Būtiski pieaug pieteikto ceļojuma apdrošināšanas atlīdzību skaits

Apdrošināšanas sabiedrības ERGO apkopotie dati liecina, ka šī gada pirmajos četros mēnešos būtiski – par 32 % pieaudzis pieteikto apdrošināšanas atlīdzību skaits par medicīnas izdevumiem ceļojumu laikā. Palielinājies arī saņemto pieteikumu skaits par bagāžas bojājumiem, lidojuma aizkavēšanos un ceļojuma anulēšanu, kas liecina par to, ka ceļotāji daudz rūpīgāk attiecas pret savu drošību ceļojuma laikā, savlaicīgi iegādājoties ceļojuma apdrošināšanas polisi, kā arī  nepieciešamības gadījumā to izmanto.

Analizējot ERGO saņemtos atlīdzību pieteikumus par dažādām likstām ceļojumu laikā, līdzīgi, kā visus iepriekšējos gadus, arī šogad visbiežāk ceļotāji izmantojuši ceļojumu apdrošināšanu, vēršoties ārvalstīs pēc medicīniskās palīdzības. Vidējā izmaksātā atlīdzība šogad par medicīniskiem izdevumiem ceļojuma laikā sastāda 400 eiro, savukārt lielākā šogad izmaksātā atlīdzība sasniedz pat 8000 eiro par gūto traumu slēpošanas laikā Itālijā.

Ilze Vējiņa, apdrošināšanas sabiedrības ERGO Atlīdzību regulēšanas departamenta direktore: "Ceļotāji ārvalstīs mēdz nonākt visdažādākajās situācijās, kas negaidīti var radīt lielus finansiālus zaudējumus. Neatkarīgi no sezonalitātes, visvairāk ceļojumu apdrošināšanas atlīdzību pieteikumu ERGO saņem par dažādām ceļojuma laikā gūtajām traumām, piemēram, kaulu lūzumiem un sasitumiem, kā arī par saslimšanām, kas galvenokārt ir dažādi vēdera vīrusi, gastroenteroloģiskās saslimšanas un augšējo elpceļu slimības."

ERGO speciālisti skaidro, ka nereti izdevumi par saņemtajiem medicīnas pakalpojumiem ārvalstīs var sasniegt pat vairākus desmitus tūkstošus eiro, piemēram, pērn lielākā atlīdzība par traumu, kas gūta paslīdot uz kāpnēm Bulgārijas kūrortā, kur pēc tam bija nepieciešama operācija un transportēšana uz Latviju, sasniedza gandrīz 26 000 eiro. Savukārt vairāk nekā 14 000 eiro ERGO sedza par neatliekamu operāciju, konstatējot klientam pirms infarkta stāvokli atpūtas laikā Spānijā.

Šī gada sākumā populārākie ceļojumu galamērķi, pēc kuru apmeklēšanas tika saņemti ceļojumu apdrošināšanas atlīdzību pieteikumi, bija Ēģipte, Itālija un Spānija. Tuvojoties aktīvajai vasaras tūrisma sezonai populārākie vasaras ceļojumu galamērķi Latvijas ceļotāju vidū ir Vidusjūras piekrastes valstis -  Grieķija, Spānija, Turcija un citas dienvidu valstis, kurās nereti Latvijas ceļotāji, nespējot ātri pielāgoties pie kondicionēta gaisa telpās, saaukstējas vai sasirgst ar augšējo elpceļu slimībām.   

