši video, piemēri, eksperimenti, formulas, uzdevumi un profesionāļu pieredzes stāsti, kas noderēs arī vecākiem, palīdzot bērnam mācībās.

Svarīgi – atpūtināt acis

Mācoties no mājām, būtiski atcerēties parūpēties par acu veselību. Lai arī digitālo ierīču lietošana kā tāda redzi nebojā, ilgstoša skatīšanās ekrānā nogurdina acis. Speciālisti iesaka neaizmist par regulāru acu mirkšķināšanu, kā arī acu atpūtināšanu ik pēc 20 minūtēm, raugoties uz kādu objektu vismaz 20 metru attālumā. 

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Nodarbība bērniem par seno apgaismojumu Liepājas reģiona TIB
Liepājas interjera muzejs aicina pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērnus un skolēnus, lai uzzinātu par 17.–19. gs. apgaismes objektiem | Skatīt vairāk
Atpūta leģendārajā Olumpia! Hookusbookus.com
Atpūta Radisson Blu Hotel Olumpia ar baseina un pirts apmeklējumu no 75 EUR (parasta cena līdz 163 EUR). Skatieties un veiciet rezervāciju šeit 👇 | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 23.01.2023 - 12.02.2023 Daumanta Kalniņa koncerts "Akustikā" Valmieras TIC
11. februārī plkst. 18:00 restorāna “Akustika” koncertzālē norisināsies Daumanta Kalniņa koncerts. | Skatīt vairāk
25 EUR
Latvian Blues Band Duo koncerts Valmieras TIC
18. februārī plkst. 18:00 restorāna “Akustika” koncertzālē norisināsies “Latvian Blues Band Duo” koncerts. | Skatīt vairāk
25 EUR

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2023 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2023 1st-studio.com

 
Total Timed::0.1020999sec.