Jurista ieteikums iedzīvotājiem, iegādājoties preces internetā

Vienpadsmit mēneši, advokāta algošana un Patērētāja strīdu risināšanas komisijas iesaiste – tas viss bija nepieciešams, lai uzņēmums kompensētu zaudējumus iedzīvotājam par tiešsaistē iegādātu preci ar defektu.

“Ar šo vēlamies atgādināt, ka ir svarīgi ne vien zināt savas patērētāja tiesības, bet arī izmantot visus pieejamos tiesību aizsardzības līdzekļus,” norāda Zvērinātu advokātu biroja Magnusson vecākais jurists Artūrs Ševčuks.

Advokātu biroja pārstāvis vērš uzmanību, ka pēdējos divos gados būtiski audzis iepirkšanās tiešsaistē apjoms. Turklāt pieminams, ka ar distances līgumu preces faktiski tiek nopirktas neredzot un nepārbaudot to stāvokli (atbilstību līguma noteikumiem). Šādos gadījumos likums ir noteicis atteikuma tiesības, kurām ir paredzēts prekluzīvs termiņš – 14 dienas – un tādēļ tās ne vienmēr var izmantot. Situācijas dzīvē var būt dažādas, ko apliecina arī zemāk aprakstītais gadījums.

“Patērētājs interneta vietnē personiskajām vajadzībām iegādājās televizorus. Tomēr, ņemot vērā jaunbūves, kurā bija plānots uzstādīt televizorus, būvniecības darbu kavēšanos, preču izpakošana tika veikta tikai pēc diviem mēnešiem no preču faktiskās saņemšanas. Pēc preču iepakojuma atvēršanas patērētājs konstatēja, ka viens no televizoriem ir bojāts. Patērētājs vērsās pie pakalpojuma sniedzēja ar lūgumu veikt preces maiņu vai atmaksāt par preci samaksātos naudas līdzekļus. Pakalpojuma sniedzējs atteica izpildīt patērētāja lūgumu, norādot, ka preču bojājums ir radies trešo personu (piegādātāja) darbību dēļ, nevis paša pakalpojuma sniedzēja dēļ” stāsta Zvērinātu advokātu biroja Magnusson vecākais jurists.

“Šāda pakalpojuma sniedzēja nostāja nav pamatota, jo likumā ir skaidri noteikts apgrieztās pierādīšanas pienākums, proti, ja preces neatbilstība līguma noteikumiem atklājas sešu mēnešu laikā pēc preces iegādes, uzskatāms, ka tā eksistēja preces iegādes dienā” uzsver jurists.

Patērētājs pieņēma lēmumu vērsties Patērētāju tiesību aizsardzības centrā (PTAC), Patērētāju strīdu risināšanas komisijā, kura ar savu lēmumu apstiprināja – pakalpojuma sniedzējam ir pienākums izpildīt patērētāja lūgumu – veikt preces maiņu vai atmaksāt veikt naudas atmaksu.

Šobrīd strīds jau ir daļēji atrisināts, t.i. “Samsung” pārstāvis ir veicis naudas atmaksu par nekvalitatīvo preci. Tomēr pakalpojuma sniedzējs ir atteicies atlīdzināt patērētāja izdevumus par juridisko palīdzību, tādēļ patērētājs ir pieņēmis lēmumu vērsties tiesā ar prasības pieteikumu par zaudējumu piedziņu.  

“Ir vērts norādīt, ka ikviens, kurš iegādājas un lieto preci vai pakalpojumu privātām vajadzībām, ir uzskatāms par patērētāju, kuru kā mazāk aizsargāto pasargā speciālie tiesību akti, tādēļ, nonākot līdzīgās situācijās, būtu izmantojami visi tiesību aizsardzības mehānismi savu tiesību realizēšanai” uzsver jurists.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 31.05.2024 - 04.06.2024 MAZĀ BILŽU RĀMĪTĪ - pie Durbes pils Tukuma TIC
Koncertprogramma “Mazā bilžu rāmītī” 4.jūlijā pulksten 19:00 pie Durbes pils apvienos izcilu latviešu mūsdienu kamermūziku un tautā zināmas | Skatīt vairāk
Latvija
Brīvdienas ģimenēm ar bērniem Bauskā! Bauskas TIC
Iepazīsti tūrisma piedāvājumu ģimenēm ar bērniem! | Skatīt vairāk
ROKA DZIESMU SVĒTKI | Džūkstē Tukuma TIC
29. jūnijā pie Džūkstes Kultūras nama pirmie “ROKA DZIESMU SVĒTKI” sadarbībā ar Latvijas Rokmūzikas Asociāciju. | Skatīt vairāk
Nometnes & sporta spēles Bauskas novadā Bauskas TIC
Plāno nometnes & sporta spēles Bauskas novadā! | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.54317307sec.