ERGO apkopotie dati liecina, ka šogad pieaudzis arī saņemto pieteikumu skaits par bagāžas bojājumiem, aizkavēšanos vai tās nozaudēšanu. Neraugoties uz to, ka saņemto pieteikumu skaits par likstām ar bagāžu ir gandrīz četras reizes mazāks par medicīnisko izdevumu pieteikumiem, to skaits salīdzinājumā ar pērnā gada attiecīgo laika periodu šī gada pirmajos četros mēnešos pieaudzis pat par 40 %. Biežāk bagāžas bojājumi tiek konstatēti mājupceļā, ceļotājiem atgriežoties Latvijā, taču nereti ir arī gadījumi, kad bagāža aizkavējusies vai nozaudēta, ja ir bijuši vairāki saistīti pārlidojumi. ERGO speciālisti aicina gadījumos, kad tiek konstatēti bagāžas bojājumi vai tā aizkavējusies, nekavējoties vērsties pie attiecīgā lidostas personāla vai sazināties ar apdrošinātāju, lai precizētu, kādi dokumenti nepieciešami un kādi izdevumi klientam tiks atlīdzināti bagāžas aizkavēšanās gadījumā.

Pēdējā gada tendences liecina, ka ceļotāji arvien vairāk rūpējas par savu drošība un izvēlas ceļojumu apdrošināšanas pakalpojumus ar plašāku segumu, iekļaujot tajās arī ceļojumu atcelšanas riskus. Vienlaikus palielinās arī saņemto atlīdzību pieteikumu skaits. Šogad ik mēnesi ERGO saņēmusi vidēji 10 atlīdzību pieteikumus, un vidējā izmaksātā atlīdzību summa sastāda 400 eiro. Līdz ar aktīvās vasaras atpūtas sezonas sākumu šādu atlīdzību pieteikumu skaits varētu palielināties.

I.Vējiņa skaidro: "Ceļojuma atcelšana var notikt visdažādāko iemeslu dēļ, piemēram, paša vai ģimenes locekļa pēkšņas saslimšanas vai gūtas traumas dēļ, tuva ģimenes locekļa nāves vai akūtas saslimšanas dēļ, ja personas mantai nodarītu bojājumu dēļ, piemēram, ugunsgrēka rezultātā, personai nepieciešams palikt mītnes zemē u.tml. Vērtējot pērnā un šī gada ERGO saņemtos atlīdzību pieteikumus, visbiežāk plānoto ceļojumu klientiem nācies atcelt pašu vai ģimenes locekļu pēkšņas saslimšanas vai traumu dēļ. Nereti šādās situācijās ceļojumu nākas atcelt visai ģimenei, un tādējādi izmaksātā atlīdzību summa var būt ievērojama, ja iegādātās aviobiļetes nav anulējamas un ja par rezervētās naktsmītnes neizmantošanu daļa no samaksātās naudas netiek atgriezta. Arī situācijās, kad plānots tālāks ceļojums, atlīdzību summa var sasniegt vairākus tūkstošus eiro. Piemēram, pērn lielākā ceļojuma atcelšanas atlīdzība tika izmaksāta 1800 eiro apmērā, kad klients pirms ceļojuma krita uz ielas un guva kājas traumu, tādējādi bija spiests atcelt ceļojumu uz Taizemi."

Plānojot ceļojumu ārpus Latvijas, ERGO speciālisti atgādina, ka ceļojumu apdrošināšanas polise var pasargāt no finansiāliem izdevumiem dažādās neparedzētās situācijās. Papildus ERGO speciālisti iesaka:

•    Ja ceļojat Eiropas Savienības ietvaros, tad noteikti vērts iepriekš noformēt arī Eiropas veselības apdrošināšanas karti jeb EVAK karti, kas nodrošina iespēju saņemt valsts garantēto neatliekamo vai nepieciešamo medicīnisko palīdzību tādā pašā apjomā, kādā tā tiek nodrošināta tās valsts iedzīvotājiem. EVAK karte gan neatbrīvos no pacientu iemaksu segšanas un nenodrošinās virkni citu izdevumu segšanu, ko var nodrošināt ceļojumu apdrošināšana, tomēr tā noteikti nodrošinās vismaz daļēju finansiālu aizsardzību saslimšanas vai traumas gadījumā ceļošanas laikā.  

•    Ja ceļojuma laikā gūta trauma vai esat saslimis un ir nepieciešama medicīniskā palīdzība, nekavējoties sazinieties ar savu apdrošinātāju vai polisē norādīto palīdzības dienestu un informējiet par notiekošo, lai nepieciešamības gadījumā tiktu sniegts maksimāls atbalsts un operatīva palīdzība.  

