VIDEO: Lisabonā funikuliera avārijā bojā gājuši 17 cilvēki

Lisabonā 3. septembrī notikusi liela nelaime – tūristu iecienītais funikulieris “Elevador da Glória” nogāzies no sliedēm un ietriecies ēkā, izraisot 17 cilvēku bojāeju. Vēl 20 cilvēki guvuši ievainojumus, no tiem vismaz pieci ir kritiskā stāvoklī, vēsta "The Sun".

Avārija notika pilsētas centrā, uz stāvās ielas, kur funikulieris kursē jau kopš 1914. gada. Sākotnēji tas darbojās ar ūdens un tvaika palīdzību, bet šobrīd – ar elektrību un pretatsvara kabeli.

Aculiecinieki stāsta, ka tramvajs traucies lejup ar pilnu ātrumu un bremzes nav darbojušās. “Tas sabruka kā kartona kaste – bremžu nebija,” vietējiem medijiem sacīja notikušā lieciniece Karla Gomesa.

Pagaidām galvenā aizdomu versija ir bremžu sistēmas atteice, tomēr izmeklētāji turpina pārbaudīt arī kabeļa darbību. Eksperti uzsver, ka šī traģēdija apliecina nepieciešamību pēc biežākām un rūpīgākām drošības pārbaudēm.

Tiek ziņots, ka starp bojāgājušajiem un cietušajiem varētu būt arī ārvalstu tūristi. Līdz šim Lisabonā nekad nebija notikusi šāda mēroga avārija ar elektrisko tramvaju.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Jaungada kruīzs Tallina-Stokholma Estravel Latvia
2 naktis uz klāja, svētku vakariņas un izklaides programma uz kuģa | Skatīt vairāk
no 149 EUR
Paula Sukatnieka mājas “Apsītes” Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa
Latvijas vīnogu tēvs – Pauls Sukatnieks – meistars, kas spēja pakļaut vīnogu, dienvidu saules mīluli. | Skatīt vairāk
Tez Tour
NEDĒĻAS LASĪTĀKAIS
Populārakie piedāvājumi
APMEKLĒTĀKIE UZŅĒMUMI
Baltijas tūrisma objekti

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::1.24645901sec.