Atbalsti vienīgo Latvijas projektu Eiropas konkursā

Ventspils muzeja vadītais projekts “Ziemeļkurzemes kultūrvēsturiskā un dabas mantojuma saglabāšana, eksponēšana un tūrisma piedāvājuma attīstība” ir iekļuvis Eiropas Komisijas prestižās REGIOSTARS 2025 balvas finālā, kļūstot par vienīgo projektu no Latvijas, kas sacenšas par šo augsto atzinību.

Projekts startē kategorijā “Iedzīvotājiem tuvāka Eiropa”, un šobrīd norisinās sabiedrības balsojums, kura rezultāti noteiks simpātiju balvas ieguvēju.

Balsojums atvērts līdz 15. oktobra plkst. 12.00, un tajā var piedalīties ikviens, balsojot vienu reizi dienā:
https://ec.europa.eu/regional_policy/projects/regio-stars-awards_en#inline-nav-5

Projektu īstenoja Ventspils muzejs sadarbībā ar Ventspils novada pašvaldību, Talsu novada (iepriekš Dundagas) pašvaldību un Jūrkalnes Romas katoļu draudzi, ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) atbalstu (projekta Nr. 5.5.1.0/17/I/003).

Projekta mērķis ir saglabāt un attīstīt Ziemeļkurzemes kultūrvēsturisko un dabas mantojumu, radot pievilcīgus tūrisma un atpūtas objektus, kas veicina ilgtspējīgu attīstību reģionā.

Tā ietvaros īstenoti vairāki nozīmīgi darbi:
•    izveidotas laipas Pelēkās kāpas sasniedzamībai un dabas aizsardzības infrastruktūra Ventspilī;
•    izbūvēts ventiņu–lībiešu gājēju un velosipēdistu celiņš Tārgales pagastā;
•    pilnveidots Jūrkalnes dabas un atpūtas parks un atjaunota Jūrkalnes Sv. Jāzepa Romas katoļu baznīca;
•    uzcelts gājēju un velosipēdistu tilts pār Irbes upi;
•    Dundagas pilī izveidotas amatniecības darbnīcas un ceremoniju zāle;
•    Uzcelta jauna Ventspils Piejūras brīvdabas muzeja ēka ar jaunu ekspozīciju – pirmā šāda mēroga pašvaldības muzeja ēka pēdējo simts gadu laikā Latvijā.

REGIOSTARS balva ir Eiropas Komisijas kvalitātes zīme izciliem projektiem, kas veicina reģionu ilgtspēju, sadarbību un iedzīvotāju dzīves kvalitāti.

Šogad konkursā tika iesniegti 266 projekti, bet finālam izraudzīti tikai 25. Latvijas projekts sacenšas ar projektiem no Lietuvas, Portugāles, Īrijas, Rumānijas, Ungārijas un Apvienotās Karalistes, un katra Latvijas iedzīvotāja balss var būt izšķiroša!

Apvienosim spēkus un kopā parādīsim Eiropai, cik bagāts un iedvesmojošs ir Ziemeļkurzemes kultūras un dabas mantojums.

Katrs balsojums ir lepnuma apliecinājums Latvijai!

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 20.02.2026 - 06.03.2026 Baudīt ziemu jādodas uz Aglonu!  Preiļu novada TIC
Ziema turpinās un izskatās, ka tā netaisās atlaist grožus! Baudi ziemas brīvdienas Aglonā! | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 01.03.2026 - 08.03.2026 Sieviešu diena Tukuma novadā Tukuma TIC
Pavasaris atnes gaismu un jauna sākuma sajūtu, un līdz ar to tiek svinēta arī Starptautiskā Sieviešu diena – diena, kas veltīta cieņai, pateicībai | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 28.02.2026 - 07.03.2026 Dubultkoncerts “100.PUSE” Valmieras novada Tūrisma pārvalde
Grupu "100Debija" un "Otra puse" dubultkoncerts Valmieras Kultūras centrā. Kā 90-tajos rakstīja uz afišām - darbosies arī bārs. | Skatīt vairāk
no 20 EUR
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 03.03.2026 - 07.03.2026 DAIĻAIS BRANČS Rēzeknes pilsētas TIC
8. martā 11:00 restorāns ZĪDS un GORS aicina uz Daiļo branču – elegancei un garšai. | Skatīt vairāk
35 EUR

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2026 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2026 1st-studio.com

 
Total Timed::0.461936sec.