TŪRISMA BIZNESS | Bizness

Slīteres Nacionālā parka 95. jubilejas konferencē diskutēs par paveikto un ieskatīsies nākotnē

Dabas aizsardzības pārvalde (Pārvalde) 4. augustā plkst. 15.00 ikvienu interesentu aicina piedalīties Slīteres Nacionālā parka (SNP) 95. jubilejai veltītā konferencē.  Tā vienkopus pulcēs dažādu jomu profesionāļus, ļaujot iepazīties ar teritorijas daudzveidību gan dabas, gan kultūrvēsturiskajā aspektā.

 “Jubileja ir labs iemesls apstāties, lai atskatītos uz padarīto un smeltos idejas nākotnei. Konferences formāts ir vispiemērotākais šādai atkāpei, tādēļ tajā interesenti varēs uzzināt par notikumiem Slīteres Nacionālā parka dabā un cilvēku dzīvēs laika periodā no vissenākās aizvēstures līdz mūsdienām, no Šlīteres Zilajiem kalniem līdz Baltijas jūrai,” sola Pārvaldes Kurzemes reģionālās administrācijas direktore Dace Sāmīte.

Konference notiks pie Šlīteres bākas, Dundagas pagastā. Pasākums ir bez maksas un tajā aicināti piedalīties dabas pētnieki un studenti, esošie un bijušie parka darbinieki, apkārtnes iedzīvotāji, pašvaldību, izglītības, kultūras, tūrisma iestāžu darbinieki un citu jomu profesionāļi un interesenti, tostarp mediju pārstāvji. Pieteikt savu dalību konferencē var līdz 30. jūlijam, aizpildot elektronisko reģistrācijas formu.

Sīkāka informācija: zvanot 28385025 vai rakstot e-pastu uz andra.ratkevica@daba.gov.lv.

Konferences dalībnieki varēs iegūt unikālu piezīmju grāmatiņu, kurā iemūžinātas dažādas ainiņas no nacionālā parka vēstures. Tāpat konferences laikā būs aplūkojama arī īpaša fotoizstāde “Slīteres Nacionālā parka kukaiņi”, kas ļaus ielūkoties krāsainajā seškājaiņu pasaulē. Fotoizstādi nacionālajam parkam jubilejā veltījis vietējais iedzīvotājs, dabas vērotājs un fotogrāfijas entuziasts Mareks Ieviņš. Viņš fotogrāfijās iemūžinājis ievērojamu skaitu dažādu parka kukaiņu – spāru, tauriņu, vaboļu, ziedmušu, blakšu u.c.

Nacionālais parks kukaiņu ziņā ir viena no daudzveidīgākajām vietām Latvijā. Te sastopamas gan dienvidnieciskas Viduseiropas sugas, gan ziemeļnieciski Sibīrijas taigai raksturīgi iemītnieki. Daži kukaiņi, piemēram, sešus centimetrus garais lielais dižkoksngrauzis vai tik ļoti spožais spīdīgais praulgrauzis, ir dabas retumi, kas simbolizē nacionālā parka lomu dabas daudzveidības saglabāšanā. Tieši tādēļ konferences noslēgumā plkst. 21.00 ikvienu interesentu sagaida nu jau par tradīciju kļuvusī Kukaiņu nakts kopā ar Latvijas Entomoloģijas biedrības ekspertiem.

Kukaiņu naktī ikviens varēs piedalīties aizraujošajā kukaiņu gaismošanas un noteikšanas procesā – improvizētā gaismas priekšnesumā, galvenajās lomās iejūtoties tauriņiem, vabolēm, sienāžiem un citiem kukaiņiem. Tā būs iespēja ieklausīties kukaiņu dzīvesstāstos, doties naksnīgā pastaigā pa Šlīteres taku, kā arī no bākas augstumiem noraudzīties uz nacionālo parku nakts noskaņās.

Slīteres Nacionālā pirmsākumi meklējami 1923. gadā, kad aizsargājamo dabas pieminekļu sarakstā iekļāva Šlīteres Zilos kalnus ar mežiem tās pakājē – kopumā 1100 ha lielu platību. Jau 20. gs. sākumā Zilie kalni pārsteidza ar neskartām vecām mežaudzēm, bagātu un daudzveidīgu augu valsti un retu augu atradnēm. Tagad “vecais dabas piemineklis” saglabājies kā senākā un dabas daudzveidības ziņā bagātākā nacionālā parka daļa.

 

Mūsdienās nacionālais parks var lepoties ar vairāk nekā 16 tūkstošu ha lielu teritoriju no Šlīteres Zilajiem kalniem dienvidos, līdz Kolkasragam ziemeļos. Tieši Šlīterē jūras veidošanās process ledāja ietekmē pirms desmit tūkstoš gadiem atstāja īpaši dziļas pēdas. Te ir vieta, kur ar stāvu Zilo kalnu kāpli beidzas Ziemeļkurzemes pacēlums un lejpus sākas Undžavas mežu biežņa, kurai pāri var saskatīt piekrastes lībiešu ciemus un pat Sāmsalu.

 

Konference tiek organizēta Latvijas vides aizsardzības fonda finansētā projekta “Nacionālie parki laiku lokos” ietvaros. Lai stiprinātu Latvijas sabiedrības piederības sajūtu un mīlestību pret savu zemi un vairotu izpratni par īpaši aizsargājamo dabas teritoriju lomu dabas un kultūrvēsturisko vērtību saglabāšanā nākamajām paaudzēm, projektā paredzētas divas konferences.  15.–16. septembrī norisināsies  Gaujas Nacionālā parka četrdesmit piektās jubilejas konference. Projektu finansē Latvijas vides aizsardzības fonds.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Klasiskās indiešu dejas koncerts Valmieras TIC
6.aprīlī plkst. 18.00 Līga Saukante aicina uz klasiskās indiešu dejas solokoncertu “Samvadita – Harmonija” Kocēnu Kultūras namā. | Skatīt vairāk
10 EUR
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 13.03.2024 - 01.04.2024 Lieldienu pasākums mini ZOO "Lāčplēši" Talsu novada TIC
Mini Zoo “Lāčplēši” 31.martā no plkst. 10.00 gaida ciemos lielus un mazus uz Lieldienu lustēm ar visiem saviem četrkājainajiem draugiem. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 27.03.2024 - 03.04.2024 Publikācija “TRAĶU REĢIONA GARŠU KRĀSAS” Trakai TIC
Publikācija “TRAĶU REĢIONA GARŠU KRĀSAS” | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 21.03.2024 - 30.03.2024 DENISS PASHKEVICH TRIO Valmieras TIC
29. martā pl.19:00 kultūrtelpā Akustika viesosies Deniss Paškevičs, Kaspars Rolšteins un Arkādijs Gotesmans festivāla “JAZZ ROOM FEST ’24” | Skatīt vairāk
20 EUR

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.45471096sec.