Gaurata ezerā pirmo reizi Latvijā realizēts neparasts projekts

Gaurata ezerā pirmo reizi Latvijā realizēts neparasts projekts – pārvietota un iepriekšējā vietā noenkurota peldošā sala.

Nelielais, gleznainais Gaurata ezers ir atpūtnieku un makšķernieku iecienīts. Tā krastā atrodas atpūtas bāze "Gaurats", te ir arī Dobelei tuvākā oficiālā, labiekārtotā peldvieta ar izcilas kvalitātes ūdeni, ko apliecina regulāri veiktās ūdens analīzes.

Pirms vairākiem gadiem peldvietā, to gandrīz pilnībā nobloķējot, uz ilgu palikšanu apmetās no pretējā krasta vēja atpūstā saliņa. Risinājums tika rasts tikai pērn, Dobeles novada pašvaldībai, kura apsaimnieko ezeru, sadarbojoties ar SIA "Asfaltbūve". 1 – 1,5 metrus biezā saliņa tika sadalīta mazākos gabalos un ar amfībijas ekskavatoru, izmantojot troses, pārvietota uz ezera pretējo krastu, kur to nostiprināja ar skrūvpāļu galiem. Gada beigās sarežģītie darbi tika pabeigti.  

Projekta laikā ezers tika arī attīrīts, gan neveicot grunts rakšanas darbus, lai netraucētu zivju un putnu dabīgo biosfēru.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 03.03.2026 - 31.03.2026 Aicinām uz Baltijā senāko kinoteātri! Ventspils TIC
Kino Rio darbojas Ventspilī vairāk nekā 114 gadus (šogad 115 gadi) un ir vecākais kinoteātris Baltijā. Iepazīsties ar kinoteātra repertuāru. | Skatīt vairāk
Latvija
Bauska aicina uz Vimbu svētkiem Bauskas TIC
Vimbu svētki Bauskā jau kļuvuši par neatņemamu pavasara tradīciju. Pavadi Lieldienu brīvdienas pie mums! | Skatīt vairāk
Koncerts Lielajā piektdienā Ventspils TIC
Lielajā Piektdienā Ventspils koncertzālē “Latvija” izskanēs Arvo Perta “Sv. Jāņa pasija” – viens no ievērojamākajiem mūsdienu mūzikas | Skatīt vairāk
Apmeklē vēstures meistarklases Bauskas TIC
Ietērpies rokoko stila apģērbā kā kundzēm, tā arī kungiem, dodies senā un ne tik senā pagātnē! | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2026 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2026 1st-studio.com

 
Total Timed::0.57642508sec.