8. aprīlis vēsturē: Atrod Milosas Venēru Egejas jūrā

Milosas venēra ir viens no pazīstamākajiem antīkās tēlniecības darbiem, un skulptūru uzgāja 1820. gada 8. aprīlī Milosas salā, Egejas jūrā.

160 kvadrātkilometrus lielā Milosas sala atrodas Egejas jūrā, Kiklādu salu grupā apmēram pusceļā no Atēnām un Krētu. Tās vārds vairumam šodien droši vien neko neizteiktu, ja ne antīkās tēlniecības šedevrs – t.s. „Milosas Venēra”, kas šeit tika uzieta 1820. gada 8. aprīlī.

Skulptūras autors ir Aleksandrs no Antiohas. Slavenajai Milosas Venērai trūkst rokas. Izrādās, tas noticis francūžu dēļ. Proti, 1821. gadā skulptūra tika pasniegta kā dāvana Francijas karalim Luijam XVIII, kurš to pēc laika nodeva Luvras muzejam. Un jau pēc tam bojā gāja daudzas svarīgas skulptūras detaļas, arī rokas. 

Skulptūra vēl joprojām atrodas vienā no pasaules lielākajiem muzejiem - Luvrā, Parīzē. Tā ir viena no ievērojamākajām skulptūrām šajā muzejā. Plašāku informāciju par skulptūru var atrast šeit.


KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Jaunas Atlaides jaunā mēnesī! Estravel Latvia
Piedzīvojumu ceļojumu Marta atlaides un Pēdējā brīža cenu atlaides ir klāt! // Ceļojumi visā pasaulē - autentiska pieredze! | Skatīt vairāk
no 379 EUR
Bebrenes muižas parks Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa
Bebrenes muižas parks ir izcils dārzu un parku mākslas piemineklis, viens no vizuāli izteiksmīgākajiem ainavu parkiem Latvijā. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 04.03.2026 - 20.03.2026 Pārgājiens “Virešu medus pankūkas” Smiltenes TIC
22. martā ar pārgājienu “Virešu medus pankūkas” turpināsies Smiltenes novada TIC organizētais pārgājienu cikls 2026. Dalība ir bez maksas. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 05.03.2026 - 06.02.2026 Publikācija “TRAĶU REĢIONA GARŠU KRĀSAS” Trakai TIC
Publikācija “TRAĶU REĢIONA GARŠU KRĀSAS” | Skatīt vairāk
Tez Tour
NEDĒĻAS LASĪTĀKAIS
Populārakie piedāvājumi
APMEKLĒTĀKIE UZŅĒMUMI
Baltijas tūrisma objekti

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2026 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2026 1st-studio.com

 
Total Timed::0.46549797sec.