TŪRISMA BIZNESS | Bizness

Spāru vainags rotā Latvijas Okupācijas muzeja «Nākotnes nama» jumtu

"Šodien, 18. oktobrī, Latvijas Okupācijas muzeja, kas atrodas Latviešu Strēlnieku laukumā 1, Rīgā, jumtu rotā spāru vainags, simbolizējot nozīmīga būvniecības posma – jumta konstrukciju pabeigšanu. Šobrīd „Nākotnes namā” paveikti apmēram 80%, savukārt vecajā muzeja daļā – apmēram 20% nesošo konstrukciju būvdarbu,” informē VAS „Valsts nekustamie īpašumi” (turpmāk – VNĪ) valdes locekle Kitija Gruškevica.


„Ir vēstures fakti un notikumi, kurus nedrīkst aizmirst, lai varētu veidot nacionālu un taisnīgu valsti. Izprotot vēsturi, ikviens no mums spēj veidot zināšanu kopumu, kas palīdz veidot Latvijas valsts sabiedrības vērtības. Gunārs Birkerts, dāvinot memoriālā ansambļa pārbūves projektu, vēlēja mums raudzīties nākotnē. Ceru, ka VNĪ un būvnieks arī turpmāk atbildīgi un sekmīgi īstenos tiem uzticētos darbus un drīz mēs iegūsim simbolisko piemiņas tiltu, kas savienos abus krastus un mūsu izcilā arhitekta radītos simbolus – „Gaismas pili” un „Nākotnes namu,”” akcentē kultūras ministrs Nauris Puntulis.


„Okupācijas muzejs nav vienkāršs nams, kas atrodas Rīgas sirdī, Vecrīgā. Tā ir ēka, kurā tiks glabāts un pieminēts latviešu tautas likteņa mantojumu. Šī nama būvniecību mēs pastiprināti uzraugām, lai būtu droši, ka nams kalpos mūžiem. Šobrīd muzeja jaunajā daļā – „Nākotnes namā” – paveikti apmēram 80 % nesošo konstrukciju būvdarbu, savukārt vecajā muzeja daļā pēc vēsturisko muzeju konstrukciju pārbaudes esam atsākuši darbu – tajā norisinās demontāžas darbi, antikorozijas pasākumi, papildu konstrukciju stiprināšana un jaunu sienu mūrēšana. Turpinās darbs pie jumta izbūves,” norāda VNĪ valdes locekle Kitija Gruškevica.


Latvijas Okupācijas muzeja pārbūves projektā „Nākotnes nams” saglabāta latviešu arhitekta Gunāra Birkerta ideja – 2001. gadā dāvinātās Okupācijas muzeja pārbūves skices. Muzeja jaunā koncepcija paredz 1970. gadā būvēto ēku papildināt ar baltu piebūvi un stikla sienu, kā arī piešķirt muzejam mūsdienu funkcionalitāti.


„Augstu vērtējam katru būvniecības projektu, pie kura strādājam, bet vienmēr ir īpaši svarīgi piedalīties projektos ar nozīmīgu vēsturisku pienesumu, laika garu un devumu nākamajām paaudzēm. Pats projekta nosaukums – „Nākotnes nams” – ietver tā būtību. Pēctecības un pārmantojamības koncepcijai sekojām arī pārbūves procesā, saglabājot leģendārā arhitekta Gunāra Birkerta ideju un vienlaikus piešķirot muzejam mūsdienīgas vēsmas. Projektam ir liela pievienotā kultūrvēsturiskā vērtība, un to realizēt ir liels gandarījums. Liels paldies VNĪ par uzticēšanos un iespēju piedalīties tik nozīmīgā projektā. Ēkas būvniecībā izmantojam augstas kvalitātes materiālus, ilgtspējīgus risinājumus un mūsdienīgas tehnoloģijas. Un šodien, kopā svinot spāru svētkus, varam klātienē pārliecināties par paveikto,” gandarījumu pauž SIA „ Skonto būve” valdes loceklis Juris Pētersons.


Vienlaikus ar muzeja pārbūvi un „Nākotnes nama” būvniecību jaunajai ēkai Strēlnieku laukumā uz Daugavas pusi piekļausies arī padomju okupācijas upuru piemiņas memoriāls – mākslas objekts „Vēstures taktīla”. Memoriāla ideja ir pieminēt tautas upurus, iesaistot pilsētas ikdienas dzīvās skaņas piemiņas kompleksa funkcijās un arhitektoniskajā formā. Tas ir simbolisks apliecinājums saiknei starp šodienu un mūsu tautas skumjākajiem vēstures brīžiem. Memoriāla būvniecību plānots sākt jau šoruden.


Pārbūves laikā Okupācijas muzejs un tā patstāvīgā ekspozīcija atrodas Rīgā, Raiņa bulvārī 7. Plānots, ka pēc ēkas pārbūves muzejs tā vēsturiskajās telpās Strēlnieku laukumā varētu atgriezties 2020. gada vasarā. Kopumā Latvijas Okupācijas muzeja pārbūvei un padomju okupācijas upuru piemiņas memoriāla kompleksa izveidei Kultūras ministrija piesaistījusi valsts budžeta finansējumu – 8,9 miljonus eiro.


VNĪ šobrīd īsteno 85 infrastruktūras attīstības projektus apmēram 180 miljonu eiro apmērā un strādā pie 25 jaunām projektu idejām. Uzņēmums nodrošina profesionālu nekustamo īpašumu apsaimniekošanu un pārvaldību apmēram 450 nekustamajiem īpašumiem ar 1200 ēkām 1,1 milj. kvadrātmetru platībā un vairāk nekā 4000 zemes īpašumu 10 miljonu kvadrātmetru platībā. Šogad Korporatīvās atbildības un ilgtspējas institūta „Ilgtspējas indeksa” vērtējumā VNĪ saņēma augsto zelta godalgu un speciālbalvu par straujāko izaugsmi, kā arī tika iekļauta VID „Baltā saraksta” zelta līmenī. Savukārt Pārresoru koordinācijas centrs VNĪ 2018. gada darbībai sniedzis novērtējumu „ļoti labi”. Uzņēmums dibināts 1996. gadā, tā 100 % akcionārs ir Latvijas Republikas Finanšu ministrija.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūta Spa hotel Ezeri ar spa 2 personām Estravel Latvia
Izvēlieties sev atbilstošāko SPA hotel Ezeri piedāvājumu mierpilnai atpūtai, kas palīdzēs atgūt možumu, atbrīvot snaudošo enerģiju un saglabāt | Skatīt vairāk
Latvija no 100 EUR
Romantiska atpūta Mazmežotnes muižā Estravel Latvia
Mazmežotnes muiža atrodas Lielupes senlejā un piedāvā atpūtu mājīgās, vēsturiski iekārtotās muižas istabās un, ēdināšanu muižas Kungu mājas | Skatīt vairāk
no 130 EUR
Klusums kā mūza attālinātam darbam Grand Poet Hotel by Semarah
Darbs attālināti tur, kur valda klusums - izsmalcinātā dizaina viesnīcā. Ideāls risinājums produktīvai, drošai un radošai darba dienai vai pat | Skatīt vairāk
Virtuālie un hibrīda pasākumi Grand Poet Hotel by Semarah
Semarah Hotels komanda sadarbībā ar tehnoloģiju ekspertiem nodrošinās atbilstošāko un labāko virtuālo komponentu. | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2020 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2020 1st-studio.com

 
Total Timed::0.37321305sec.