Uzņēmēju – skolu direktoru mentoringa programmā iesaistījušies skolu direktori no visas Latvijas

Aizvadītajā nedēļā noslēdzās jau otrā mentoringa programma “Biznesa līderis – skolas līderim”, kuras ietvaros sešu mēnešu garumā dažādu nozaru uzņēmēji un vadītāji bija mentori skolu direktoriem no visas Latvijas. Tās ietvaros tika izveidoti desmit mentoru un pieredzes pārņēmēju pāri - uzņēmēji viesojās skolās, tikās ar direktoriem, bet direktori viesojās mentoru uzņēmumos. Programmas, kuru īstenoja Neatkarīgā izglītības biedrība un biedrība “Līdere”, mērķis bija nodrošināt pieredzes apmaiņu starp veiksmīgiem uzņēmējiem un skolu vadītājiem, pilnveidojot skolu direktoru finanšu pratību un vadības prasmes kopumā.

“Ideja radās pandēmijas laikā, kad tā vietā, lai uzraudzītu parastās ikdienas darbības, skolu direktori nereti bija spiesti iesaistīties krīzes pārvaldībā, mainot lielu daļu skolas politikas, lai nodrošinātu kvalitatīvu un drošu mācību procesu. Tieši skolu direktori ir atslēgas figūras, jo arī pārdomāta valsts līmeņa politika izglītībā vien diemžēl nesniegs vēlamo rezultātu, ja tā netiks atbilstoši īstenota. Mēs apzinājāmies, ka nepieciešami instrumenti, lai stiprinātu skolu direktorus, un esam gandarīti, ka biedrība “Līdere” atsaucās un iesaistījās, jo biedrībai ir ilgstoša pieredze mentoringā,” stāsta Neatkarīgās izglītības biedrības valdes priekšsēdētāja Zane Ozola.

“Mums, Latvijas uzņēmējiem, ir ļoti svarīgi veicināt līderību, atbalstīt dažādas iniciatīvas, jo bez līderiem jaunas virsotnes nesasniegsim. Šajā mentoringa programmā satikās divi līderi – uzņēmējs un skolas direktors. Mentorings ir abpusēja sadarbība. Ar prieku dalījos savā 25 gadus ilgajā uzņēmējas pieredzē un ticu, ka no šīs sadarbības ieguva abas puses, tā lika aizdomāties un radīs pozitīvas izmaiņas darbā, rīcībā un mūsos pašos - labāku rezultātu nevarētu vēlēties,” uzsver viena no mentoriem, uzņēmēja, SIA “Stikla serviss” vadītāja Jana Zubricka.

Programma sākās 2022. gada 4. novembrī, kad tika atlasīti dalībnieki un izveidoti pāri. Tajā piedalījās skolu direktori no dažādiem Latvijas novadiem – Līvāniem (Līvānu 1. vidusskola), Tukuma (Tukuma E.Birznieka - Upīša 1. pamatskola, Tukuma novada speciālās izglītības iestāde, Džūkstes pamatskola), Siguldas novada (Mores pamatskola), Alūksnes (Alūksnes pilsētas sākumskola, Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzija), Rēzeknes novada (Dricānu vidusskola), Smiltenes novada (Palsmanes pamatskola), Valmieras (Valmieras sākumskola) un Grobiņas (Zentas Mauriņas Grobiņas vidusskola).

Arī programmas uzņēmēju – mentoru pārstāvēto nozaru loks ir ļoti plašs. Aicinājumam kļūt par mentoru atsaucās uzņēmuma “Stikla serviss” valdes locekle Jana Zubricka, SIA “SilJa” valdes priekšsēdētāja, “Biznesa Vēstniecības” radītāja un vadītāja Silva Jeromanova-Maura, profesore (Ekonomikas un kultūras augstskola), finanšu konsultante, mentore, žurnāla “Bilance” galvenā redaktore, pieaugušo neformālās izglītības iestādes “Bilances Akadēmija” direktore Vita Zariņa, SIA “Spring Valley” valdes loceklis, pārmaiņu un personāla vadības konsultants, pasniedzējs Jānis Gredzens, uzņēmēja, “Einberg Education” vadītāja Daina Einberga, SIA “VMC Valoda” izveidotāja Silvija Kārkliņa, uzņēmēja, SIA “Numeri” vadītāja Lilita Beķere, valodniece, uzņēmēja, vadītāja, pasniedzēja Aiga Veckalne, Dr.Sc.Eng., docente Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātē, uzņēmēja Daina Kanaška, pārdošanas konsultants, treneris, un moderators Uģis Krūmiņš.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 27.09.2023 - 08.10.2023 U.Marhilēviča un G.Rača dziesmas SLAMPĒ Tukuma TIC
U.Marhilēviča un G.Rača dziesmu cikls "GAISMAS ATGRIEŠANĀS" Slampes Kultūras pilī 8.oktobrī 16:00. | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 30.09.2023 - 02.10.2023 Aktīvā atpūta Liepājā Liepājas reģiona TIB
Izbaudi piedzīvojumus! Liepājā ir daudz iespēju aktīvai atpūtai, atliek vien izvēlēties sev tīkamāko. | Skatīt vairāk
Idejas skolēnu ekskursijām Jēkabpils pusē Jēkabpils novada TIC
Ko apmeklēt Jēkabpils pilsētā un novadā skolēnu grupām? Piedāvājam ielūkoties apkopotās vienas dienas brauciena idejās.  | Skatīt vairāk
Tukuma gleznotāju darbu izstāde Rīgā  Tukuma TIC
Latvijas Mākslinieku savienības galerijā Rīgā no 15. septembra būs skatāma Ilzes Pauliņas un Alberta Pauliņa izstāde "DZĪVES TELPA". | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2023 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2023 1st-studio.com

 
Total Timed::0.81817102sec.