Ezertaka apkārt Alūksnes ezera pussalai atklāj skaistākās krasta ainavas

"Ezertaka" ir 2,8 kilometrus gara pastaigu taka, kas ved apkārt Alūksnes ezera pussalai. No šīs takas gājējam paveras skaistākās krasta ainavas un divas no teikām un nostāstiem apvītākās Alūksnes ezera salas – Cepurīte un Garā sala, kā arī ezera lielākā sala – Pilssala.

Taka atrodas pavisam tuvu pilsētas centram, tomēr ļauj izbaudīt dabas vienreizību un klusumu, jo ved pa stāvu ezera krastu cauri mežu apaugušām gravām un pāri uzkalniem. Pastaigas pa šo taku īpaši iesakām reljefa, skaistu dabas un cilvēku rokas neskartu skatu cienītājiem.

Taka ir apļveida, izejama abos virzienos un kā sākuma punkts var kalpot gan stāvlaukums pie Tempļakalna ielas gājēju tilta, gan stāvlaukums pie peldēšanas vietas "Melnums". Tā nav piemērota pastaigām sliktos laika apstākļos.

Karti skatīt šeit. Sadaļa - Velomaršruti un takas.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
TrekTours Ķemeru pārgājiens Jūrmalā Jūrmalas TIC
Jūrmala un TrekTours 7. martā aicina uz Ķemeru pārgājienu ar 9–37 km maršrutiem, dabas ainavām, īpašiem nakšņošanas piedāvājumiem un pavasara | Skatīt vairāk
Latvija 14 EUR
Liepājas skaņas Rundāles pilī Bauskas TIC
Aprīlī "Liepājas skaņas Rundāles pilī" apvienos četrus izcilus skaņdarbus, kas atspoguļo dažādu laikmetu un stilu krāšņumu. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 17.02.2026 - 28.02.2026 Februāris zinātnes centrā VIZIUM Ventspils TIC
VIZIUM arī šomēnes aicina apmeklētājus iegrimt zinātnes pasaulē, izzinot interaktīvo ekspozīciju un piedaloties aizraujošās aktivitātēs visai | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2026 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2026 1st-studio.com

 
Total Timed::0.88963699sec.