Satiksmes ministrs atklās «Rail Baltica» projektam veltīto ceļojošo vides izstādi Salaspilī

Pie Salaspils kultūras nama “Rīgava” pirmdien, 4. aprīlī, plkst. 17.00 satiksmes ministrs Tālis Linkaits atklās ceļojošo vides izstādi “Ar vienu vilcienu rītdienā”, kas veltīta “Rail Baltica” projekta īstenošanai Latvijā. Tā radīta ar mērķi, lai iedzīvotāji uzzinātu vairāk par “Rail Baltica” ātrvilcienu dzelzceļu – kur atradīsies stacijas, kā izskatās ātrvilcieni un cik ātri ar tiem varēs pārvietoties ikdienas braucienos vai ceļojot uz Eiropu.

Izstādes apmeklētāji varēs saistošā un viegli uztveramā veidā iepazīties ar “Rail Baltica” projekta pašreizējām aktualitātēm, plānoto starptautisko un reģionālo satiksmi, kravu loģistikas attīstības iespējām novadu pašvaldībās, kā arī faktiem par vēsturisko dzelzceļa savienojumu ar Eiropu.

Atklāšanas pasākums tiek rīkots sadarbībā ar Salaspils novada pašvaldību. Klātesošos pasākuma dalībniekus uzrunās Salaspils novada pašvaldības priekšsēdētāja vietnieks Raivis Anspaks, kā arī “Rail Baltica” projekta ieviesēju pārstāvji – AS “RB Rail” Sadarbības ar stratēģiskajiem partneriem un komunikācijas departamenta vadītājs Ģirts Bramans un SIA “Eiropas Dzelzceļa līnijas” valdes loceklis Artūrs Caune.

Salaspilī izstāde būs aplūkojama no 4. līdz 18. aprīlim. Vēlāk izstāde turpinās savu ceļojumu uz Jaunmārupi, un tālāk uz citām novadu pašvaldībām, kur 12 dažādās norises vietās tā būs apskatāma līdz pat oktobra beigām. Noslēgumā izstāde tiks nodota Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejam, turpmākai ekspozīcijai muzeja āra teritorijā.

“Rail Baltica” dzelzceļa līnija Latvijā sākas pie Lietuvas-Latvijas robežas, un turpinās caur 10 pašvaldību teritorijām: Bauskas, Ķekavas, Olaines, Mārupes novadiem, galvaspilsētai Rīgai, turpinoties Igaunijas virzienā caur Salaspils, Ropažu, Siguldas, Saulkrastu un Limbažu novadiem. Dzelzceļa līnijas garums Latvijā ir 265 km.

Izstādi tapusi ar Eiropas Savienības Eiropas infrastruktūras savienošanas instrumenta atbalstu sadarbībā ar novadu pašvaldībām un projekta ieviesējiem Latvijā.

Ieeja bez maksas.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Mazo ražotāju tirdziņš Tukumā Tukuma TIC
Dāvanas, Gardumi un nakšķi, Amatnieku darinājumi, Pirtslietas. | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 27.11.2025 - 03.12.2025 Jaunums! Komiltoņa Raiņa dzīvoklis Madonā Madonas TIC
Moderns dzīvoklis Madonā, Raiņa kvartālā ar plašu balkonu un skaistu skatu uz Romas katoļu baznīcu. Lieliski piemērots atpūtai vai komandējumiem | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 28.11.2025 - 07.12.2025 Lielās Ziemassvētku egles iedegšana  Rēzeknes pilsētas TIC
Rēzekne 7. decembrī iedegs Ziemassvētku egli Festivāla parkā ar ziemīgu svētku programmu! | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 25.11.2025 - 09.12.2025 Ziemassvētku piedāvājumi Bauskas novadā Bauskas TIC
Vietējie tūrisma uzņēmēji ir sagatavojuši īpašos Ziemassvētku piedāvājumus, kas ļauj izbaudīt svētku burvību pilnā krāšņumā. | Skatīt vairāk
Tez Tour
NEDĒĻAS LASĪTĀKAIS
Populārakie piedāvājumi
APMEKLĒTĀKIE UZŅĒMUMI
Baltijas tūrisma objekti

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::4.37320209sec.