Viļņa – doties klusuma brīvdienās

Cilvēces stresa, skumju un trauksmes līmenis ir sasniedzis augstāko punktu pēdējās desmitgades laikā, rāda jaunākais “Gallup” globālās labbūtības ziņojums. Šīs izmaiņas sabiedrības pašsajūtā ietekmējušas arī tūrisma nozari, veicinot jauno "quietcations" jeb klusuma brīvdienu popularitāti

Pētījuma dati liecina, ka gandrīz 40% pieaugušo visā pasaulē ikdienā izjūt pamatīgu stresu, ko veicina gan ekonomiskā nestabilitāte, gan ekrānu pārsātinājums. Šī tendence ir cieši saistīta ar pieaugošo vēlmi pēc "digitālā detoksa" un atgriešanās pie fiziskās pasaules izjūtas.

Šajos apstākļos par arvien lielāku greznību kļūst klusums un dabas klātbūtne, kas palīdz atjaunot saikni ar sevi, nevis rada papildu nogurumu no pūļiem un trokšņa.
 
Aug pieprasījums pēc "quietcations" jeb klusuma brīvdienām
 
Pretstatā tūristu pūļiem dienvidu kūrortos, Lietuvā iezīmējies jauns ceļošanas trends - “quietcations” jeb brīvdienas klusumā. Viļņa ir kļuvusi par iecienītu “quietcation” Eiropā galamērķi, kur kultūras baudīšana mijas ar terapeitisku klusumu un autentisku pieredzi.
 
Lai arī Viļņas Gaismas festivāls nupat krāšņi izgaismoja UNESCO vecpilsētu, pilsētas patiesā vērtība ziemas mēnešos slēpjas tās spējā piedāvāt mieru un klusumu arī pēc lieliem notikumiem.

Tradicionāls miers netradicionālās vietās

Viļņu ieskauj meži un ezeri. Vairāk nekā 100 km pārgājienu taku vijas cauri mežiem un reģionālajiem parkiem, kas atrodas ērti sasniedzamā attālumā no centra. 
 
Populārākie maršruti ir Pavilņu reģionālais parks ar meža terapijas pastaigām un ledāja veidotie Ribišķu pakalni. Savukārt Liepkalnis piedāvā slēpošanu un snovbordu tikai 10 minūšu attālumā no vecpilsētas.
 
45 minūšu attālumā no Viļņas "Nuotykių Akademija" organizē haskiju braucienus pa mežu tiem, kuriem nepieciešams adrenalīns un piedzīvojumi. Savukārt enerģiskam rītam aukstumpeldes entuziastu grupa “Vilnelės Pankai” tiekas katru dienu, lai iegremdētos ziemīgās Vilneles upes ūdeņos.
 
Noslēgt aktīvās dienas dabā var ar zāļu tvaiku, medus un sāls procedūrām, kā arī masāžām tradicionālajās lietuviešu pirtīs. “Ivanas Muša Gongą” ir boutique stila pilsētas pirts Viļņas centrā, kā arī bijušajā Lukišķu cietumā. Pirts apmeklējums maksā sākot no 25 eiro vienai personai.
 
“MO muzejs” ir Viļņas galvenā laikmetīgās mākslas telpa, kur redzami ievērojami vietējie mākslinieki un sezonālas izstādes, kā arī notiek īpašas apzinātības nodarbības laikā, kad muzejs apmeklētājiem ir slēgts. Tikmēr dažādas neatkarīgās mākslas galerijas ir arī Užupes rajonā.
 
Gurmāniem Viļņa piedāvā visu – no sātīgiem lietuviešu “comfort food” ēdieniem līdz izsmalcinātai maltītei kādā no četriem Michelin zvaigžņu restorāniem un vēl 33 Michelin Guide iekļautām vietām. “Nineteen18” piedāvā sezonālas “farm-to-table” degustāciju ēdienkartes, savukārt “Džiaugsmas” izceļ tīras garšas nepiespiestā gaisotnē.
 
Pilsētā uzplaukusi arī nišas beķereju un kafejnīcu kultūra. Piemēram, “Augustas ir Barbora” speciālais piedāvājums ir šampanietis un deserti, bet “Druska Miltai Vanduo” ir vietējo iedzīvotāju iecienīta branča vieta.
 
Tuvāko notikumu kalendārs Viļņā:

●       Viļņas grāmatu gadatirgus (26. februāris–1. marts)
●       Sv. Kazimira (Kaziukas) gadatirgus (6.–8. marts)
●       Starptautiskais kinofestivāls “Kino Pavasaris” (9.–22. marts)
 
Viļņa ir ērti sasniedzams galamērķis ceļotājiem. Ar tiešajiem lidmašīnas reisiem no Rīgas, ar auto, autobusu un vilcienu, Viļņā var nokļūt pat nepilnas stundas laikā.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Tallina - Stokholma - Tallina FerryTickets
2 naktis uz prāmja // izklaide uz kuģa // cena takarīga no nedēļas dienas // kursē ik pēc dienas | Skatīt vairāk
no 64 EUR
KIRGIZTĀNA - “Vidusāzijas Šveice” AL SVETS
Jauns ceļojums uz Kirgizstānu! Neskarta daba starp debesīm un zemi, krāsainas zaļas ainavas ar jurtām, nacionālā virtuve. | Skatīt vairāk
1480 EUR
 Sventes ezera taka Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa
Sventes ezera taka atrodas vairākus kilometrus no Jaunsventes parka, iet gar Sventes ezeru. | Skatīt vairāk
Norvēģijas fjordu kruīzs. Premium klase Estravel Latvia
Piedāvājums 2026. un 2027. gadam // 7 naktis // pilna laika ēdināšana // izklaide uz kuģa | Skatīt vairāk
no 1005 EUR

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2026 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2026 1st-studio.com

 
Total Timed::0.64701891sec.