Nosauc «Jāzepa Pīgožņa balvas Latvijas ainavu glezniecībā» nominantus

Jāzepa dienā, 2019. gada 19. martā, Rīgas Svētā Pētera baznīcā tika atklāta piektā izstāde "Jāzepa Pīgožņa balva Latvijas ainavu glezniecībā". Šogad balvai 195 mākslinieki bija iesnieguši 359 mākslas darbus, no tiem žūrija izraudzījusi 88 autoru 110 darbus, kas apskatāmi izstādē. Eksponētie darbi jau tradicionāli ir atspoguļoti arī izstādes katalogā.

Kā atzina "Jāzepa Pīgožņa balvas Latvijas ainavu glezniecībā" galvenās balvas laureāts 2018. gadā un šī gada  žūrijas priekšsēdētājs Jānis Plivda, šogad savus darbus iesniedza rekordliels mākslinieku skaits, kas apliecina to, ka autori joprojām mīl ainavu glezniecību. Izstādē apvienoti dažādu paaudžu mākslinieku darbi un aptverta visa Latvija. Līdz ar to ikviens apmeklētājs caur mākslinieku acīm var skatīt, cik bagāta un skaista ir mūsu zeme. Izstādes atklāšanu ar skanīgām dziesmām bagātināja Preiļu novada skolotāju koris "Latgale".

Jāzepa Pīgožņa balvas Latvijas ainavu glezniecībā žūrijas komisija 2019. gada galvenajai balvai nominējusi Agru Ritiņu par darbu "Tur plūst pilsēta", Albertu Pauliņu par darbu "L. van Bēthovens", Krišjāni Beļavski par darbu "Alus dīķis", Nukzaru Paksadzi par darbu "Pārmaiņu vējš", Ilzi Mucenieci-Adamaiti par darbu "Sudrabojums", Patrīciju Brekti par darbu "Gaujas tilts" un Uldi Zuteru par darbu "Pa ceļam, ziema". Visi nominanti saņēma uzaicinājumu piedalīties piektajā Jāzepa Pīgožņa vārdā nosauktajā mākslas plenērā Preiļos, kas šogad notiks no 9. līdz 13. septembrim.

Iesniegtos darbus vērtēja žūrijas priekšsēdētājs, mākslinieks Jānis Plivda, galvenās balvas laureāts 2018. gadā, Mākslas akadēmijas Latgales filiāles vadītāja Ilma Šteinberga, Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzeja ekspozīciju un izstāžu kuratore Silvija Berezovska, Leontīne Pīgozne un mākslinieki – Jānis Anmanis, Jānis Strupulis un Agnija Ģērmane.

Preiļu novada domes simpātiju balva šogad tika pasniegta Jānim Ziņģītim, savukārt Rīgas domes simpātiju balvu un iespēju rīkot savu darbu izstādi Rīgas Sv. Pētera baznīcā ieguva mākslinieču apvienība V.I.V.A., kurā darbojas Vēsma Ušpele, Ilze Griezāne, Vija Stupāne un Agra Ritiņa. Pasākuma laikā tika nosaukti arī pagājušā gada skatītāju balvas ieguvēji – Rīgā izstādes apmeklētāji augstāko novērtējumu bija devuši Rolanda Krišjāņa darbam "Sarma", savukārt Preiļos – Alisei Mediņai par darbu "Ovāls".

Šogad Preiļu novada pašvaldība nolēma sagādāt pārsteigumu izcilajam ainavistam Pēterim Postažam, ar kuru Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzejam ir veiksmīga sadarbība nu jau 2 gadus, piešķirot medaļu par mūža ieguldījumu ainavu glezniecībā.

Līdz 21. aprīlim izstāde būs apskatāma Sv. Pētera baznīcā, savukārt 14. septembrī norisināsies izstādes atklāšana Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzejā un kļūs zināms 2019. gada laureāts.

2015. gadā "Jāzepa Pīgožņa balvas Latvijas ainavu glezniecībā" pasniegšanu iedibināja Rīgas dome un Preiļu novada dome sadarbībā ar Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Rīgas Sv. Pētera baznīcas pārvaldi, Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzeju, Latvijas Zinātņu akadēmiju, Latvijas Mākslas akadēmiju, Jāņa Anmaņa Jauno talantu atbalsta fondu un idejas autoriem – kinorežisoru un gleznotāju Jāni Streiču, māksliniekiem Jāni Anmani un Jāni Strupuli. 2015. gadā galveno balvu saņēma Latvijas Universitātes profesors, mākslinieks Roberts Muzis, 2016. gadā – māksliniece Silva Linarte, 2017. gadā – mākslinieks Aldis Kļaviņš, 2018. gadā – mākslinieks Jānis Plivda.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu


 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Baudām Cēsu pilsētas šarmu AP SAULI
Ceļojums ar autobusu! Izbraukšana 05.09.20 - 1 Diena. Cēsis, Cēsu Viduslaiku pils, Cēsu Jaunais pils, maizes ceptuvē „Cēsu maize” un alus | Skatīt vairāk
Latvija 85 EUR
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 24.02.2020 - 29.02.2020 SLĒPOŠANAS BĀZE “EGĻUKALNS” TAKA
Slēpošanas bāze “Egļukalns” piedāvā izklaidēties trīs trasēs: slaloma trase ar vairākiem tramplīniem, ģimenes un kameršļūkšanas (snow-tube). | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 08.02.2020 - 27.02.2020 Eko sveču liešanas pasākums ģimenēm Valmieras Tūrisma informācijas centrs
26. februārī no plkst. 18:00 līdz 20:00 Mika Pika bumbu istabā norisināsies sveču liešanas radošā darbnīca. Laipni aicināti visi! | Skatīt vairāk
Krievu romanču vakars  Valmieras Tūrisma informācijas centrs
8. martā plkst. 19:00 Valmieras Kultūras centrā notiks koncerts "Ilona Bagele. Samsons Izjumovs. Krievu romances". Šajā koncertprogrammā Ilonas Bageles | Skatīt vairāk

Par mums | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Vakances | Prakse studentiem | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2020 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2020 1st-studio.com

 
Total Timed::0.31598377sec.