Viesnīcas vadītāja Linda Mūrniece ir neizpratnē par VID prasībām [3]

Vecrīgas viesnīcas "Hotel Roma" vadītāja Linda Mūrniece socialā tīkla Facebook.com ierakstā dalījusies pārdomās par neseno pieredzi sadarbībā ar Valsts Ieņēmumu dienestu (VID).

Linda Mūrniece raksta: "Esmu no tiem uzņēmējiem, kas neiesaistās publiskā karā pret VID, jo pieņemu, ka taisnība var būt gan vienai pusei, gan otrai.

Tomēr šodien pievienojos tiem Latvijas uzņēmējiem, kuri saka, ka Valsts ieņēmumu dienests mums liek justies kā noziedzniekiem, tiklīdz rodas savstarpēja komunikācija.

Pirms dažām nedēļām izveidoju savu uzņēmumu un lūdzu to reģistrēt kā nodokļu maksātāju. Ar mērķi paplašināt viesnīcas apsaimniekošanas darbību un paplašināties vispār. Jau astoņus gadus vadu pašreizējo uzņēmumu un gribas iet līdzi laikam, mainoties pašai un mainot darbības stratēģiju.

Gandrīz pusmiljonu eiro katru gadu nomaksāju nodokļos un pat tad, kad neklājas pārāk labi, nepalieku parādā valstij. Pēc nodokļu nomaksas peļņas, kā jau daudziem nav, tomēr bizness tiek uzturēts un paši sev algas maksājam, tātad - dzīvojam kopumā labi. Pačīkstam par nodokļu slogu, bet mēģinām iet uz priekšu.

Tiklīdz VID uzzināja par vēlmi reģistrēties kā PVN maksātājam, izsūtīja vēstuli uz divām lapām, pieprasot ziņas, kāpēc man tā firma vajadzīga, vai man vispār būs darbinieki, kur es tos ņemšu, kāda būs viņu kompetence... Vēl daudz jautājumu, atbildes uz kuriem atrodamas datu bāzēs, uzņēmumu vadības teorijā vai nav atbildami vispār, jo uzdoti nākotnes un pieņēmumu formā.

Visa vēstule tādā "tonī" , ka saprotu - esmu nogrēkojusies valsts priekšā, vēloties kaut ko mainīt savā biznesā. Uz jautājumiem, protams, atbildēsim un PASKAIDROJUMUS sniegsim. Jo citētie likuma panti ir iespaidīgi un skaidrs, ka palikšu bez iespējas maksāt nodokļus, ja VID darbiniecei, kas tos sacerējusi, kaut kas neiepatiksies.

Tomēr pēdējais teikums vēstulē neatstās vienaldzīgu nevienu - "lūdzam pamatot nepieciešamību reģistrēties VID PVN maksātāju reģistrā"... Varbūt tādēļ, lai varētu maksāt valstij nodokļus?" noslēgumā jautā Linda Mūrniece.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

1 ņerkšķis 09/14/2019 14:08 Šķiet 3 komentārs ko jebkada rakstu, taču nevaru nepiekrist Lindai.
Precīzi tāda pat vēstule - tie paši jautājumi (atbildes uz kuriem taču jau iesniedzu informāciju UR piesakoties PVNam reizē ar dibināšanu)
Vēstules formāts kurā prasīts par pieredzi un izglītību ir pilnīgs absurds.
Jā, man ir 20 gadu uzņēmējdarbības pieredze un kaudze ar grādiem,taču vai tad VID atbildēs par manām biznesa neveiksmēm, ja tomēr izrādīsies, ka man pietrūka prasmes/pieredzes utml?
Atbildēšu, protams, taču kārtējo reizi nodomāju - nu kāpēc es katru reizi par šo ņersktu nevis atveru uzņēmumu citā valstī? Ja reiz katru reizi manu patriotismu norāda kur un cik dziļi man iebāzt.

2 Inguna 06/26/2019 18:43 jā tādas anketas jāpilda, tad vēl pēc tam izsauc uz VID pratināšanu un ja neizdodas pamatot, kāpēc uzņēmums grib reģistrēties kā PVN maksātājs, tad, pieņemu, ka nereģistrēs. Šādi VID aizbaidīja 2 ASV uzņēmumus uz Igauniju. Viens palika Latvijā. Gadu mēģina piereģistrēt uztura bagātinātajus PVD, bet neizdodas, jo lūk, vienmēr tiek atrasts kaut kas, kāpēc piereģistrēt nevar. Jāmaina formulas. Kamēr amerikāņi maina formulas, tikmēr saimnieciskā darbība, protams, nenotiek. Un tad iesaistās VID- jāraksta paskaidrojums, kāpēc saimnieciskā darbība nav notikusi un par to jāsamaksā 50 EUR. Tā lūk!

3 Līna 06/26/2019 15:11 Mums bija tieši tas pats - jautājumi uz divām A4 lapām. Tiešām liekas jocīgi, ka īsti neļauj reģistrēties PVN maksātājos...


 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Jezupovas (Juzefovas) parks TAKA
Parks ir veidots 19. gadsimtā holandiešu stilā, mūsdienās ir saglabājusies tikai neliela daļa no muižas parka, kurā ir atrodamas vairāk nekā 100 | Skatīt vairāk
Latvija
Komplekss korporatīvajiem pasākumiem TAKA
Lieliska vieta dažādu sporta un korporatīvo pasākumu, nometņu, treniņu, koncertu, festivālu, baļļu, svētku un citu pasākumu organizēšanai. | Skatīt vairāk
VELOMARŠRUTS NR. 779 “LUKNAS EZERA LOKS” TAKA
Izzinošs maršruts, kas ietver sevī Višķu pagasta saimnieciski aktīvāko un ainaviski spilgtāko daļu. | Skatīt vairāk
Brīvdienu mājas “Beibuki” TAKA
Brīvdienu mājas “Beibuki” piedāvā atpūtas un izmitināšanas pakalpojumus Daugavas krastā, Daugavas loku teritorijā. | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2020 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2020 1st-studio.com

 
Total Timed::0.3362689sec.