TŪRISMA BIZNESS | Bizness

Padziļinās ekonomisko sadarbību ar Apvienotajiem Arābu Emirātiem

1. martā tika  aizvadīta 2. Latvijas un Apvienoto Arābu Emirātu (AAE) apvienotās komitejas sēde, kurā starp abām valstīm tika panākta vienošanās par turpmāko sadarbību tādās jomās kā investīciju piesaiste, tirdzniecība, loģistika, inovāciju un tehnoloģiju attīstība kā arī pārtikas aprite. Latvijas pusi Apvienotās komitejas sēdē pārstāvēja Ekonomikas, Satiksmes un Ārlietu ministrijas kā arī Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) pārstāvji, bet no AAE puses komitejas sēdē piedalījās AAE Ārējās tirdzniecības ministrs Thani Bin Ahmeds Al Zeyoudi ar pavadošo delegāciju.

Latvijas delegācijas vadītājs Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs vietnieks Raimonds Lapiņš: “Mēs esam spēruši platu soli pretim ciešākai sadarbībai ar AAE. Pasaules izstāde EXPO 2020 Dubaijā ir bijusi lieliska platforma, lai Latvijas uzņēmēji iepazītu šo reģionu. Interesi par sadarbību ar Līča reģiona valstīm izrādījuši jau ap 200 Latvijas uzņēmēju, kuri pārstāv dažādas nozares, tostarp tādas viedās specializācijas jomās kā biomedicīna un kosmosa industrija. Latvijas uzņēmējiem izstāde EXPO 2020 Dubaijā līdz šim ir bijusi vēsturiski veiksmīgākā, tas kalpojis kā stimuls divpusējo ekonomisko attiecību stiprināšanai arī starpvalstu līmenī”.

Sadarbība starp Latviju un AAE tiks turpināta eksportā, investīciju piesaistes un inovāciju jomā. AAE puse sarunās demonstrēja interesi par kopīgu inovāciju attīstību, viedās enerģētikas projektiem kā arī īpaša investīciju fonda izveidi. Tuvāko mēnešu laikā plānots izveidot sadarbības platformu jaunuzņēmumiem biznesa ideju attīstībai tādās jomās kā viedā mobilitāte, aprites ekonomika, zaļās inovācijas un biomedicīna. Platforma tiks veidota ar mērķi sniegt atbalstu jaunuzņēmumiem, kuri piedāvās risinājumus Latvijas valsts tēla stratēģijā definētās “Misija Jūra 2030” izaicinājumiem saistībā tīra ūdens pieejamību. Šis jautājums ir vienlīdz svarīgs gan Latvijai gan AAE. Līča reģiona valstīs dinamiski attīstās ostu infrastruktūra un loģistikas pakalpojumi. AAE puse ir gatava investēt jaunu tehnoloģiju ieviešanā ostu infrastruktūrā. Savukārt Latvija šajā ziņā var piedāvāt virkni risinājumu.

“AAE tāpat kā Latvija šobrīd atrodas ekonomikas transformācijas posmā un ir ļoti ieinteresēti tehnoloģiski ietilpīgu un plaši mērogojamu biznesa ideju attīstībā. “Misija Jūra 2030” ir lieliska iniciatīva uz kuras bāzes varam veidot sadarbību ar AAE jaunā līmenī. Prognozējam, ka jaunu atbalsta instrumentu izveide sadarbībai ar AAE varētu paplašināt Latvijas uzņēmumu iespējas piesaistīt investīcijas no Līča reģiona valstīm kā arī sniegt būtisku ieguldījumu Latvijas tautsaimniecībai,” uzsver LIAA direktors Kaspars Rožkalns.

Plānots, ka jaunās atbalsta platformas ieviešana notiks četros posmos. Vispirms ideju hakatonā tiks atlasīti labāko komandu piedāvājumi saistībā ar mobilitāti, tehnoloģijām, jūru, ostu vai citādi ar zilo jeb ūdens ekonomiku saistītu jomu. Tam sekos pirmsinkubācijas periods ar apmācībām, biznesa idejas testēšanu, biznesa plāna attīstību un prototipa izveidi. Trešajā posmā jeb inkubācijas periodā plānots veikt produkta izmēģināšanu un uzņēmējdarbības paplašināšanu, bet ceturtajā posmā tik veikta starptautiskā tirgus izpēte un potenciālo partneru piesaiste.

Praktiskie soļi jaunās sadarbības platformas izveidē tiks sperti pēc programmas nosacījumu izstrādes Latvijā un AAE.

Latvijas sadarbība ar AAE inovāciju attīstības jomā būs viena no pirmajām Latvijas valsts tēla “Misijas Jūra 2030” aktivitātēm, risinot globāla līmeņa izaicinājumus. Paralēli turpinās darbs arī pie Baltijas jūras digitālā dvīņa izveides, lai paplašinātu uzņēmumu un valsts pārvaldes iespējas modelēt dažādu scenāriju attīstību Baltijas jūrai pieguļošajās valstīs.

Valsts vizītē AAE no 26. februāra līdz 2. martam piedalās arī 14 Latvijas uzņēmēju un zinātnisko institūciju pārstāvji, kuri vizītes laikā veidoja divpusējos kontaktus, viesojoties Dubaijas ostā, Sārdžas (Sharjah)  Tehnoloģiju un inovāciju parkā, apmeklēja pasaules izstādi EXPO 2020 kā arī tikās ar AAE uzņēmējiem Dubaijā un Abu Dabī.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Denisa Paškeviča koncerts "Akustikā" Valmieras TIC
25.februārī plkst. 18:00 restorāna “Akustika” koncertzālē norisināsies Denisa Paškeviča akustikais koncerts. | Skatīt vairāk
25 EUR
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 19.01.2023 - 05.02.2023 Pasaules čempionāta florbolā sievietēm Valmieras TIC
No 30. janvāra līdz 4. februārim Kocēnu Sporta namā notiks pasaules čempionāta florbolā sievietēm kvalifikācijas turnīrs. | Skatīt vairāk
Liepāja vēl Laimīgu Jauno gadu! Liepājas reģiona TIB
Liepājas rģiona tūrisma informācijas birojs novēl Laimīgu jauno gadu ikvienam! Uz tikšanos 2023 gadā Liepājā! | Skatīt vairāk
Bļitkošanas sacensības „ILGĀJA ZIVTIŅA" Alūksnes TIC
Veicināt Latvijas – Igaunijas pierobežā dzīvojošo cilvēku sadarbību. Popularizēt zemledus makšķerēšanu Ilgāja ezerā kā veselīgu un aktīvu | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2023 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2023 1st-studio.com

 
Total Timed::0.66208005sec.