Latvijā ievērojami audzis medicīnas tūristu skaits

Ārvalstu pacientu skaits, kuri izmanto medicīnas pakalpojumus Latvijā, pieaug ar katru gadu, iepriekšējā gadā sasniedzot 10 795 ārvalstu pacientus, kas ir par 18% vairāk salīdzinājumā ar 2015. gadu.

Attiecīgi pieaugums ir vērojams arī ieņēmumu sadaļā, ja 2015. gadā ārvalstu pacienti par pakalpojumiem Medicīnas tūrisma centrs alianses klīnikās samaksāja 1.346.413,41 EUR, tad 2016. gadā 2.189.548.46 EUR, kas ir par 37% vairāk salīdzinājumā ar 2015 gadu, tā liecina "Medicīnas tūrisma centra" dati.

Mērķa tirgi ir palikuši nemainīgi – tās ir tuvējās kaimiņu valstis Igaunija un Lietuva (8%), bijušās NVS valstis (11%) – Baltkrievija, Ukraina, atsevišķas Kaukāza un Tuvās Āzijas valstis – Armēnija, Azerbaidžāna, Kazahstāna, Uzbekistāna, kā arī Skandināvijas valstis (10%) un Krievija (24%). No Rietumeiropas visvairāk ārvalstu pacienti ierodas no Vācijas (5%), Lielbritānijas un Īrijas (12%). Pērn kopumā medicīnas pakalpojumus izmantojuši ārvalstu pacienti no 61 valsts.

Pieprasītākie medicīniskie pakalpojumi joprojām ir diagnostika un speciālistu konsultācijas (25%), bērnu veselības aprūpe (15%), stomatoloģija (7%), kā arī dermatoloģijas un estētiskās medicīnas pakalpojumi (5%). Savukārt tādas nozares kā neauglības ārstēšana (35%), plastikas ķirurģija (13%), onkoloģija (9%), ortopēdija (9%) veido lielāko ieņēmumu daļu (no viena pacienta).

"Runāt par Latviju, kā medicīnas pakalpojumu lielvalsti būtu stipri pārspīlēti, jo darāmā vēl ir daudz. Statistikas dati paši par sevi nav nedz labi, nedz slikti, tie norāda uz tendencēm un jomām, kuras pilnveidot un attīstīt. Galvenokārt tas ir attiecināms uz nozares regulējošām institūcijām, kuras, par spīti mūsu ilggadējiem pūliņiem, turpina šo karsto kartupeli mētāt no viena klēpja otrā.

Ir zināms progress saistībā ar ārvalstu pacientu uzskaites procesu, kuru nozarē ir uzņēmusies sakārtot Centrālā statistikas pārvalde. Ir cerība, ka nozares līmenī beidzot būs vienoti dati.

Protams, mēs novērtējam ārvalstu pacientu skaita pieaugumu mūsu klīnikās, tādēļ strādājam, lai veidotu ārzemniekiem maksimāli pieejamu vidi. Neapšaubāmi, svarīga ir augsta kvalitāte un apkalpošanas līmenis, kā arī tehnoloģiskais nodrošinājums. " saka Māris Rēvalds, Medicīnas tūrisma centra valdes loceklis.

Ārvalstu pacienti novērtē virkni faktoru, kas ietekmējuši viņu izvēli par labu saņemt pakalpojumu tieši Latvijā, piemēram, ērtā satiksme uz Rīgu vai fakts, ka praktiski nav valodas barjeru, ar personālu ir viegli sarunāties angļu un krievu valodās. Viens no būtiskākajiem ir tieši speciālistu un aparatūras pieejamība, kā arī kvalitātes un cenas samērība. Latvijā ir pieejamas plašas un mūsdienīgas medicīnas pakalpojumu iespējas par cenām, kas bieži ir trīs līdz sešas reizes zemākas, salīdzinājumā ar Rietumeiropas vai Skandināvijas valstīm. Tieši pēdējos gados, mainoties ģeopolitiskajai situācijai pasaulē, daudzi ārvalstnieki norāda, ka Latvijā, atšķirībā no Rietumeiropas valstīm, viņi jūtas droši un komfortabli.

Liela nozīme ir klīnikām, kuru piedāvātie pakalpojumi ir unikāli Baltijas reģionā, kas darbojas kā zināms ārvalstu pacientu piesaistes faktors, piemēram, "Stereotaktiskās radioķirurģijas centrs Sigulda" un CyberKnife® M6 – šī ir vienīgā klīnika Baltijā, kura piedāvā jaunāko un modernāko tehnoloģiju audzēju ārstēšanā. Tā ir robotizēta, saudzīga, ārkārtīgi precīza, ar elpošanu sinhronizēta pacienta precīzas starošanas sistēma, kas daudz augstākā līmenī nodrošina staru terapijas iespējas. Unikāla ir arī "Valtera protēžu laboratorija". Tas ir vienīgais acu protezēšanas uzņēmums Baltijas valstīs, kurš jau vairāk kā divdesmit gadus pacientiem piedāvā dažāda veida individuāli izgatavotas stikla un sintētisko materiālu acu protēzes. Līdzīgi darbojas "iVF Riga", kuras ietvaros darbojas "Reproduktīvās ģenētikas centrs" un "Plastikas ķirurģijas klīnika", kura piedāvā taukaudu reinjekcijas estētiskajā un rekonstruktīvajā ķirurģijā.

"Medicīnas tūrisma centrs Baltic Care" ir dibināts 2009. gadā. Projektā apvienojušies vadošie medicīnas nozaru līderi Latvijā un šobrīd aktīvākie ir SIA "Veselības centrs 4" filiāles "Baltijas Vēnu klīnika" un "Dermatoloģijas klīnika", SIA "Plastikas ķirurģijas klīnika", SIA "Medicīnas sabiedrība "ARS"" un filiāle ""ARS" Diagnostikas klīnika", SIA "Gremošanas slimību centrs "Gastro"", SIA "Klīnika EGV", SIA "Valtera protēžu laboratorija", SIA "Latvijas Amerikas Acu centrs", SIA "Capital Clinic Riga", SIA " ORTO klīnika", VSIA "Bērnu klīniskā universitātes slimnīca", SIA "iVF Riga klīnika", "Stereotaktiskās radioķirurģijas centrs "Sigulda"" un SIA "RubenHair Baltika".

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Komplekss korporatīvajiem pasākumiem TAKA
Lieliska vieta dažādu sporta un korporatīvo pasākumu, nometņu, treniņu, koncertu, festivālu, baļļu, svētku un citu pasākumu organizēšanai. | Skatīt vairāk
Latvija
Pieprasītākais brančs Pārdaugavā! Hercogs Mārupe
Katru svētdienu no 11:00-15:00 – brīvdienu vēlās brokastis. Piedāvājumā plašs siltās un aukstās bufetes klāsts, glāze prosecco un svaigi | Skatīt vairāk
19 EUR
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 23.01.2020 - 25.01.2020 GARDĒŽU PASĀKUMI SILENE RESORT & SPA**** TAKA
Miers, ezera skaņas, svaigs gaiss, izcils ēdiens un laiska atpūta. Silene restorāni aicina ikvienu doties ārpus pilsētas un pamielot savas garšas | Skatīt vairāk
Komplekss pasākumu organizēšanai TAKA
Lieliska vieta dažādu sporta un korporatīvo pasākumu, nometņu, treniņu, koncertu, festivālu, baļļu, svētku un citu pasākumu organizēšanai. | Skatīt vairāk

Par mums | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Vakances | Prakse studentiem | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2020 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2020 1st-studio.com

 
Total Timed::0.42905188sec.