Sāk kursēt pēc Imanta Ziedoņa dzejas motīviem rotāts vilciens

No 20. aprīļa pa Latviju sāk kursēt ar taureņu uzbrukumu vagonos un ziedošiem ķiršiem to logos izrotāts AS "Pasažieru vilciens" elektrovilciena sastāvs. Tas tapis projektā "Ieraugi, Sajūti, Noķer Ziedoni", ko, atzīmējot latviešu dzejnieka Imanta Ziedoņa 90. jubilejas gadu, īsteno Tukuma novada pašvaldība sadarbībā ar partneriem – Jūrmalas valstspilsētas pašvaldības Kultūras nodaļu, Engures Saieta namu, Lapmežciema Kultūras namu un Lapmežciema muzeju. Ar īpašo dizainu rotātais vilciens kursēs visās Latvijas elektrovilcienu dzelzceļa līnijās un nesīs plašumā aicinājumu ieraudzīt, sajust un atklāt Ziedoni dabā, koncertos, pasākumos un kultūrtūrisma maršrutā.

Tukums dzejniekam Imantam Ziedonim bijusi nozīmīga vieta personības veidošanās procesā, jo te pavadīti pusaudžu gadi, mācoties vidusskolā, iepazīta vide un skolotāji, kas viņam pavēra jaunus estētiskos apvāršņus un mudināja doties tālāk sevis pilnveidošanas un attīstības ceļā. To dzejnieks uzsvēra un vairākkārt apstiprināja, īpaši mūža nogalē. Godinot Imantu Ziedoni viņa 90. dzimšanas dienā, visā Latvijā un arī Tukuma pusē tiek veidoti dažādi pasākumi, izstādes, akcijas un citas kultūras norises, informāciju par kurām varēs iegūt vilcienā izvietotajās afišās.

Imants Ziedonis ir bijis aizrautīgs ceļotājs – izstaigājis dzimto Latviju un pabijis daudzās valstīs ārpus tās robežām. Vērojis dabu un aprakstījis to. Sanākot kopā Jūrmalas, Tukuma, Lapmežciema, Ragaciema un Engures kultūras jomas darbiniekiem, izveidots kultūrtūrisma maršruts “Noķer Ziedoni”. Maršrutam izveidots arī audio gids, ar kura palīdzību būs iespējams doties interaktīvā ceļojumā pa dzejnieka Imanta Ziedoņa bērnības un jaunības takām ar aicinājumu iepazīt dzejnieka dzīves gājumu, personību un daiļradi. Maršruts tiks atklāts 4. maijā – Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā, kas ir nākamā diena pēc dzejnieka dzimšanas dienas.

Periodā no 1. maija līdz pat Dzejas dienām septembrī dzejnieka daiļrades mīļotāji varēs apmeklēt virkni pasākumu, tai skaitā arī vilcienā. Ziedoņa pasākumu cikls iesāksies ar 3 dienu koncertu sēriju “Es būšu tur” Latvijas Nacionālajā bibliotēkā Rīgā, ko 1 ., 2. un 3. maijā organizē Imanta Ziedoņa fonds “Viegli”. Savukārt 3. maijā no plkst. 15.00 līdz 16.00 vilcienu maršrutā Tukums-Rīga norisināsies zibakcija #Ziedonim90 ar Imanta Ziedoņa darbu lasīšanu, ko organizē Rakstniecības un mūzikas muzejs sadarbībā ar Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūtu. 4. maijā notiks tūrisma maršruta “Noķer Ziedoni” atklāšana ar velobraucienu Jūrmalā no Slokas caur Kauguriem uz Ķemeriem, Imanta Ziedoņa bērnības zemē – Lapmežciema pusē – visu dienu norisināsies dzejnieka 90 gadu jubilejas pasākums “Uzziedi Lapmežciemā”, bet Tukumā izskanēs dejas, dzejas un mūzikas iestudējums “Par Tevi”.

Projekts “Ieraugi, Sajūti, Noķer Ziedoni” tapis ar LR Kultūras ministrijas atbalstu. Plašāka informācija: www.visittukums.lv. Aicinām ikvienu doties ceļā, lai ieraudzītu Ziedoni pilsētās un laukos, dārzos un pie jūras, sajustu Ziedoni koncertos un pasākumos Tukumā, Rīgā, Jūrmalā un citur Latvijā, atklātu Ziedoni jaunajā tūrisma maršrutā “Noķer Ziedoni”.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Pierīgas tūrisma asociācija + Turība  Biznesa augstskola Turība
Turība sadarbosies ar Pierīgas tūrisma asociāciju uzņēmējdarbības vides uzlabošanā | Skatīt vairāk
Latvija
Dzelzs Vilks | Jauni 30 | TUKUMĀ Tukuma TIC
Koncertturnejā “Dzelzs vilks. Jauni 30” tiks svinēti ar pilnu jaudu! 21.oktobrī - Tukumā! | Skatīt vairāk
Idejas skolēnu ekskursijām Jēkabpils pusē Jēkabpils novada TIC
Ko apmeklēt Jēkabpils pilsētā un novadā skolēnu grupām? Piedāvājam ielūkoties apkopotās vienas dienas brauciena idejās.  | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 27.09.2023 - 08.10.2023 U.Marhilēviča un G.Rača dziesmas SLAMPĒ Tukuma TIC
U.Marhilēviča un G.Rača dziesmu cikls "GAISMAS ATGRIEŠANĀS" Slampes Kultūras pilī 8.oktobrī 16:00. | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2023 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2023 1st-studio.com

 
Total Timed::0.5154829sec.