Jauna, unikāla iespēja lai diagnosticētu audzēju

Visa ķermeņa skenēšana pēdējā desmitgadē ir kļuvusi par stūrakmeni dažādu audzēju, to metastāžu diagnostikā, terapijas taktikas un efektivitātes izvērtēšanā. Īpašu vietu diagnostikā ieņem pozitronu emisijas tomogrāfija (PET). Pacientam tiek ievadīta speciāla kontrastviela FDG (fludeoxyglucotse F 18), kura uzkrājas audzējā vai ļaundabīgos limfmezglos.

Ar PET iekārtu tiek reģistrēta šī uzkrāšanās, un, lai precīzāk noteiktu veidojumu lokalizāciju, papildus šim izmeklējumam tiek veikta pilna ķermeņa datortomogrāfija (CT). Latvijā vēl nav neviena PET iekārta. Taču pasaulē un arī pie mums ir parādījusies daudzsološa alternatīva šim izmeklējumam. VC4 grupas uzņēmuma SIA Vizuālā diagnostika magnētiskās rezonanses (MR) kabinetā VC4 Diagnostikas centrā, pielietojot Siemens Magnetom Aera (1,5 T) ekspertklases iekārtu, var veikt visa ķermeņa difūzijas (no angļu val. diffusion-weighted jeb DW) MR izmeklējumus.

Visa ķermeņa DW- MR izmeklējuma priekšrocības:

•    Tā ļauj atspoguļot šūnu blīvumu dažādos audos un izvērtēt anatomiskas struktūras, to funkcionalitāti, kā arī noteikt audzēju kvantitatīvi.

•    Daudzsološs izmeklējums limfomas stadijas noteikšanai un ārstēšanas efektivitātes izvērtēšanai. Limfomas un citu audzēju bojājumiem ir atšķirīga histoloģiskā uzbūve, un šie rajoni redzami kā izmainītas zonas apstrādātos MR attēlos.

•    Izmeklējuma laikā nav nepieciešama kontrastviela un netiek izmantots radioaktīvais starojums.

 2015. gada publikācijā Sao Paulo Medical Journal, rezultāti parāda, ka sakritība, veicot izmeklējumu pacientam kā ar PET, tā ar DW-MR metodi, ir 90.5% gadījumos*. Savukārt, 2015. gada publikācijā Clinical Cancer Research žurnālā, kur salīdzina PET un DW-MR rezultātus limfomas pacientu terapijas efektivitātes izvērtēšanā, sakritība abām metodēm bija 99 no 102 izmeklējumos jeb 97,1% gadījumu**. Jutība jeb iespēja atklāt veidojumu PET bija 63-100%, DW-MR attiecīgi 59-100%. Tā kā pilna ķermeņa DW-MRI metodē netiek izmantots jonizējošais starojums un intravenoza kontrastviela, tā ir pacientam nekaitīga alternatīva limfomas stadijas izvērtēšanā. Arī mūsu- Latvijas līdzšinējā pieredze un rezultāti apstiprina izmeklējuma efektivitāti.

* Rodrigo Regacini et al. "Whole-body diffusion-weighted magnetic resonance imaging versus FDG-PET/CT for initial lymphoma staging: systematic review on diagnostic test accuracy studies". Sao Paulo Medical Journal. http://www.scielo.br/scielo.php?script=sci_arttext&pid=S1516-31802015005000810&lng=en&nrm=iso.

** Marius E. Mayerhoefer et al. "Evaluation of Diffusion-Weighted Magnetic Resonance Imaging for Follow-up and Treatment Response Assessment of Lymphoma: Results of an 18F-FDG-PET/CT–Controlled Prospective Study in 64 Patients". Clinical Cancer Research.

 

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Jēkaba Strazdiņa virtuālā izstāde Cēsīs Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs
Digitalizēta Jēkaba Strazdiņa izstāde “Darbi un kolekcija”. Laikā, kad muzeji un izstādes ir slēgtas, šis ir nozīmīgs solis ceļā uz satikšanos | Skatīt vairāk
Latvija

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2021 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2021 1st-studio.com

 
Total Timed::0.44443893sec.