Agrita Jasāne: Uz 2021. gadu raugāmies ar cerību, ka situācija uzlabosies

Daugavpils pilsētas pašvaldības tūrisma attīstības un informācijas aģentūras vecākā eksperte tūrisma jomā Agrita Jasāne atskatās uz aizvadīto 2020. gadu un raugās uz šo gadu.

Pagājušā gada aktīvo tūrisma sezonu ietekmēja pandēmija un vīrusa Covid-19 izplatība, kā arī starptautiskās mobilitātes ierobežojumi gan Latvijā, gan arī ārvalstīs. Tomēr Latvijas iedzīvotāji šovasar tika mudināti apceļot vietējos tūrisma galamērķus, tai skaitā arī Daugavpili. Kopumā aktīvās tūrisma sezonas laikā Daugavpils tūrisma, kultūras, aktīvās atpūtas un sporta iestādēs tika reģistrēti 212 196 Latvijas un ārvalstu viesu apmeklējumi, kas kopumā ir par 38% mazāk nekā 2019. gada vasarā, bet atsevišķiem tūrisma objektiem, kā Daugavpils Šmakovkas muzejs apmeklējumu skaits palielinājās par 5%  un novadīto ekskursiju skaits par 37% vairāk nekā pagājušo gadu.

Šajā periodā Daugavpilī ir atklāti jauni tūrisma objekti, kā, piemēram, kultūrtelpa "Tradīciju māja", ūdens atrakciju parks "Waterland", labiekārtota Bruģu ielas promenāde, atklāts jauns izklaides tūrisma piedāvājums – kuģītis "Sikspārnis" un retro auto ekspozīcija "RetroGaraž-D". Atvērās jauns restorāns "Odesa Mamma", kafijas nams "What about coffee?", kā arī  unikāla vieta – Latvijā vienīgā kaķu kafejnīca "Kotoffski".

Visu tūrisma sezonu Daugavpils Tūrisma informācijas centrs strādāja pilnu darba nedēļu, no pirmdienas līdz svētdienai, kā arī svētku dienās, sniedzot informāciju pilsētas ciemiņiem par atpūtas iespējām Daugavpilī un tās apkārtnē, kā arī piedāvājot ekskursijas pa Daugavpils pilsētu un cietoksni. 2020. gadā ir ievērojami palielinājies Daugavpils Tūrisma informācijas centra oficiālās mājas lapas www.visitdaugavpils.lv lietotāju skaits (+13%). Tas norāda, ka pagājušajā tūrisma sezonā cilvēki arvien vairāk meklēja informāciju par Daugavpili interneta resursos un izmantoja tūrisma portālu www.visitdaugavpils.lv, socialajos tīklos Facebook Daugavpils.Travel, Twitter @DaugavpilsTIC, Draugiem.lv Daugavpils.Travel, kā arī Instagram @daugavpils.travel kā savus brīvdienu ceļvežus. Tūrisma vietne tika papildināta ar vēl trīs valodām, līdz ar to tagad tā ir pieejama latviešu, krievu, angļu, vācu, lietuviešu un poļu valodā. Uzrakstītas  vairākas preses relīzes par pasākumiem pilsētā, atpūtas iespējām un tūrisma objektiem, kā arī paplašināts suvenīru klāsts, pievienojot klāt ēdamos suvenīrus (piparkūkas "Daugavpils", vafeles "Daugavpils", Svētku rausi "Daugavpils", Tradicionālo rausi "Daugavpils"), kalendārus ar Daugavpils skatiem, kafiju "Daugavpils ir svētki", pastmarku "Daugavpils cietoksnim 210" un koka suvenīru "Nikolaja vārti", kā arī šajā periodā tika izdoti jaunu drukas materiāli "Daugavpils tūrisma ceļvedis 2021" un "Šmakovkas muzeja buklets poļu un vācu valodā". 2020. gada viens no lielākajiem pasākumiem bija  1. Street Food festivāls Daugavpilī, kurā pilsētas ciemiņi un iedzīvotāji varēja nobaudīt garšīgu ēdienu, ko pagatavoja vietējie restorāni un kafejnīcas, tā bija iespēja jauki pavadīt laiku baudot maltīti svaigā gaisā, klausīties mūziku un satikt sabiedriskās ēdināšanas jomas profesionāļus un entuziastus. Tas tika rīkots sadarbībā ar Daugavpils pilsētas domi, Daugavpils kafejnīcām un restorāniem, Daugavpils pilsētas domes Kultūras pārvaldi un Daugavpils Komunālās saimniecības pārvaldi.

Uz 2021. gadu Daugavpils pilsētas pašvaldības tūrisma attīstības un informācijas aģentūra raugās pozitīvi ar cerību, kad vīrusa COVID-19 izplatība samazināsies un tūrisma situācija valstī uzlabosies. Ja tiks atļauts, tad tiek plānots rīkot vairākus pasākumus: Tūrisma sezonas atklāšanu, muzeja nakti, Starptautisko vēsturiskās rekonstrukcijas festivālu "Dinaburg 1812", Šmakovkas muzeja festivālu, Daugavpils cietokšņa Kultūras un informācijas centra (DCKIC) jubilejas pasākumu, kā arī  sadarbībā ar LIAA plānots organizēt ārvalstu žurnālistu, blogeru vizītes. Sadarbībā ar Daugavpils pilsētas domi, tiek veidota mobilā aplikācija "Daugavpils", kur tiks ievietota informācija un vizuālie materiāli par tūrisma un atpūtas iespējām pilsētā.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Uzņēmumi


Daugavpils TIC
,

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2021 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2021 1st-studio.com

 
Total Timed::0.48189306sec.