Sveicināšanās tradīcijas dažādās pasaules malās atšķiras

Lielākajā daļā valstu, rokasspiediens ir universāls sveicināšanās veids, fizisku rokas spiedienu veidā cilvēki izrāda emocionālo saikni. Tomēr daudzās vietās sveicināšanās ir daudz sarežģītāks rituāls.

Piemēram, Eiropā cilvēki mēdz satiekoties saskūpstīties, un daudzās valstīs pat ir noteikumi, cik bieži jāskūpstās un ar kuru vaigu jāsāk. Pat rokasspiediens nav tik vienkāršs rituāls dažās valstīs.

Un, neskatoties uz to, ka vairākums cilvēku rokasspiedienu sapratīs pareizi, nacionālo tradīciju zināšana vienmēr palīdzēs ātrāk satuvināties ar vietējiem iedzīvotājiem

Rokasspiediens. Senie Grieķi spieda viens otram roku gluži tāpat, kā mēs to darām tagad un tas bija draudzības, viesmīlības un uzticības žests. Viduslaiku Eiropā karaļi un bruņinieki sniedza viens otram roku, lai parādītu, ka tiem nav ieroču un viņi nenes nekādus draudus otram cilvēkam. Šis žests arī nozīmēja vienlīdzību, atšķirībā no paklanīšanās un roku skūpstīšanas, kas parādīja viena cilvēka dominēšanu pār otru. Rokasspiediena laikā, abiem jāatrodas vienā līmenī, lai parādītu, ka ciena viens otru līdzvērtīgi. Rokasspiediens arī samazina fizisko barjeru, kura parasti nodala un aizsargā mūs. Rokasspiediena laikā tiek demonstrēta abpusējā drošība.

Rokasspiediens var kļūt par iemeslu cilvēka novērtēšanai, tiekoties pirmo reizi. Jebkurš, kurš kādreiz ir bijis darba intervijās vai svarīgās tikšanās, zina stingra rokasspiediena vērtību. Stingrs rokasspiediens nozīmē, ka cilvēks ir pārliecināts un kontrolē situāciju, atšķirībā no ļengana rokasspiediena, kas izrāda nepārliecinātību un neizlēmību.

Rokasspiediens ir pieņemts visā pasaulē, īpaši Eiropā un Ziemeļamerikā. Tas ir universāls un tai pat laikā individuāls žests, tā kā dažādās vietās cilvēki tam piešķir citas īpašības. Piemēram, Filipīnās cilvēki sarokojas nedaudz un viegli. Malaizijā, sveicināšanās žests iekļauj sevī biedra rokas paspiešanu, tās pievilkšanu savām krūtīm un jautājumu: Kur Tu ej?

Beninas iedzīvotāji saķer pirkstus rokasspiediena laikā, viegli saskaras ar plaukstām un pirkstiem un jautā: Kā Jūs pamodāties?

Grenādā rokasspiediens vairāk atgādina sitienus ar kulakiem, bet Dienvidāfrikas rituāls, kas sastāv no saķeršanās ar mazajiem pirkstiņiem, kulaku saspiešanas un atkal mazo pirkstiņu saķeršanās, ir kļuvis izplatīts daudzos ASV rajonos.

Singapūrā, satikušies cilvēki pagriež plaukstas pret krūtīm un atstāj tās uz sirds, lai parādītu attieksmi.

Skūpsti. Dažās valstīs ar rokasspiedienu ir par maz, lai parādītu savu attieksmi pret sarunas biedru, tāpēc no cilvēkiem sagaida abpusējus skūpstus, kas ir universāla dziļas pieķeršanās zīme.
Rakstiskas liecības jau 2000.g.p.mē. atspoguļo, ka cilvēki saskārās ar sejām, lai parādītu garīgo saistību. Atsevišķas Centrāleiropas tautas nodeva no mutes mutē sakošļātu tabaku, kas bija mīlestības simbols, bet daudzās indiešu kultūrās tika uzskatīts, ka izelpotais gaiss ir dvēseles daļa, ar kuru var padalīties ar citiem, tos skūpstot.

