TŪRISMA BIZNESS | Bizness

Zemgalē notiks mācības – Kultūras tūrisms un radošās industrijas

Augustā un septembrī tiešsaistē Zemgalē notiks mācības “Kultūras tūrisms un radošās industrijas”. Mācības organizē Zemgales Plānošanas reģions (ZPR) un tajās aicina piedalīties reģiona kultūras un tūrisma nozares speciālistus, uzņēmējus un pakalpojumu sniedzējus.

Minētās mācības notiks, ieviešot Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programmas Eiropas kaimiņattiecību instrumenta 2014.- 2020. gadam atbalstīto projektu ENI-LLB-1-108 “Nemateriālā kultūras un vietējās vēstures mantojuma saglabāšanas, pieejamības un attīstības veicināšana, uzlabojot kultūras tūrisma konkurētspēju Latvijā, Lietuvā un Baltkrievijā” (Rediscover the roots of regions). Projekta vadošais partneris ir Zemgales Plānošanas reģions, bet partneri – Neretas novada un Jēkabpils pilsētas pašvaldība, Baltkrieviju pārstāv Polockas rajona izpildkomitejas Sporta un tūrisma departaments, bet Lietuvu – Viļņas rajona pašvaldības administrācija un Rokišķu Reģionālais muzejs.

Analoga satura mācībās, kas notiks 21. augustā un 18. septembrī, plānots sniegt jaunas zināšanas par radošo industriju izmantošanu kultūras tūrismā un to pienesumu vietējai ekonomikai, par radošu un dizaina domāšanu, inovatīviem risinājumiem kultūrtūrisma produktu izveidē, par cilvēka radošo un intelektuālo darbību, par dizaina domāšanas metodēm nemateriālās kultūras un tūrismā jomā. Mācības vadīs Ekonomikas un kultūras augstskolas Kultūras vadības un Izklaides un atpūtas industrijas vadības programmas vadītāja, docente Jeļena Budanceva, kā arī biedrības Ideju un inovāciju institūts valdes priekšsēdētāja, vairāku Rīgas augstskolu pasniedzēja Elīna Miķelsone. Tā kā mācības notiks tiešsaistē – ZOOM platformā, dalībniekiem līdz 17. augustam elektroniski jāveic iepriekšēja pieteikšanās (https://ej.uz/regapmacibam), lai uz norādīto e-pastu saņemtu vajadzīgās saites koordinātas.

Līdztekus tam, ieviešot minēto projektu, partneri piecās valodās turpina trīs kopīgu, ar amatniecību, vietējo nemateriālo kultūras mantojumu un izcilu personību – novadnieku piemiņas vietām saistītu tūrisma maršrutu ceļveža gatavošanu, strādā pie jaunu ekspozīciju izveides vietējos muzejos un dažādu plenēru organizēšanas. Savukārt Neretas novada Mazzalvē ar projekta atbalstu pabeigta jaunas brīvdabas estrādes būvniecība un novada kultūras nama renovācija.

Projekta kopējais finansējums ir 1 031 590,97 eiro, tostarp Eiropas Savienības līdzfinansējums – 928 431, 87 eiro.

Šī publikācija ir tapusi ar Eiropas Savienības finansiālu atbalstu. Par šīs publikācijas saturu pilnībā ir atbildīgs Zemgales Plānošanas reģions un tas nevar tikt izmantots, lai atspoguļotu Eiropas Savienības uzskatus.


KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Vitamīnu kūre SPA viesnīcā Ezeri, Siguldā Estravel Latvia
Vitamīnu kūre. 1 nakts 2 personām standarta numurā, brokastis, spa atpūta, nūjošana | Skatīt vairāk
Latvija no 190 EUR
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 05.09.2020 - 30.09.2020 Pieprasītākais brančs Pārdaugavā! Hercogs Mārupe
Katru svētdienu no 11:00-14:00 – brīvdienu vēlās brokastis. Tagad nedaudz savādākā formātā, kur ēdiens tiek servēts pie galda. | Skatīt vairāk
no 19 EUR
Dienas SPA Baltic Beach Hotel Estravel Latvia
Dodieties nelielā atvaļinājumā uz Baltic Beach Hotel un izbaudiet dienas SPA atpūtu – enerģijas atgūšanai un relaksācijai. | Skatīt vairāk
no 29 EUR
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 01.09.2020 - 30.09.2020 SPA brīvdienas "Rudens valsis" Baltic Beach Hotel & SPA
Izbaudiet mierpilnu un lutinošu atpūtu Jūrmalā. Nakšņošana, bagātīgas brokastis un SPA programma pēc izvēles. | Skatīt vairāk
189 EUR

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2020 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2020 1st-studio.com

 
Total Timed::0.32811093sec.