TŪRISMA BIZNESS | Bizness

Rīgas dome ar Pierīgas pašvaldībām vienojas par kopīgu nostāju mobilitātes un pasažieru pārvadājumu jautājumā

Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs šī gada 25.novembrī, Rātsnamā uzņēma vairāku Pierīgas pašvaldību vadītājus. Sanāksmē piedalījās  Ķekavas, Stopiņu, Garkalnes, Mārupes, Baldones, Ādažu, Olaines un Carnikavas pašvaldību vadītāji.


Tikšanās laikā Rīgas domes priekšsēdētājs O.Burovs ar Pierīgas pašvaldību vadītājiem vienojās par kopīgu nostāju mobilitātes un pasažieru pārvadājumu jautājumā. Vienojās, ka ir nepieciešamas izmaiņas likumdošanā, lai panāktu, ka pašvaldības kopīgi var realizēt vienotu maršrutu un pasažieru pārvadājumus, un kopīgi virzīties uz vienotu sabiedriskā transporta biļeti.  


Ādažu novada priekšsēdētājs Māris Sprindžuks sanāksmē norādīja, ka “nav strikti definēts rīdzinieka un Pierīgas iedzīvotāja statuss, jo ir cilvēki, kas dzīvo Pierīgā, bet ikdienu mēro ceļu uz darba vietu Rīgā. Un ir otrādi – ikdienā strādā un dzīvo Rīgā, bet atpūšas  Pierīgā. Daļa no iedzīvotājiem Pierīgu kā savas dzīves vietu izvēlas īpaši vasarā, bet ziemas periodā dzīvo Rīgā. Tāpēc Rīgas pilsētas pašvaldībai un Pierīgas pašvaldībām ir ļoti daudz savstarpēji pārrunājami un risināmi jautājumi.”


Pierīgas pašvaldību vadītāji pauda bažas par topošajām Pasažieru pārvadājumu pamatnostādnēm, kā arī par to, ka ir izveidojusies situācija, ka atlaižu politiku pašvaldību iedzīvotājiem veido Autotransporta direkcija, nevis to izvērtē pašvaldības. Tas liedz pašvaldībām  iespēju savstarpēji pārrunāt un vienoties par vienotu pasažieru pārvadājumu pakalpojumu un vienotām biļetēm.  


Pašvaldību vadītāji pauda nepieciešamību uzlabot komunikāciju starp Rīgas pašvaldības pasažieru pārvadātāju SIA “Rīgas satiksme” (RS) un Pierīgas pašvaldībām, lai savlaicīgi apmainīties ar informāciju par sabiedriskā transporta maršrutiem. Īpaši pārmetumi par nepietiekamu komunikāciju izskanēja no Garkalnes pašvaldības. Domes priekšsēdētājs norādīja, ka RS būtu vairāk jāinformē Pierīgas pašvaldības un jānodrošina, ka par visām potenciālām izmaiņām savlaicīgi tiek nodrošināta informācija visām iesaistītajām pusēm. RS pārstāvji apliecināja, ka ir gatavi veikt pasažieru pārvadājumus arī ārpus Rīgas pašvaldības, lai tas notiktu ir nepieciešams vienoties par to, kurš par kādiem pakalpojumiem maksā, kā arī nepieciešams ieviest vienotu atlaižu un samaksas sistēmu.


Rīgas un Pierīgas pašvaldību vadītāji bija vienisprātis par nepieciešamību spert soļus pretim vienotai mobilitātes plānošanai. Sarunas laikā izskanēja informācija arī par pieejamo finansējumu nākamajā Eiropas Savienības fondu plānošanas perioda finansējumu, un nepieciešamību rast iespēju to ieguldīt mobilitātes problēmu risinājumos, īpaši Pierīgā, kur iedzīvotāju skaits pieaug, un mobilitāte starp Rīgu un Pierīgas pašvaldībām un arī tālāk reģionālajiem attīstības centriem ir ļoti būtiska. Pašvaldību vadītāji vienojās par turpmāko sadarbību un regulārām sanāksmē, lai risinātu kopīgos jautājumus Pierīgā un Rīgā.


KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Svarīgākais iemesls ceļojumam uz Taizemi ir?

Kultūra: tempļi, muzeji, reliģija, mūzika…

Daba: pludmales, kalni, salas, džungļi, dzīvnieki…

Viesmīlība: cilvēki, ēdiens, viesnīcas, izklaide

Aktivitātes: golfs, riteņbraukšana, pārgājieni, aktīvā ūdens atpūta

Pievilcīgas ceļošanas cenas

Es neceļotu uz Taizemi

Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Izpletņlēcēju Sporta Klubs “D.I.S.K.” TAKA
Lēciens–atrakcija ar apaļo izpletni, lēcieni tandēm sistēmā, pasažieru vizināšana ar AN -2 un JAK 18t lidmašīnu, izpletņlēcēju | Skatīt vairāk
Latvija
Romantiska atpūta 4* viesnīcā L’Ermitage Estravel Latvia
Laipni lūgti Tallinā! 4* viesnīca L’Ermitage atrodas netālu no vecpilsētas, piedāvā dažādu standartu numurus un romantisku atmosfēru. | Skatīt vairāk
no 75 EUR
VELOMARŠRUTS NR. 779 “LUKNAS EZERA LOKS” TAKA
Izzinošs maršruts, kas ietver sevī Višķu pagasta saimnieciski aktīvāko un ainaviski spilgtāko daļu. | Skatīt vairāk
Ūdens tūrisms Daugavas lokos TAKA
Laivu noma “Beibuks” piedāvā dažādus ūdens tūrisma maršrutus. Iespējams iznomāt koka plostus, kanoe laivas, smailītes, katamarānus, citu ūdens | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2020 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2020 1st-studio.com

 
Total Timed::0.57197213sec.