Nomāt divriteni ir kļuvis ērtāk un parocīgāk

Laikā, kad visapkārt tiek kultivēts veselīgs dzīvesveids un pozitīva attieksme pret dzīvi kopumā, aktuālāks kļūst jautājums par transportu, kas ir ekonomisks un videi draudzīgs. Viens no retajiem transporta līdzekļiem, kuru raksturo, šķiet, tikai pozitīvās iezīmes, ir divritenis. Iegādāties šādu transporta līdzekli kurš katrs varbūt nav spējīgs, taču aizlienēt uz pāris stundām gan var. Travelnews.lv aptaujāja divas velo nomas Latvijā, lai noskaidrotu, kādas ir galvenās priekšrocības un sniegtās ērtības, izmantojot nomas divriteni.

Sixt (www.sixt.lv) pašapkalpošanās velo noma nepilnu mēnesi atpakaļ nosvinēja savu pirmo dzimšanas dienu, taču jau viena gada laikā tie ir paspējuši sasniegt labus rādītājus. Nomas galvenais menedžeris Arnis Jaudzems stāsta, ka uz doto brīdi velo nomas Sixt klientu loku veido 70 procenti vietējo iedzīvotāju un atlikušie 30 procenti ir ārzemnieki. Gada laikā ir fiksēti astoņi tūkstoši braucienu, kad tika izmantoti viņu firmas velo. Jāatzīst, ka popularitāte pārvietoties ar šo braucamrīku visā pasaulē ar katru gadu tikai aug. Līdzīgs process notiek arī Latvijā. Cilvēki ir sākuši kritiskāk izvērtēt dažādu transportlīdzekļu plusus un mīnusus, līdz ar to pārdomātāka ir kļuvusi viņu izvēle. Uz jautājumu, kādu mērķu vadīti klienti izvēlas labāk nomāt divriteni, nekā nopirkt personīgo braucamrīku, Arnis Jaudzems skaidro, ka pirmām kārtām tas esot krietni vien izdevīgāk, nekā maksāt aptuveni 300 eiro par jauna riteņa iegādi. Sixt piedāvā ļoti izdevīgu sezonas abonementu par 29, 99 eiro. To iegādājoties, ir iespējams braukt sešus mēnešus. Kā otro galveno argumentu, kāpēc nomāt velosipēdu ir labāk nekā lietot savu personīgo, galvenais menedžeris stāsta, ka firma piedāvā 27 velo nomas punktus Rīgā. To galvenā būtība ir tajā, ka braucējs var uzsākt savu ceļu, startējot par piemēru Teikā, aizbraukt līdz Āgenskalnam un nodot īrēto divriteni Āgenskalna nomas punktā. Nav nepieciešamības braukt uz sākuma punktu, lai atgrieztu nomāto braucamrīku. Šādas iespējas ieviešana patiešām ir pārdomāts lēmums, jo maksimāli tiek gādāts par klienta vajadzībām un ērtībām. Arnis Jaudzems piebilst, ka pavisam ātri pilsētā būšot par diviem nomas punktiem vairāk. Tas nozīmē tikai to, ka velosipēdu noma kļūs vēl vairāk pieejama Rīgas pilsētas iedzīvotājiem un tās viesiem. Sixt galvenais menedžeris stāsta, ka lielākoties riteņus izmanto izklaides un atpūtas braucieniem, taču tikpat izplatīta ir došanās uz darbu ar velo. Sixt piedāvā 250 divriteņus nomai, kas domāti pieaugušajiem. Reģistrējoties interneta vietnē www.sixtbicycle.lv, jebkurš gribētājs var ērti un vienkārši rezervēt divriteni, ieskaitot depozītu deviņu eiro apmērā. Pēc brauciena no lietotāja konta tiks atņemta konkrēta naudas summa par izmantotā pakalpojuma biežumu un ilgumu. Šobrīd pašapkalpošanās firma strādā pie tā, lai elektroniskā norēķināšanas sistēma būtu vēl parocīgāka un ērtāka klientiem.

Auto nomas Hertz (www.hertz.lv) projektu vadītājs Jānis Greiziņš stāsta, ka nesen prezentētie velo nomas elektrodivriteņi arvien vairāk iemanto uzticību klientu vidū. Hertz šobrīd ir vienīgā velo noma Baltijā, kas piedāvā īrēt uzlādējamus divriteņus. Uz jautājumu par to, kādu auditoriju sastāda firmas klienti, Jānis Greiziņš pauž, ka ir 50 uz 50. Proti, tiek līdzvērtīgi pārstāvēti abi dzimumi. Novērots, ka samērā bieži nomāt elektrodivriteņus izvēlas pāri, pusaudži un seniori. Hertz piedāvā triju veidu riteņus: sporta, jeb kalnu velosipēdi, pilsētas riteņi un saliekamie. Katrs no tiem ir paredzēts savam mērķim un vajadzībām. Auto nomas Hertz pakalpojumi ir sevišķi pārdomāti. Proti, visiem elektrodivriteņiem ir civiltiesiskā apdrošināšana, kas nozīmē to, ka ceļu satiksmes negadījumu gadījumā visas izmaksas sedz apdrošināšana. Ja gadās noskrāpēt blakus braucošai mašīnai durvis vai notiek kāda cita ķibele, no klienta netiek piedzīta soda nauda. Visi elektrodivriteņu rāmju numuri ir reģistrēti CSDD, kas vēl vairāk palielina drošību. "Ritenim klāt mēs dodam elektronisko lādētāju, augstas klases saslēdzēju, atstarojošu vesti, ķiveri un bagāžas kasti. Tā klienta brīva izvēle, izmantot šo inventāru vai arī atteikties no tā." Ar elektrodivriteni vienā uzlādes reizē iespējams nobraukt 50-70 kilometrus.


KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Uzņēmumi


Sixt
,

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2020 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2020 1st-studio.com

 
Total Timed::0.35042286sec.