Ko darīt, lai Jaunā gada veselīgās apņemšanās nebeigtos jau pēc divām nedēļām

Biznesa augstskolas Turība absolvente Dace Skuška stāsta, kā atrast motivāciju, lai sportošana nebūtu tikai Jaunā gada apņemšanās, kas beidzas februārī, un sniedz padomus, kā sportojot nenodarīt kaitējumu savam ķermenim.

Laika trūkums – tikai aizbildinājums

Populārākais aizbildinājums, ar ko cilvēki attaisno nesportošanu, ir laika trūkums, taču prakse liecina, ka laiku vienmēr var atrast, galvenais ir gribēt, būt motivētam. Pie manis trenējas ļoti daudzas sievietes, kuras nāk uz treniņiem 7:00 no rīta, pirms darba. Svarīgi, lai treniņu process kļūst par ikdienu, nevis Jaunā gada apņemšanos! Tas izdosies tikai tad, ja izvēlētais sports kaut mazliet patiks - ja cilvēkam nepatīk skriet, būs ļoti grūti piespiest sevi to darīt. Ir dažādas iespējas, kā būt aktīvam - ir jāatrod sev piemērotākās aktivitātes un noteikti viss izdosies. Domāju, ka ikviens cilvēks ir spējīgs atrast kādu aktivitāti vai sporta veidu, ar ko nodarboties, galvenais ir gribēt! Nav tādu cilvēku, kuri nav radīti sportam vai fiziskajām aktivitātēm!

Janvārī sporta zālē iet karsti

Janvāra sākumā ir vērojams lielāks sportot gribētāju pieplūdums. Šobrīd iet karsti, jo lielai daļai cilvēku Jaunais gads ir kā atskaites punkts, no kura uzsākt ko jaunu. Savā ziņā tas nemaz nav slikti, ja ir šāds atspēriena punkts, galvenais to nepārtraukt pēc nedēļas. Vēl daudziem Ziemassvētkos ir uzdāvināti sporta kluba abonementi, arī šie cilvēki veido papildus pieplūdumu sporta klubam. Diemžēl, lielākā daļa no tiem cilvēkiem, kuri sportošanu ir uzstādījuši kā Jaunā gada apņemšanos, padodas pēc pirmajām divām nedēļām vai mēneša, maksimums diviem. Protams, ir arī tādi, kuri turpina sportot visu gadu. Ja galvā ir doma – es vēlos sportot, tad tas ir jādara uzreiz, tajā pašā vai nākamajā dienā, nav jāgaida Jaunais gads, pavasaris vai kārtējā pirmdiena. Lai sāktu sportot, datumam nav nozīmes.

Lai Jaunā gada apņemšanās nenodara kaitējumu

Ja cilvēks nav iepriekš aktīvi sportojis, Jaunā gada apņemšanās entuziasma iespaidā galvenais ir nepārvērtēt savus spēkus un nesākt ar pārāk lielām slodzēm. Ir gadījumi, kad cilvēki uzsākot treniņus vēlas pārspīlēt, nākt trenēties piecas reizes nedēļā - ja iepriekš nav sportots, tas nav pareizi. Pareizi ir sākt pamazām, piemēram, divas reizes nedēļā, pakāpeniski pieradinot organismu un sevi pie slodzes, tad tas arī kļūst par ieradumu. Organisms pats pateiks priekšā, kad palielināt slodzi. Ja slodze ir pārāk liela, organisms nav gatavs tādam pavērsienam. Nesaprotot, kas notiek, ķermenis izdeg.

Pirmo nodarbību ar treneri

Zinu, ka daļai cilvēku, domājot par sporta zāles apmeklējumu, ir uztraukums un nelielas bailes tieši no pirmās nodarbības. Lai to pārvarētu, pirmajā nodarbībā nevajadzētu taupīt naudu un noalgot treneri, lai zinātu, kā lietot trenažierus, saņemtu ieteikumus piemērotākajiem vingrinājumiem un aprunātos. Tad arī radīsies drošības sajūta un nākamajā reizē jau varēs nākt ar pārliecību, zinot, kas ir kas un kā ko darīt. Bieži esmu novērojusi, ka cilvēki cenšas visu darīt paši, iedvesmojoties no youtube video, taču bieži šie cilvēki vingrinājumus izpilda nepareizi. Protams ir labi, ka cilvēks ir iznācis no mājām un cenšas sportot, bet labāk būtu konsultēties ar treneri un darīt to pareizi.

