Sandis Ģirģens: Nav pamata «mocīt» ēdināšanas sektoru

Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens sociālajā tīklā Facebook paudis viedokli par sabiedriskās ēdināšanas sektoru un virzieniem, pie kuriem jāstrādā Covid-19 apkarošanā.

Nav pamata “mocīt” ēdināšanas sektoru, ja galvenās inficēšanās vietas ir māja un darbs! Tikpat svarīga kā epidemioloģiskās situācijas kontrole ir arī atstāt “dzīvu” ēdināšanas sektoru. Mans viedoklis, ka daudz vairāk ir jāstrādā ar izglītošanas jautājumiem, lai samazinātu saslimstības riskus tieši mājās un darbavietās, kur galvenokārt inficējas cilvēki (61% pēc SPKC datiem). Šobrīd sabiedriskajā ēdināšanā jau ir ieviesti stingri spēles noteikumi. Katra komersanta un valsts interesēs ir nepieļaut komersantu bankrotu, bezdarba vilni, kam būs blakus efekti - depresija, atkarības, agresija ģimenē.

Uzņēmēju interesēs ir pašiem veikt pasākumu kopumu, lai nepieļautu atsevišķu neapzinīgu subjektus ienākšanu iekštelpās bez individuālās aizsardzības līdzekļiem. Jābūt pašpietiekamiem un sava uzņēmuma saglabāšanas nolūkā jāizvēlas informēt, aizrādīt vai neapkalpot apmeklētājus bez maskām. Mums visiem kopā jāsamazina masveida inficēšanās un vēlams bez ārkārtas situācijas izsludināšanas. Mēs nedrīkstam pieļaut Covid-19 otro vai trešo vilni, kuru prognozē starptautiskie eksperti. Mums jāiemācās ar savu personisko atbildību sadzīvot ar šo vīrusu, maksimāli saglabājot savu, tuvinieku veselību un ekonomisko aktivitāti.

Valdības un it īpaši epidemiologu lēmumiem jābūt mērķētiem, nevis pa visu perimetru. Savukārt, ja uzliksim stingrāku epidemioloģisko ierobežojumu slogu, tad jautājums, vai tie dos gaidīto rezultātu.

Manā skatījumā viens no virzieniem, uz ko būtu vairāk jāstrādā, ir ātrāku testu rezultātu iegūšana. Tas samazinātu riskus, ko rada cilvēku ar pirmajiem simptomiem kontaktēšanās sabiedrībā, darbā un ģimenēs.

Attiecībā uz Uvja Dumpja publiskajiem izteikumiem par “maigajiem valdības noteiktajiem ierobežojumiem”, gribu oponēt - valdība vienmēr balstījusies tieši uz epidemiologu rekomendācijām. Jau pavasarī vairākkārtīgi uzstāju uz stingrākiem ierobežojumiem – piemēram, testēšanu uz robežas un tiem, kas atgriežas no ārvalstīm, kā arī viesiem no ārvalstīm uzlikt par pienākumu individuālo sejas aizsargmasku lietošanu publiskās vietās.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atklāj pavasari Bauskas novadā Bauskas TIC
Šis ir laiks, kad doties izbaudīt nesteidzīgu pastaigu pa novada parkiem un dārziem, ļauties laivošanai vai baudīt kultūras notikumus novadā! | Skatīt vairāk
Latvija
TLMS "Valmiera" jubilejas izstāde Valmieras novada Tūrisma pārvalde
Par godu TLMS "Valmiera" 80.jubilejai no 7. marta līdz 22. aprīlim Valmieras muzejā būs skatāma izstāde “Rokas un pavedieni”. | Skatīt vairāk
Latgales garšu mēnesis - IGGI bārs Rēzeknes pilsētas TIC
Visu martu IGGI piedāvā Latgales spēka burgeru un krāsnī ceptu kartupeli mednieku gaumē. | Skatīt vairāk
Latgales garšu mēnesis - Restorāns MŌRA Rēzeknes pilsētas TIC
Visu martu Mōra aicina baudīt senču receptes mūsdienīgā Latgales garšu izpildījumā. | Skatīt vairāk
Tez Tour
NEDĒĻAS LASĪTĀKAIS
Populārakie piedāvājumi
APMEKLĒTĀKIE UZŅĒMUMI
Baltijas tūrisma objekti

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2026 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2026 1st-studio.com

 
Total Timed::0.63812709sec.