7 interesanti fakti par Salaspils TIC piekto sezonu

Esam iesoļojuši rudenī – tas nozīmē, ka vēl viena aktīvā tūrisma sezona ir godam aizvadīta. Kādiem notikumiem un pasākumiem piepildīta tā bijusi Salaspils Tūrisma informācijas centram, cik ceļotāji uzņemti, un daudz kas cits šajā rakstā.

1. Aktīvās tūrisma sezonas mēnešos, no maija līdz septembrim, Salasapils Tūrisma informācijas centrā (turpmāk – TIC) apkalpoti gandrīz 4600, kas ietver klientu konsultēšanu klātienē, arī informācijas sniegšanu pa e-pastu, soc. tīklu vietni Facebook, pa telefonu un uzņemto dalībnieku skaitu TIC organizēto pasākumu laikā.

2. Salaspils novadu iecienījuši ir arī ārvalstu apmeklētāji. Visvairāk TIC apmeklēja tūristi no Igaunijas, Lietuvas, Krievijas, Vācijas un arī Izraēlas. Vispopulārākais apskates objekts joprojām ir Salaspils memoriālais ansamblis, par ko tūristi vēlas iegūt vairāk informācijas un skatīt to klātienē, taču ceļotāji arī labprāt vēlas uzzināt plašāk par aktuālo piedāvājumu novadā, ar to saprotot dažādas aktivitātes ģimenēm, zirgu izjādes, ekskursiju piedāvājums, informācija par tūrisma uzņēmējiem, amatniekiem un naktsmītnēm. Aktuāli jautājumi ir arī par ēdināšanas iestādēm, piknika vietām novadā un publiskajām tualetēm pilsētā.

3. TIC piedāvā iespēju iegādāties dažādus suvenīrus ar Salaspils simboliku, kas ir lieliska dāvana ne tikai mūsu novada viesiem, bet arī vietējiem iedzīvotājiem. Salaspils saules simbols ir raisījis interesi, tāpēc esošais suvenīru klāsts – magnēti, vasaras cepures, t-krekli – ir papildināts un tagad ir iespējams iegādāties arī krūzītes trīs dažādās krāsās un t-kreklus gaiši pelēkā krāsā, kas lieliski izceļ sarkano saules ornamentu.

4. Katru gadu TIC organizē vairākus pasākumus, ar mērķi iepazīstināt un popularizēt Salaspils novada tūrisma apskates objektus un vietas, kā arī sniegt iedvesmu, kā pavadīt brīvo laiku un atpūsties Salaspils novadā.

2019. gada 1. maijā darba svētkus atzīmēja ar laivu braucienu pa Mazo Juglu, kura laikā dalībnieki iepazina ne tikai Salaspils novadu, bet arī blakus novadu – Stopiņus – no cita skatupunkta.

Maija beigās, Salaspils novada svētku otrajā dienā, sekoja veloekspedīcija, kuras laikā dalībniekiem sniedza idejas jaunam velomaršrutam, iepazīstinot ar dažādām Salaspils novada un apkārtnes vietām.

Jūnija beigās, Pēterdienā, sadarbībā ar dolēnieti gidi Initu Sproģi, TIC aicināja doties pārgājienā pa Doles salu un iepazīties ar dolēniešu dzīvesstāstiem un dažādiem atgadījumiem.

Daugavas lejteces sadarbības novadu ietvaros, septembra sākumā tika organizēts velo – foto orientēšanās seriāla "Apceļo kaimiņus" posmu Salaspils novadā. Sacensību laikā dalībnieki, braucot ar velosipēdiem, meklēja 30 orientēšanās punktus, kas bija izvietoti interesantos dabas, kultūras un vides objektos. Paralēli iepazīstot novadu, mērķis bija 4 stundu laikā atrast kartē atzīmētos objektus un tur nofotografēties. Sacensībām reģistrējās rekordliels komandu skaits – 61!

Visos iepriekš minētajos pasākumos piedalījās dalībnieki no pirmsskolas vecuma līdz pat senioriem, no dažādiem Pierīgas novadiem un Rīgas.

5. Salaspils novada piedāvājums tiek popularizēts arī ārpus tā robežām. Salaspils TIC ar informācijas teltīm piedalījās Latvijas Tūrisma informācijas tirgū, kas šogad norisinājās Madonā; Brīvdabas muzeja gadatirgū; Rīgā, Kalnciema ielas tirdziņā, kā arī līdzdarbojāmies velo-foto seriāla "Apceļo kaimiņus" citu Pierīgas novadu posmu sacensību dienā.

6. Lai ikviens interesents ērtā veidā varētu iegūt tūrisma aktuālo informāciju, maija sākumā tika izdots tūrisma ceļvedis trīs valodās (latviešu, krievu un angļu), kurā apkopojām vairāk nekā 60 pieturas punktus Salaspils novadā, iekļaujot informāciju arī par naktsmītnēm un ēdināšanas vietām. Tāpat no gada sākuma izveidots Visit Salaspils Instagram konts, kā arī joprojā TIC turpina aktīvi informēt interesentus arī Facebook kontā/Salaspils TIC un mājaslapā visit.salaspils.lv.

7. Īpaši priecē fakts, ka ir jaunumi dažādās pakalpojumu sfērās – burgeru restorāns "Burgers 66"; naktsmītne kupolmājā "Ārpus laika"; "Svētku paviljons" Doles salā, sāls istaba un limfas masāža Salaspilī u.c. pakalpojumi, ar kuriem varat iepazīties sekojot mūsu Facebook kontā @salaspilstic!

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu


 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 23.10.2020 - 25.10.2020 Lieliski mākslas darbi Cēsu Izstāžu namā Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs
Cēsu Izstāžu namā vēl līdz 25. oktobrim ikviens aicināts baudīt divu talantīgu mākslinieču - Andas Munkevicas un Jutas Rindinas mākslas darbus. | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 20.10.2020 - 27.10.2020 Ceļojums laikā izstādē “Laika liecinieki"  Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs
Cēsu pils Bēniņu zāle aicina doties ceļojumā laikā, lai iepazītu Cēsu Vēstures un mākslas muzeja krājumu izstādē “Laika liecinieki”. | Skatīt vairāk
Viesnīca "Sventes muiža" TAKA
“Sventes muiža” ir mājīga, pagājušā gadsimtā celta muiža, kurā iekārtota 4-zvaigžņu viesnīca. | Skatīt vairāk
Nīcgales Lielais akmens TAKA
Nīcgales Lielais akmens ir vislielākais pašreiz zināmais laukakmens Latvijā. | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2020 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2020 1st-studio.com

 
Total Timed::0.35772586sec.