Ar skūpstiem saistīti rituāli ir raksturīgi eiropiešiem, un tie var būt gana sarežģīti. Parīzieši skūpstās četras reizes abos vaigos, vienmēr sākot ar kreiso. Ja Jūs atrodaties Bretaņā, tur skūpstās trīs reizes. Azūras krastā skūpstās piecas vai sešas reizes, bet citos Francijas rajonos ar divām reizēm ir pietiekami. Divi skūpsti ir arī noteikums Spānijā, Austrijā un Skandināvijā. Bet Spānijā vienmēr jāsāk skūpstīt ar labo vaigu.
Nīderlandē skūpstās trīs reizes, sākot un beidzot ar vienu un to pašu vaigu. Dažas reizes vairāk jāskūpsta padzīvojušie un tuvie cilvēki. Tāpat arī Beļģijā vecums ir faktors skūpstīšanās reizēm. Ar sava vecuma cilvēkiem skūpstās vienu reizi, bet ar tiem, kas ir vismaz desmit gadus vecāki, saskūpstās trīs reizes. Interesanti, ka Omanā vīrieši viens otru skūpsta uz deguna.

Paklanīšanās. Protams, rokasspiediens un skūpsti nav vienīgie sasveicināšanās veidi. Daudzās Āzijas valstīs pastāv dažādi paklanīšanās kā sasveicināšanās veidi.
Arābu un musulmaņu valstīs cilvēki saliek rokas kā lūgšanā un klanās, lai parādītu savu atzinību otram. Daudzās valstīs arī ir pieņemts apskaut tuvus draugus un ģimenes locekļus.

Protams, ir grūti atcerēties visus sasveicināšanās veidus, ar kuru palīdzību cilvēki visā pasaulē parāda savu viesmīlību un cieņu.

Ja Jūs tomēr šaubāties, kādu sasveicināšanās veidu izmantot, tad pārliecināts, tomēr maigs rokasspiediens, kas tiek izdarīts visbiežāk ar labo roku, smaids un atvērtība tiks pieņemti lielākajā daļā valstu.
Tāpat arī Jūs varat vienkārši uzgaidīt un atkārtot to, ko dara Jūsu sarunas biedrs. Un nebrīnaties, ja kāds pēkšņi sāk skūpstīt Jūsu degunu vai ostīt vaigus.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 06.05.2024 - 20.05.2024 🇬🇷 KRĒTA tikai no 243 EUR/pers.! Latvia Tours
Fantastiskas košas dabas ainavas, saules pielietas pludmales, daudzveidīga virtuve un nesteidzīgs dzīvesstils. Izbaudiet vasaras brīvdienu pilnību | Skatīt vairāk
no 243 EUR
Lote aicina ciemos! Atpūta Pērnavā Estravel Latvia
1 nakts 3* viesnīcā Pärnu ģimenei, brokastis un Lotes ciema apmeklējums // 2 + 1 vai 2 + 2 // | Skatīt vairāk
no 250 EUR
Brauc ar klasi Alūksni! Alūksnes TIC
Skolēniem viens no gaidītākajiem notikumiem neatkarīgi no mācību mēneša un gadalaika, ir klases ekskursijas kopā draugiem un saviem skolotājiem! | Skatīt vairāk
no 3.00 EUR
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 17.05.2024 - 25.05.2024 Siguldas pilsētas svētki Siguldas novada TIC
25. maijā aicinām uz “Radīts Siguldā” parādi, koncertiem, svētku restorānemi, svētku gājienu, kā arī papildus aktivitātēm Siguldā. Gaidīsim | Skatīt vairāk
Uzņēmumi


Neredzamā Pasaule
,


Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs
,


Jelgavas reģionālais tūrisma centrs
,


Grand Hotel Kempinski Riga
,

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::6.33312607sec.