Jāņa Gleizda simtgadei veltīta izstāde «GAISMĀ. punkts»

No 2024. gada 9. aprīļa līdz 19. maijam Latgales vēstniecības GORS Mākslas galerijā un pirmā stāva semināru telpā tiks eksponēta fotomākslinieka Jāņa Gleizda simtgadei veltīta izstāde “GAISMĀ. punkts”. Izstāde sastāv no Jāņa Gleizda aktu fotogrāfiju reprodukcijām, kā arī no konkursa melnbaltajā fotogrāfijā “Jāņa Gleizda balva fotogrāfijā 2024” finālistu darbiem.

Izstāde “GAISMĀ. punkts” simboliski savieno gan fotogrāfijas, gan cilvēka gaismjūtīgo dabu, kurā ikviens gaismas punkts spēj mainīt apkārtējās pasaules uztveri un tās attēlojumu.

Jānis Gleizds (07.05.1924.–17.04.2010.) ir nopelniem bagāts, pasaulē atzīts fotomākslinieks, Starptautiskās fotomākslas federācijas goda titula “ekselence” (EFIAP) saņēmējs un Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieris. J. Gleizda nopelni mērāmi ar vairāk nekā 600 diplomiem un 170 medaļām no visiem kontinentiem, t.sk. Antarktīdas.

Mākslinieks ņēmis dalību vairāk nekā 800 izstādēs un ieguvis neskaitāmas pasaules līmeņa balvas, nominācijas un godalgas, kas nepazīst laika un valstu robežas.

Fotomākslinieks darbojies retajā un sarežģītajā izholēlijas tehnikā, kā arī katru darbu mākslinieciski pārveidoja ar retušēšanu – skrāpējumu, punktojumu un gleznojumu palīdzību, kas ir sarežģīts un darbietilpīgs process. Vispirms savu vīziju uzskicējot uz papīra un tikai pēc tam to realizējot fotogrāfijā, pēcapstrādē J. Gleizds realizēja savu vīziju un uzņemtās fotogrāfijas padarīja par patiesiem mākslas darbiem. J. Gleizda gribasspēku un talantu noteikti pastiprina fakts, ka 24 gadu vecumā negadījuma rezultātā mākslinieks zaudēja plaukstas, taču tas nav bijis šķērslis pilnveidoties mākslas jomā un pievērsties melnbaltajai fotogrāfijai, radot risinājumus ne vien fiziskiem, bet arī radošiem ierobežojumiem. Fotomākslā J. Gleizdam viena no galvenajām tēmām vienmēr ir bijusi sievietes skaistums. Iemūžinot sievietes ķermeni, mākslinieks arī tiek uzskatīts par akta žanra celmlaužiem Latvijā.

Igors Pličs, kas ir izveidojis mākslinieka piemiņas istabu un rūpējas par J. Gleizda mantojumā atstātajiem darbiem un priekšmetiem, secina: “Lai daudzi mūsu paaudzes fotomākslinieki nosprauž sev mērķi un panāk vismaz daļu no tā, ko Jānis ir savā dzīvē panācis.” Sagaidot foto mākslinieka J. Gleizda simto gadskārtu, Rēzeknes novada pašvaldība sadarbībā ar Latgales fotogrāfu biedrību izsludināja foto konkursu melnbaltajā fotogrāfijā “Jāņa Gleizda balva fotogrāfijā 2024”. Darbus iesūtīja 282 dalībnieki no dažādām Latvijas pilsētām. Dalībnieki darbus varēja iesniegt 5 dažādos žanros. Portreta žanrā iesniedza – 211 autors ar 437 darbiem, ainavā – 196 autori ar 394 darbiem, akta žanrā – 82 autori ar 146 darbiem, klusās dabas žanrā – 81 autors ar 119 darbiem un sporta žanrā – 53 autori ar 71 darbiem. Izstādē, koncertzāles pirmā stāva semināru telpā, varēs aplūkot 30 žūrijas komisijas visaugstāk novērtētos darbus, no kuriem viens ir arī Grand Prix jeb “Jāņa Gleizda balva fotogrāfijā 2024” godalgas saņēmējs. Foto konkursa noslēgums notiks 10. maijā Latgales vēstniecībā GORS.

Vairāk informācijas par aktualitātēm un iespējamajām notikumu izmaiņām www.latgalesgors.lv vai GORS sociālo tīklu lapās Facebook un Instagram.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 10.07.2024 - 20.07.2024 DISKO NAKTS | Radi Tukku Magi pagalmā Tukuma TIC
Svētku lielās dejas plānojas TUKKU MAGI pagalmā Tukumā 20.jūlijā no pulksten 22:00! | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 14.07.2024 - 20.07.2024 Tukuma  svētku PROGRAMMA Tukuma TIC
Nāc pakaļ savai Tukuma svētku programmai uz Tukuma tūrisma centru! | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 09.07.2024 - 20.07.2024 Lieluzvedums PRECĪBU TIRGUS ATKAL TUKUMĀ Tukuma TIC
2024. gada Tukuma svētku kulminācijas pasākums ir lieluzvedums "Precību tirgus atkal Tukumā". 20.jūlijā pulksten 22:00 | Skatīt vairāk
Tukuma novada piekrastes naktsmītnes Tukuma TIC
Te būs saraksts ar naktsmītnēm no Bērzciema līdz pašam Bigauņciemam! | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.8125751sec.