Rezultāti noteikti būs

Cilvēki mēdz pārspīlēt un nākt uz treniņiem piecas reizes nedēļā, lai ātrāk sasniegtu iedomātos rezultātus, tāda slodze iesākumā nav laba veselībai. Jāsaprot, ka rezultāti būs, taču, cik ātri, tas katram ir individuāli - kādam rezultāts būs ātrāk, kādam nedaudz vēlāk. Galvenais ir darboties, neapstāties, ir jāstrādā ar sevi, tad rezultāti būs! Tie nevar nebūt, ja tiek ieguldīts darbs!

Lielākai daļai cilvēku patīk sajust nelielas muskuļu sāpes pēc treniņa

Daudzi apgalvo – ja kāds vingrinājums padodas viegli un pēc tā izpildes nesāp muskuļi, tad tas tiek izpildīts nepareizi, bet tā nebūt nav, muskuļi var sāpēt, ja slodze bijusi liela konkrētai ķermeņa daļai vai pēc ilgāka laika esi tikko atsācis sportot. Ja muskuļos jūtama neliela smeldze nākamajā dienā, tas nozīmē, ka ir bijusi laba slodze. Ja nākamajā dienā pēc treniņa nav muskuļu sāpes, tas nenozīmē, ka ir bijis slikts treniņš, bet par to, ka ķermenis labi atjaunojas pēc konkrētās slodzes un pakāpeniski slodzi var palielināt. Taču jāatzīst, ka lielākai daļai cilvēku patīk sajust nelielas muskuļu sāpes pēc treniņa, jo tad viņiem ir sajūta, ka kaut kas tika darīts. Tās pat nevarētu saukt par sāpēm, bet vispārēju ķermeņa tonusu - sajūtu, ka viss ķermenis ir notrenēts un stingrs, bet, lai šī tonusa sajūta saglabātos ir jāsporto regulāri!

Sports ir ilgtermiņa ieguldījums

Nevajadzētu domāt tikai uz rezultātu sasniegšanu, ir jāsaprot, ka sports uzlabo veselību kopumā, stiprinās imunitāte, netiks tērēta nauda zālēm, būs vairāk enerģijas, vairāk būs iespējams paveikt arī ārpus trenažieru zāles - gan fiziski, gan garīgi. Ja koncentrējas tikai uz vizuāliem rezultātiem, apņemšanās sportot ātri beigsies, ir jāsaprot, ka sports ir ilgtermiņa ieguldījums savā ķermenī un veselībā.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Ko redzēt Tukuma puses piekrastē ziemā? Tukuma TIC
Piekrastes dažādība gan iedvesmo, gan spēcina, gan dod jaunas zināšanas un ļauj saredzēt jūru no cita skatu punkta. Ko redzēt Tukuma puses piekrastē | Skatīt vairāk
Aicina tirgotājus uz “Līvas ciemu" Liepājas reģiona TIB
aicina amatniekus, māksliniekus, pārtikas ražotājus un ēdināšanas pakalpojumu sniedzējus līdz šā gada 13. aprīlim pieteikties dalībai “Līvas | Skatīt vairāk
Tavai vienīgajai! Estravel Latvia
SOLO spa atpūta! Palutiniet savu mīļoto ar spa atpūtu, ļaujot izbaudīt mieru un klusumu. Spa atpūta ar procedūrām Baltijā. | Skatīt vairāk
no 110 EUR
“Noskrien citus” Burtniekos Valmieras TIC
1. aprīlī plkst. 11.00 aicinām ikvienu interesentu piedalīties skriešanas un nūjošanas sacensībās “Noskrien citus” Burtniekos. | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2023 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2023 1st-studio.com

 
Total Timed::0.09382892sec.