LATVIJA | Jelgava

Jelgava iekļuvusi top 5 Eiropas nākotnes pilsētu sarakstā

"Financial Times" izdevums "FDi Magazine" publicējis pētījumu "Eiropas nākotnes pilsētas un reģioni 2023". Kategorijā "Ārvalstu tiešo ieguldījumu stratēģija", kurā tiek vērtēta ārvalstu investīcijām pieejama vide, Jelgava ieņem 5. vietu.

Mūsu pilsēta "Financial Times" ikmēneša izdevuma "FDi Magazine" rīkotajā "FDI Intelligence" pētījuma kategorijā "Eiropas nākotnes pilsētas un reģioni" jau vairākus gadus uzrāda augstu rezultātu. Šogad mikropilsētu grupā (iedzīvotāju skaits līdz 100 000) Jelgavas ārvalstu tiešo investīciju piesaistes stratēģija ierindota 5. vietā. Jāpiebilst, ka Jelgavas rezultāts ir uzlabojies – pagājušajā gadā šajā topā pilsēta ieņēma 6. vietu.

"Financial Times" pētnieki ik gadu pēc noteiktiem kritērijiem veic izvērtējumu, lai apzinātu investīciju piesaistē veiksmīgākās un daudzsološākās Eiropas pilsētas un reģionus. Šogad pavisam tika izvērtēti 549 pilsētu un reģionu pieteikumi piecās apakškategorijās: "Ekonomiskais potenciāls", "Cilvēkresursi un dzīvesveids", "Rentabilitāte", "Savienojamība" un "Draudzīgums uzņēmējdarbībai". Bet sestajā kategorijā – "Ārvalstu tiešo ieguldījumu stratēģija" (FDI Strategy) – no tiem vērtēti 89 pieteikumi, tostarp Jelgavas. Katrs pretendents iesniedza pieteikumu, atbildot uz vairāk nekā 10 jautājumiem saistībā ar investīciju iespējām un to piesaisti konkrētajā pilsētā. Jāpiebilst, ka pilsētas un reģioni vērtēti ne tikai pēc iesniegtajām atbildēm, bet arī dalīti kategorijās pēc to platības un iedzīvotāju skaita.

Vērtējot Eiropas pilsētas, tās tika sagrupētas piecās kategorijās: lielpilsētas, lielās pilsētas, vidēja lieluma pilsētas, mazās pilsētas un mikropilsētas. Jelgava tiek vērtēta mikropilsētu grupā, kurā iekļautas pilsētas ar iedzīvotāju skaitu līdz 100 000.

Ar pētījuma rezultātiem var iepazīties mājaslapā www.fdiintelligence.com ŠEIT.

"Financial Times" ir viena no pasaules vadošajām ziņu organizācijām, kas starptautiski atzīta par savu autoritāti, integritāti un precizitāti. "FDI Intelligence" ir "Financial Times" specializēta nodaļa, kas piedāvā pasaulē visplašākos pakalpojumus, kuri saistīti ar ārvalstu tiešajiem ieguldījumiem, veicinot investīciju piesaisti un ekonomiskās attīstības risinājumus, piedāvājot ārvalstu tiešo ieguldījumu datu rīkus, pētījumu un konkurentu analīzi, pasākumus, multividi un redakciju.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 11.05.2023 - 31.05.2023 Turībai būs Ziemeļkurzemes filiāle Biznesa augstskola Turība
Nodrošinot un attīstot kvalitatīvu augstākās izglītības pieejamību reģionos, Biznesa augstskolai Turība Talsos darbosies filiāle ar Ziemeļkurzemes | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 18.05.2023 - 01.06.2023 Iepazīsti Bauskas novadu caur audiogidu! Bauskas TIC
Iepazīsti Bauskas novadu caur audiogidu - Iecavas, Bauskas un Rundāles tematiskajos audio failos! | Skatīt vairāk
Skriešanas seriāls "Tepera takas" Smiltenes TIC
Skriešanas seriālā “Tepera takas” aicināts piedalīties ikviens. Aicinām aktīvus būt skolas jauniešus, ģimenes ar bērniem, vecāka gada gājuma | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 23.05.2023 - 03.06.2023 Nakts autoorientēšanās brauciens TUKUMS Tukuma TIC
Kādā jaukā 3.jūnija sestdienā, kad ārā iestājas pilnīga tumsa, tiks dots starts aizraujošam nakts autofotoorientēšanās piedzīvojumam! | Skatīt vairāk
Uzņēmumi


Jelgavas reģionālais tūrisma centrs
,

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2023 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2023 1st-studio.com

 
Total Timed::0.38131714sec.