•    Vasaras sezonā, apmeklējot siltās dienvidu valstīs, jāpievērš uzmanība pārtikas kvalitātei, jo gastroenteroloģiskās saslimšanas un vēdera vīrusi ir viena no visbiežāk pieteiktām veselības problēmām ārvalstīs. Turklāt karstumā ēdiens strauji bojājas un var izraisīt saindēšanos.

•    Savukārt, lai nesaaukstētos vai neiegūtu augšējo elpceļu iekaisumus, jāpievērš uzmanība gaisa temperatūras maiņai un pareizai kondicionieru noregulēšanai.

•    Ja plānots ceļojums ar pārlidojumiem, tad noteikti ieteicams pārliecināties, vai starp ielidošanu tranzīta valstī un izlidošanu no tās ir vismaz divas stundas. Tāpat arī ieteicams pārliecināties, vai ceļojumu apdrošināšanas polisē ir iekļauti riski, kas saistīti ar ceļojuma nokavēšanu un lidojuma aizkavēšanos, jo nereti avioreisi mēdz gan aizkavēties, gan arī tikt pārcelti, tādējādi var sanākt nokavēt nākamo reisu, kā rezultātā var rasties neparedzēti izdevumi.  

•    Gadījumā, ja bagāža aizkavējusies vai nozaudēta pārvadātāja vainas dēļ, kā arī gadījumā, ja, saņemot bagāžu lidostā, tiek konstatēti tās bojājumi, nekavējoties jāvēršas pie lidostas attiecīgā personāla uz vietas lidostā, lai fiksētu attiecīgo faktu.

•    Ja lidojums aizkavējas par vairāk nekā četrām stundām vai tas tiek atcelts, tad no attiecīgās lidsabiedrības ir nepieciešams saņemt apliecinājumu par attiecīgo faktu.

•    Ieteicams ceļojumu apdrošināšanas polisi iegādāties savlaicīgi, lai tādējādi pasargātu sevi no neparedzētām ceļojuma atcelšanas situācijām, ja, piemēram, pašam vai kādam tuvam ģimenes loceklim pirms ceļojuma rodas akūtas veselības problēmas, kā rezultātā nav iespējams pašam doties ceļojumā.

•    Ja ceļojuma laikā plānots iznomāt auto, motorolleri, velosipēdu vai kādu citu transportlīdzekli vai arī nodarboties ar kādām aktivitātēm, kuru laikā pastāv risks nejauši radīt zaudējumus citām personām vai viņu īpašumam, noteikti ieteicam pārliecināties, vai ceļojumu apdrošināšanas polisē ir iekļauta arī civiltiesiskās atbildības apdrošināšana.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Baudi mākslas maršrutu Gulbenē! Gulbenes novada TIC
Esi aicināts doties pastaigā pa Gulbeni, lai baudītu virtuālu mākslas ceļojumu pilsētas ielās! | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 18.10.2021 - 23.10.2021 Idejas skolēnu brīvdienām Gulbenes novadā! Gulbenes novada TIC
Lai skolēnu brīvdienas ir aizraujošas – baudiet, izziniet, atklājiet, ceļojiet pa GUlbenes novadu! | Skatīt vairāk
Izstāde "Gobelēns" Valmierā Valmieras Tūrisma informācijas centrs
No 2. oktobra līdz 20. novembrim Valmieras muzeja Izstāžu namā būs apskatāma Latvijas tekstilmākslinieku darbu izstāde “Gobelēns”, kuras | Skatīt vairāk
Pārcelta Cēsu novada restorānu nedēļa Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs
Ievērojot valdības noteiktos ierobežojumus vīrusa izplatības samazināšanai, Cēsu novada restorānu nedēļas norises datumi tiek pārcelti. | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2021 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2021 1st-studio.com

 
Total Timed::0.40192389sec.