Alūksnes novads: Bānītis – dzīva vēsture uz sliedēm

Gulbenes-Alūksnes šaursliežu dzelzceļa Bānītis ir unikāls transportlīdzeklis Latvijā, kas turpina piedāvāt neaizmirstamus braucienus pa vēsturisku maršrutu.

"Bānītis" kursē kopš 1903. gada un joprojām tiek izmantots pasažieru pārvadājumiem, savienojot divas pilsētas Gulbeni un Alūksni 33 km garā braucienā ar 10 pieturām. Tas veic regulārus reisus katru dienu ar dīzeļlokomotīvi, bet īpašos datumos iespējams doties braucienā ar tvaika lokomotīvi.

Ja vēlaties izbaudīt autentisku ceļojumu pagātnē, pierakstiet tvaika vilciena datumus un plānojiet neaizmirstamu braucienu ar Bānīti, ko velk tvaika lokomotīve Gr-319 "Ferdinands". Aizraujošs un būtisks process, kas norisinās Papardes pieturā, ir ūdens uzpilde, kas nepieciešama, lai tvaika lokomotīve varētu turpināt ceļu tālāk.

Tvaika kursēšanas datumi 2025. gada sestdienās:

•    Pavasaris: 19. aprīlis, 3., 17., 31. maijs
•    Vasara: 14., 28. jūnijs, 12., 26. jūlijs, 9., 23. augusts
•    Rudens: 6., 20. septembris, 4., 18. oktobris
•    Ziema: 1. novembris, 20. decembris

Kāpēc Izvēlēties Bānīti?
Vēsturiska atmosfēra – baudiet braucienu tā, kā to darīja pirms 100 gadiem.
Ainavisks maršruts – ceļš ved caur gleznainiem mežiem un laukiem.
Īpaši pasākumi – tvaika vilciena braucieni un tematiskie reisi.
Ģimenēm draudzīgs – lieliska izklaide bērniem un pieaugušajiem.
Labs veids, kā velobraucienu apvienot ar Bānīti.

Bānītis ir ne tikai transporta līdzeklis, bet arī vēstures piemineklis – tā koka vagoni un vēsturiskās lokomotīves sniedz autentisku 20. gadsimta dzelzceļa pieredzi.

Vairāk par Bānīti: https://visitaluksne.lv/visit/banitis/

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
koncerts “Meitenes kā zvaigznes” Salaspilī Salaspils novada TIC
26. aprīlī plkst. 16.00 kultūras namā “Rīgava” norisināsies vokālā ansambļa “Sunrise” koncerts “Meitenes kā zvaigznes”. | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 18.03.2026 - 05.04.2026 Bauska aicina uz Vimbu svētkiem Bauskas TIC
Vimbu svētki Bauskā jau kļuvuši par neatņemamu pavasara tradīciju. Pavadi Lieldienu brīvdienas pie mums! | Skatīt vairāk
Vasenieku purva laipa Ventspils TIC
Dodies 4 km garā pārgājienā, iepazīsti purvu un tā iemītnieku dzīvi. Piemērotākais putnu vērošanas brīdis - aprīlis, maijs. | Skatīt vairāk
Uz Tukumu pēc literatūras 2026! Tukuma TIC
"Uz Tukumu Pēc Literatūras!", kurā piedalās kā Tukuma novada, tā arī jau plašākai publikai zināmi autori. Festivāls notiks trīs dienas – no 9. | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2026 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2026 1st-studio.com

 
Total Timed::0.44008493sec.