LATVIJA | Jelgava

Jelgavas reģionālais Tūrisma centrs aicina uz izzinošu ekskursiju - pārgājienu

2024. gada 25. februārī pulksten 10.30 Jelgavas reģionālais tūrisma centrs (JRTC) aicina interesentus doties izzinošā ekskursijā – pārgājienā "Caur muižnieku stāstiem un novada garšām" ar gidi Inu Jurģi, iepazīt Jelgavas novada apskates objektus un viesmīlīgos saimniekus.

Ekskursijas sākums plānots no Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas torņa, kur dalībniekus sagaidīs gide un autobuss. Pirmais pieturpunkts plānots netālu no Lielvircavas muižas, kur ekskursanti atstās autobusu, lai kopīgi kājām dotos līdz pirmajam apskates objektam - Lielvircavas muižai. Šeit grupai būs iespēja ciemoties muižā, iepazīstot tās vēsturi un apskatot 2021.gadā restaurētās kungu mājas telpas. Lielvircavas muiža daudziem vēl ir neatklāta pērle un ikvienu apmeklētāju pārsteidz ar Baltijas un Latvijas mērogā unikālu ekspozīciju - Klopmanu dzimtas pēcteča barona Georga Pētera fon Klopmana vēsturisko priekšmetu deponējumu. Lielvircavas muižas apmeklējuma laikā būs iespēja apskatīt senās mēbeles, lustras, dažādus interjera un sadzīves priekšmetus.

Tālāk ekskursanti dosies kājām uz bišu un cidoniju dārzu “Ievgravas”. Saimniece dalīsies stāstā par krūmcidoniju audzēšanu un biškopību. Viesiem būs iespēja vērot bišu dzīvi stikla studijstropā. Noslēgumā saimniece pacienās ar siltām pankūkām un aromātisku zāļu tēju. Pēdējais pieturpunkts būs ģimenes uzņēmums “Dūcmaizīte”, kurp ekskursanti arī dosies kājām, pa ceļam klausoties gides stāstu par apkaimes nozīmīgākajiem notikumiem gan senatnē, gan mūsdienās. “Dūcmaizītes” saimnieki cep veselīgu maizi izmantojot ieraugu. Šeit top sēklu maize, plaucētā maize, čia sēklu maize, pilngraudu auzu maize, rudzu rupjmaize un citu veidu maize. Šeit ekskursanti varēs iepazīt maizes tapšanas procesa nianses, dažādu maizes veidu atšķirībām, kā arī degustēt maizi. Autobuss grupu gaidīs pieturā, netālu no uzņēmuma “Dūcmaizīte”, lai atgādātu atpakaļ līdz Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornim. Plānotais ierašanās laiks Jelgavā 17.30.

Ekskursijas – pārgājiena posmi daļēji tiks veikti ar autobusu, daļēji kājām. Kopējā kājām veicamā distance – 16 km. Dalība ekskursijā 25 eiro. Aicinām paņemt līdzi arī skaidro naudu, jo pie mājražotājiem būs iespēja iegādāties dažādus gardumus. Dalībnieku skaits ekskursijā ir ierobežots, tāpēc ikviens aicināts pieteikties iepriekš pa e-pastu tic@tornis.jelgava.lv vai tālruni 63005447.

Pasākuma laikā notiks foto uzņemšana un/ vai filmēšana ar mērķi informēt sabiedrību par aktivitātes norisi, kā arī arhīva uzkrāšanas, dokumentēšanas, saglabāšanas vajadzībām un publicitātes materiālu veidošanai.

Informācija par datu apstrādi Jelgavas valstspilsētas pašvaldībā pieejama tīmekļa vietnē: http://www.jelgava.lv/lv/pasvaldiba/par-pasvaldibu/personas-datu-aizsardziba/

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 16.10.2025 - 24.10.2025 25.oktobrī Cesvaines pils ielūdz uz Dzīrēm Madonas TIC
"Leģendu naktī 2025" Cesvaines pils mirdzēs plašās, bagātās svinībās ar vēsturi, mākslu, greznu mūziku, tērpiem un mielastu. Tiekamies Cesvainē | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 19.09.2025 - 21.10.2025 Aicinām uz „Oktoberfest” 2025 Ventspils TIC
Alus svētki “Oktoberfest 2025” Ventspilī ir gaidīti svētki un mūsu pilsētā tie notiks jau astoto reizi. Plaša svētku programma visas dienas | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 16.10.2025 - 23.10.2025 Latgales vēstniecība GORS  Rēzeknes pilsētas TIC
Ienirsti Latgales sirdī – kur kultūra dzīvo un skan! GORS nav tikai koncertzāle, bet vesela pieredze ar pasaules klases akustiku, gardēžu virtuvi un | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 14.10.2025 - 24.10.2025 Muzikālais vakars ar Žoržu Siksnu Bauskas TIC
Gardēžu muzikālo vakaru sezonas atklāšana restorānā "MežsKungs" ar jaudīgu estrādes leģendas - Žorža Siksnas un komandas - koncertu! | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::2.30637312sec.